Aktualności

newsfoto
4 Design Days w Katowicach

2018-02-15

4DD to największe w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie z branży wnętrzarskiej. more

newsfoto
Wieczór w Krakowie

2017-11-27

To był już ostatni w tym roku Wieczór Architektoniczny z ARCH_event... more

newsfoto
Sukces Fulgor Milano

2017-11-20

Kuchnia gazowa Sofia laureatką projektu Home Zone! more

Aktualności techniczne

AIR MATTERS - nowa odsłona w historii firmy ‪Faber.

Faber na targach ‪Eurocucina‬ 2016.

NOWE TREDNY W OCZYSZCZANIU POWIETRZA W KUCHNI ZAPREZENTOWANE NA STOISKU FABER

Podczas Eurocucina 2016 Faber zaprezentował 15 innowacyjnych i koncepcyjnych modeli dzieląc się nowinkami z branży

Mediolan, Eurocucina – FTK, Salone del Mobile 2016. Jak zwykle u Fabera, wszystko “kręci się” wokół zapewnienia świeżego powietrza w kuchni. Faber, firma, która stworzyła koncepcję okapu ponad 60 lat temu, była obecna na Salone del Mobile z najnowszymi produktami w branży. Nowy slogan Air Matters, odzwierciedla kwintesencję misji Faber, aby powietrze zapewniało komfort w kuchni.
Air Matters to również wspólny mianownik dla prezentowanych na targach nowych okapów: 10 innowacyjnych modeli i 5 futurystycznych prac koncepcyjnych, z których każda stanowi unikatowy prototyp w zakresie aplikacji, technologii i wzornictwa. To właśnie one zostały zaprezentowane po raz pierwszy profesjonalnej publiczności odwiedzającej to największe wydarzenie branżowe na świecie.
Stoisko mieszczące się w pawilonie FTK charakteryzowało się wielkomiejskim, minimalistycznym wystrojem”, które podkreślało wzornictwo i funkcjonalność każdego z modeli. W tym wyjątkowym miejscu zwiedzający mogli jako pierwsi podziwiać nowe trendy w dziedzinie okapów.
Nowe urządzenia i nowe technologie
 


Na pierwszym planie znajdował się Talika – płaski, przyścienny okap, którego skuteczność można porównać do otwartego okna w kuchni.

Nautilus - doskonała kombinacja materiałów i linii, Ten nowoczesny dyfuzor, który jest sercem opatentowanej innowacyjnej technologii Faber, zapewnienia okapom Faber klasę energetyczną A. Jest to technologiczny przełom u w branży okapów kuchennych.


Bezsprzecznym udoskonaleniem jest również System Steam Off o unikatowej technologii, która zapobiega skraplaniu się pary wodnej w meblach zabudowujących okap. Opracowany specjalnie z myślą o takich modelach okapów jak wysuwana z blatu Ilma i przyścienny Luft, doskonale wpisuje się w koncepcję funkcjonalności, czyniąc te produkty jeszcze bardziej wydajnymi i przyjaznymi w użytkowaniu. Jednym słowem, „rewolucja”.

Eurocucina 2016 to idealne miejsce do zaprezentowania podwójnej innowacji. Faber. HOO-B to okap typu „downraft”  instalowany bezpośrednio na blacie kuchennym, tuż przy płycie grzewczej. Jedynym widocznym elementem jest płyta ceramiczna, a wszystkie elementy mechaniczne znajdują się w szafce pod blatem kuchennym.
Po raz pierwszy w historii firmy Faber, zaprezentowano 3 innowacyjne płyty indukcyjne , które wyposażono w funkcję sterowania okapem. Są idealnie dopasowane pod względem estetyki z nowym okapem HOO-B. FCH34F to płyta indukcyjna typu domino z dwoma polami grzewczymi. Natomiast nowe płyty indukcyjne FCH64 i FCH93 o szerokości odpowiednio 60 i 90 cm, zostały zaprojektowane do łączenia z ponad 40 różnymi modelami okapów. Ten nowy kierunek rozwoju Faber odpowiada na potrzeby klientów szukających rozwiązań zintegrowanych, zarówno pod względem estetycznym, jak i technologicznym.


