http://dombianco.pl/ofertasmeg/

Wyrafinowana elegancja szczegółów.

 

Wyróżnikiem linii Cortina jest harmonijna równowaga elementów estetycznych.

Design nowej linii zainspirowany przez mistrzów rzemiosła włoskich Alp, przywołuje urok rękodzieła z kutego żelaza.

Inspiracje i kształt tej linii nadał Giancarlo Candeago. Candeago inspirację czerpie ze swoich badań nad naturą, a także, co jest widoczne w pracach, które tworzy, z poszukiwań idealnego połączenia formy architektonicznej ze szlachetnymi elementami.
Umiejętności Giancarlo Candeago, jego obrazowa i twórcza wyobraźnia, a także ciekawość świata, pozwalają mu przekształcać żelazo w taki sposób, aby osiągnąć perfekcję nawet w najmniejszych szczegółach.

W połowie lat 70-tych, nie posiadając żadnych specjalistycznych kwalifikacji, Giancarlo Candeago zaczął pracę jako kowal w sklepie rzemieślniczym w Cortina. Po zaledwie kilku latach zaczyna działać na własną rękę, wykuwając elementy pod zamówienie. Dziś w jego warsztacie pracuje około dwudziestu osób, pod bacznym przewodnictwem swojego mistrza.
W tak krótkim czasie, Candeago stał się jednym z najważniejszych rzemieślników na prowincji: pracując nad zadaniami i zleceniami z całych Włoch, z Europy i Ameryki. Jego prace stały się kluczowymi elementami dekoracji w wielu prywatnych domach i hotelach.


Nowościwięcej nowości

fotka
2013-12-14 Smeg w Londynie

WIELORYB na londyńskiej Oxford Street i Sloane Square

fotka
2013-12-12 Wystawa prac Marca Newsona

Wystawa MARC NEWSON: AT HOME w Philadelphia Museum of Art , w Stanach Zjednoczonych

fotka
2013-11-27 Smeg w Moskwie

Przeczytaj o Smeg na targach "Mebel 2013" w Moskwie.