http://dombianco.pl/ofertasmeg/

Surowe formy, proste i czytelne linie.


Kompaktowe rozmiary i dbałość o szczegóły, te elementy wyróżniające elegancję linii Classic.

Głównym porjektantem tej linii jest Guido Canali. Jest on bez wątpienia jednym z najważniejszych włoskich architektów ostatnich dekad. Prace Guido Canali są pomostem pomiędzy przeszłością i teraźniejszością. Niezwykle użyteczne, praktyczne, piękne i nowoczesne budowle są rezultatem połączenia najlepszych wzorców historycznych z współczesnymi potrzebami. Guido Canali otrzymał wiele nagród za swoje prace, m.in. ‘Constructa Preis’ w Hanoverze (1992) i ‘Compasso D’oro’ (2004) w Mediolanie.Był pierwszym architektem, który podjął współpracę ze Smegiem.

Guido Canali urodził się w Parmie w 1934 roku.
Studiował w Parmie, Sienie i Monachium (Niemcy), i ukończył Politechnikę w Mediolanie.
Następnie Canali zaczął wykładać na Uniwersytecie w Parmie, później na IUAV w Wenecji i obecnie jest profesorem Kompozycji Architektonicznej na Uniwersytecie w Ferrara (Wydział Architektury).
Do tej pory zaangażowany był głównie w przywrócenie świetności zabytkom historycznym oraz organizację kompleksów muzealnych.
Jako student neoklasycznej architektury w Parmie, Canali rozwijał badania nad ‘utajonym miastem’, a jego odkrycia zostały udokumentowane na wystawie zatytułowanej "La Citta Latente" w Parmie (Palazzo della Pilotta) w 1995 roku.
Canali jest kuratorem wystaw we Włoszech i za granicą (Wenecja, Padwa, Monachium i Meinz).

Nowościwięcej nowości

fotka
2013-12-14 Smeg w Londynie

WIELORYB na londyńskiej Oxford Street i Sloane Square

fotka
2013-12-12 Wystawa prac Marca Newsona

Wystawa MARC NEWSON: AT HOME w Philadelphia Museum of Art , w Stanach Zjednoczonych

fotka
2013-11-27 Smeg w Moskwie

Przeczytaj o Smeg na targach "Mebel 2013" w Moskwie.