Dla odmiany, elegancki, wyjątkowo wąski, podświetlony na obwodzie panel charakteryzuje linię Light. Unikatowy pod względem wzornictwa panel jest wyposażony w cienką wiązkę oświetlenia LED o niskim zużyciu energii, która tworzy zaskakujący efekt pierścienia, wpisując się tym samym w najnowsze trendy w dziedzinie oświetlenia. Dostępne są cztery modele: T-Light, w kształcie odwróconej litery “T” zarówno w wersji wyspowej, jak i przyściennej, które wyróżniają się prostą i elegancką stylistyką; super cienki Glam-Light, delikatnie pochylony na płytą grzewczą, dostępny w 5 spokojnych kolorach i kontrastujących krawędziach; High-Light, innowacyjny projekt przeznaczony do zabudowy w suficie, idealny w połączeniu z wyspową płytą grzewczą; i In-Light, okap typu „down draft”, przeznaczony do montażu w szafce pod blatem.

Corinthia zmienia znaczenie definicji okapu klasycznego, nadając mu bardziej współczesny charakter. Jako reinterpretacja okapu cylindrycznego model ten łączy nowe zasady estetyki i maksymalną funkcjonalność. Elegancki pierścień na dole okapu nadaje mu unikatowy wygląd, dodając wyrazistości i podkreślając jego kształty.


Podczas Eurocucina mogliśmy podziwiać Chloé, nowy model w eleganckim stylu rustykalnym, który stanowi ukłon w stronę wielkomiejskiego stylu „urban”. Chloé to klasyczny trapez nawiązujący do najnowszych trendów wnętrzarskich, dostępny w czterech wersjach: starej stali, starej miedzi, żeliwa i starego mosiądzu.

Specjalną uwagę poświęciliśmy najbardziej futurystycznym modelom, które dały zwiedzającym możliwość  zerknięcia w przyszłość. W szczególności mogliśmy podziwiać pięć nowych prac koncepcyjnych.
   

Tower i Exagon: te inteligentne okapy wyposażone w funkcję asystenta gotowania, która dzięki wygodnej aplikacji na smartfon, lub tablet stanowią prawdziwe wsparcie dla kucharza.


Tower Island natomiast, to rewolucyjne urządzenie, które całkowicie filtruje powietrze sprawiając, że staje się ono czyste i zdrowe. Technologia w okapie  Innov-AIR wykorzystuje naturalny proces fotokatalizy dla neutralizacji zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu: nie tylko oparów z gotowania, ale również zarazków i bakterii.


Kiara to koncepcja nowego okapu przyściennego, która powstała przy współpracy ze studentami Politechniki w Mediolanie – to oryginalne spojrzenie na klasyczny model rustykalny. To również dowód otwartości Faber na przyszłych projektantów.


Ostatni, ale nie mniej ważny jest Lighting Arm, okap typu „down draft”, wbudowany w blat obok płyty grzewczej. Dyskretnie chowane, ruchome ramię wyposażone w oświetlenie LED zapewnia doskonałe  oświetlenie płyty grzewczej i blatu roboczego.
Oprócz opisanych powyżej, Faber zaprezentował jeszcze więcej nowości produktowych i technologicznych. Mamy nadzieję, że niedługo będą dostępne w studiach meblowych naszych Partnerów.

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko !
  • Faber
  • Fulgor-Milano
  • Hitachi
  • Smeg
  • Villeroy & Bosh
  • Dirt-Devil.pl
  • VAX
© 2012 Dombianco.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Tworzenie stron Webton.pl
Dom Bianco Sp. z o.o.
Al.Krakowska 5
05-090 Raszyn
Tel. (22) 720 11 98
Fax. (22) 720 06 88
dombianco@dombianco.com.pl
Biuro i salon ekspozycyjny czynne:
Od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 17.00
W soboty w godzinach 10.00 - 15.00