Aktualności

newsfoto
Zapraszamy do naszego showroomu...

2020-12-16

Teraz w świątecznej dekoracji! more

newsfoto
Fulgor Milano ma już 70 lat!

2019-11-25

Fulgor Milano obchodził okrągłą rocznicę narodzin marki. more

newsfoto
Targi Expo Home w Warszawie

2019-10-01

To już czwarta edycja największych targów designu w naszej części Europy. Serdecznie zapraszamy na nasze stoisko D2.32 more

Aktualności techniczne

Jeden wspólny certyfikat dla Grupy Faber.
Firma Faber zakończyła projekt „Wszystko w jednym – jeden udokumentowany system, jeden certyfikat

Firma Faber ogłosiła zakończenie projektu „Wszystko w jedno – jeden udokumentowany system, jeden certyfikat” w celu standaryzacji certyfikacji dla wszystkich zakładów produkcyjnych Faber, niezależnie od miejsca na świecie.

„Ciężko pracowaliśmy nad rozszerzeniem certyfikacji na wszystkie nasze zakłady na całym świecie” – wyjaśnia Riccardo Remedi, Dyrektor Zarządzający Faber. „Celem tego projektu było pokazanie, że Faber realizuje jednolite podejście do jakości, stara się zapobiegać zanieczyszczeniom i zapewniać taki sam wysoki poziom bezpieczeństwa w miejscu pracy na całym świecie”.

Obecnie wszystkie zakłady produkcyjne Faber posiadają System Zarządzania Jakością certyfikowany zgodnie z normą ISO 9001, System Ochrony Środowiska certyfikowany zgodnie z normą ISO 14001 oraz System Bezpieczeństwa i Higieny Pracy certyfikowany zgodnie z normą OHSAS 18001, przy czym jeden certyfikat obejmuje całą grupę: bardzo ważne osiągnięcie dla firmy, która zawsze rozumiała znaczenie innowacji. Po wynalezieniu urządzenia gospodarstwa domowego Faber utrzymuje pozycję lidera w projektowaniu okapów kuchennych w trzecim tysiącleciu, dzięki produktom o niezrównanej funkcjonalności, technologii, innowacyjności i wzornictwie.

Projekt objęcia wszystkich siedmiu fabryk jednym systemem certyfikacji rozpoczął się w 2013 roku i trwał cztery lata. Po zakończeniu we Włoszech, projekt został zrealizowany w Turcji, Szwecji, Francji, Argentynie, Indiach i Meksyku.

Zobowiązanie Fabera do doskonałości w zarządzaniu produkcją w rzeczywistości zaczęło się znacznie wcześniej, bo już w roku 1995. Faber był pierwszym producentem okapów kuchennych na świecie, który uzyskał certyfikat ISO 9001 dla swojego systemu jakości. Następnie, w 2003 roku, Zintegrowany System Jakości, Bezpieczeństwa i Ochrony Środowiska, certyfikowany zgodnie z normą ISO 9001, OHSAS 18001 i ISO 14001 przez SGS, otrzymał pierwszy certyfikat doskonałości SGS – certyfikat nr. 1. W listopadzie 2005 r. Faber otrzymał również nagrodę Zintegrowanego Systemu Jakości, Bezpieczeństwa i Ochrony Środowiska w Sincert (Włoski Krajowy System Akredytacji Organów Certyfikujących i Inspekcji) w wydarzeniu „100 000 Certyfikatów Jakości”. Ta prestiżowa nagroda doceniła ważny wkład osiągnięty przez „doskonałe” przedsięwzięcia, które uzyskały certyfikat przed 31 sierpnia 2005 r. na systemy zarządzania objęte modelem akredytacji firmy Sincert (Jakość, Środowisko i Bezpieczeństwo i Higiena Pracy). Tę ważną nagrodę otrzymało tylko 80 firm na 100 000, wybranych w sposób chronologiczny.

Wraz z certyfikacją fabryki Faber w Meksyku w dniu 21 kwietnia 2017 r., projekt „Wszystko w Jednym” został zakończony, a Faber wyznaczył nowy standard zarządzania jakością w przemyśle.
  • Faber
  • Fulgor-Milano
  • Hitachi
  • Smeg
  • Villeroy & Bosh
  • Dirt-Devil.pl
  • VAX
© 2021 Dombianco.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dom Bianco Sp. z o.o.
Al.Krakowska 5
05-090 Raszyn
Tel. (22) 720 11 98
Fax. (22) 720 06 88
dombianco@dombianco.com.pl
Biuro i salon ekspozycyjny czynne:
Od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 17.00
W soboty, niedziele i święta - nieczynne