Aktualności

newsfoto
Zapraszamy do naszego showroomu...

2020-12-16

Teraz w świątecznej dekoracji! more

newsfoto
Fulgor Milano ma już 70 lat!

2019-11-25

Fulgor Milano obchodził okrągłą rocznicę narodzin marki. more

newsfoto
Targi Expo Home w Warszawie

2019-10-01

To już czwarta edycja największych targów designu w naszej części Europy. Serdecznie zapraszamy na nasze stoisko D2.32 more

Aktualności techniczne

KONIEC Z KONDENSACJĄ PARY WODNEJ W KUCHNI

 

Faber prezentuje 2 okapy: LUFT i ILMA, które kryją w sobie wyjątkową technologię „Steam Off”, system który eliminuje szkodliwy problem kondensacji pary wodnej na meblach kuchennych. Pierwszymi modelami wyposażonymi w tę technologię są Ilma i Luft, których światowa premiera miała miejsce na stoisku Faber na targach Eurocucina 2016.


 Zobacz film naYouTube


Steam Off System: jedyna technologia na rynku, która eliminuje kondensację pary, to opatentowany przez Faber specjalny nawiew, który tworzy kontrolowane wiry powietrza, prowadzące opary kuchenne w górę do miejsca zassania ich przez okap. Ten proces zapobiega osadzaniu się pary i eliminuje kondensację zarówno na powierzchni okapu, jak i na ściankach kuchni w pobliżu płyty grzewczej. Zapewnia bardzo dobre wyniki pod względem ekstrakcji oparów, nawet przy najniższej prędkości. Dynamika systemu przypomina oddychanie. Technologia Steam Off jest skuteczna, zarówno w przypadku tradycyjnych kuchni jak i  nowoczesnych płyt indukcyjnych. Płyty indukcyjne dzięki swojej wysokiej sprawności nie wytwarzają wystarczająco dużo ciepła wokół siebie, aby opary łatwo unosiły się w stronę okapu. Z tego powodu problem kondensacji podczas korzystania z płyt indukcyjnych jest bardziej widoczny. Dzięki systemowi Steam Off możemy pozbyć się przykrego problemu kondensacji i zbieraniu się wilgoci wokół okapu i pod nim.

 

LUFT, OKAP PRZYŚCIENNY, KTÓRY ELIMINUJE KONDENSACJĘ


 


W wykończeniu ze stali nierdzewnej, Luft jest okapem przeznaczonym dla tych, którzy intensywnie korzystają z kuchni, ponieważ zapewnia najwyższy komfort i praktyczność. Jako model przyścienny o smukłych liniach Luft osiąga najwyższe standardy w zakresie oczyszczania powietrza dzięki innowacyjnemu Steam Off System. Okapem można szybko i wygodnie sterować za pomocą sterowania dotykowego, natomiast diody LED oświetlają płytę grzewczą, zapewniając optymalny rozkład światła.

 

Specyfikacja techniczna Luft

Wykończenie: stal nierdzewna

Rozmiar: szerokość 90 cm

Sterowanie: dotykowe

Oświetlenie: LED

Filtry przeciwtłuszczowe: kasetowe, do mycia w zmywarce

Klasa Energetyczna A

Wydajność: 

3 prędkości

Maksymalna wydajność 720 m3/h

Głośność: maksymalna prędkość: 69 db (A)

 

ILMA, OKAP DO ZABUDOWY, KTÓRY TROSZCZY SIĘ O MEBLE KUCHENNE

 


Ilma jest wyjątkowym okapem do zabudowy Faber, który troszczy się o zabudowujące go meble. Wykonany ze stali nierdzewnej, model ten jest wyposażony w poręczną, ruchomą, szklaną klapkę, którą można otworzyć podczas intensywnej pracy okapu według potrzeb. Okap kontroluje kierunek przepływu powietrza i skupia go na płycie do gotowania, zapewniając tym samym lepsze usuwanie oparów i pary. Jego funkcjonalność osiąga bardzo wysokie standardy dzięki nowej technologii Steam Off System, która zapewnia odprowadzanie pary wodnej, zapobiegając przykremu problemowi kondensacji pary wodnej i chroniąc meble zabudowujące okap.

 

Specyfikacja techniczna Ilma:

Wykończenie: stal nierdzewna

Rozmiar: szerokość 90 cm

Sterowanie: dotykowe

Oświetlenie: LED

Filtry przeciwtłuszczowe: kasetowe, do mycia w zmywarce

Klasa Energetyczna A

 

Wydajność: 

3 prędkości

Maksymalna wydajność 400 m3/h

Głośność: maksymalna prędkość: 65 db (A)

 

 

Zalety technologiczne Luft i Ilma:

Steam Off System: całkowicie eliminuje efekt skraplania pod i wokół okapu. Kontrolowane strumienie powietrza uwalniane w spiralnym kształcie, o zmiennej geometrii tworzą dwa wiry, które kontrolują zasysanie dymu i pary.

Prędkość intensywna: funkcja, która aktywuje maksymalne zasysanie przez 6 minut, aby spełnić szczególne potrzeby podczas gotowania.

Pilot zdalnego sterowania: dostępny na zamówienie. Okapy Faber ze sterowaniem elektronicznym mogą być sterowane za pomocą pilota, co jest bardzo wygodne i jest szczególnie przydatne dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Zobacz film naYouTube

  • Faber
  • Fulgor-Milano
  • Hitachi
  • Smeg
  • Villeroy & Bosh
  • Dirt-Devil.pl
  • VAX
© 2021 Dombianco.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dom Bianco Sp. z o.o.
Al.Krakowska 5
05-090 Raszyn
Tel. (22) 720 11 98
Fax. (22) 720 06 88
dombianco@dombianco.com.pl
Biuro i salon ekspozycyjny czynne:
Od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 17.00
W soboty, niedziele i święta - nieczynne