http://dombianco.pl/ofertasmeg/

Wystawa MARC NEWSON: AT HOME

 

Współpraca Smeg z jednym z najbardziej wpływowych, współczesnych projektantów w świecie wzornictwa przemysłowego, artystą Marc Newsonem, w związku z wystawą w Philadelphia Museum of Art , w Stanach Zjednoczonych, potwierdza status firmy jako lidera promującego wartości Made-in-Italy.


Wystawa Marc Newson: At Home będzie obejmować meble, odzież, artykuły gospodarstwa domowego i pojazdy , takie jak samochód koncepcyjny i rower. Instalacja zostanie zorganizowana w postaci 6 - pokojowego domu, z sypialniami dla rodziców i dzieci, salonem , kuchnią , łazienkami  i garażem, gdzie odwiedzający będą mogli docenić kultowe dzieła Newsona, które pokazują innowacyjne wykorzystanie materiałów i procesów produkcyjnych. W kuchni prawdziwymi bohaterami będą uderzająco żółte urządzenia Smeg: płyta grzewcza i piekarnik, a także okap ze stali nierdzewnej . Urządzenia te zostały zaprojektowane przez artystę we współpracy z firmą Smeg , która rozpoczęła się w 2008 r.. Współpraca ta, a zwłaszcza produkty, które powstały w jej wyniku to znakomita ilustracja połączenia wiedzy przemysłowej Made-in-Italy i kreatywności międzynarodowego artysty . Linia wzornicza urządzeń Smeg stworzona przez Marc Newsona to doskonała synteza filozofii "technologia i styl " firmy Smeg . Charakterystyczny styl Newsona wyraża się w miękkich liniach zaprojektowanych produktów, a także w i ich intuicyjnej obsłudze – są one tak łatwe w użyciu , że instrukcja obsługi nie jest potrzebna. W roku 2009 linia wzornicza Marc Newson stworzona dla firmy Smeg zdobyła nagrodę Design Award magazynu Wallpaper, a w roku 2010 została im przyznana nagroda  Good Design Award przez Chicago Athenaeum Museum . W swojej kolekcji dla Smega Marc Newson  doświadczył po raz pierwszy jak projektować urządzenia gospodarstwa domowego, a dla Smeg związek ten oznaczał dalszą możliwość łączenia piękna i oryginalności dzieł sztuki w innowacyjne i funkcjonalne produkty .

    

Linia wzornicza składa się z piekarników i płyt grzewczych (gazowych i indukcyjnych ) charakteryzujących się wykorzystaniem żywych kolorów, a także użyciem stali nierdzewnej i szkła . Najlepsze modele tej serii oferują najwyższe parametry techniczne: piekarniki o największych pojemnościach, płyty grzewcze z palnikami o pionowym płomieniu, których wydajność jest o 65% wyższa niż w standardowych kuchenkach gazowych oraz płyty indukcyjne z opcją Power Boost . Wystawa odbędzie się w dniach od 23 listopada 2013 do 20 kwietnia 2014 roku w Muzeum Sztuki w Filadelfii w galerii Collab, nazwanej tak na cześć grupy projektantów, którzy pracują w Muzeum promując projekty sztuki współczesnej.

Nowościwięcej nowości

fotka
2013-12-14 Smeg w Londynie

WIELORYB na londyńskiej Oxford Street i Sloane Square

fotka
2013-12-12 Wystawa prac Marca Newsona

Wystawa MARC NEWSON: AT HOME w Philadelphia Museum of Art , w Stanach Zjednoczonych

fotka
2013-11-27 Smeg w Moskwie

Przeczytaj o Smeg na targach "Mebel 2013" w Moskwie.