http://dombianco.pl/ofertasmeg/

To nie są zwykłe urządzenia. To kreacje.

 

Miękkie linie, intuicyjna funkcjonalność, eleganckie powierzchnie ze stali nierdzewnej lub szkła. Kolory. Urządzenia dedykowane miejscom, w których się żyje, a nie tylko przebywa.
Nieograniczone możliwości twórcze jednego z najciekawszych projektantów na świecie są teraz dostępne dla Ciebie w postaci urządzeń Smeg linii estetycznej Marc Newson. Asortyment jest doskonałym odzwierciedleniem jego charakterystycznego stylu, który wyraża się przez: miękkie linie i niezwykle ergonomiczne rozwiązania, które sprawiają, że użytkowanie produktów Smego to  bułka z masłem. Oferta obejmuje piekarniki, oraz płyty gazowe i indukcyjne, ożywione przez zastosowanie koloru lub stali nierdzewnej i szkła, a także okapy i zlewozmywaki. Są one wykonane ze stali nierdzewnej lub ze stali połączonej z białym lub czarnym, trawionym szkłem.

 

Marc Newson urodził się w Sydney w 1963 roku.
Dzieciństwo spędził podróżując po Europie i Azji, a następnie rozpoczął studia na wydziale biżuterii i rzeźby w Sydney College of the Arts. W1984 roku, po sukcesie jego wizerunkowej kanapy „Lockheed Lounge”,

która stała się ikoną międzynarodowego stylu, Newson pojechał do Japonii i zaczął projektować meble na indywidualne zamówienia. W drugiej połowie lat ’90, Newson zaprojektował wiele wnętrz, a w 1997 roku przeniósł się do Londynu, gdzie otworzył swoją firmę „Marc Newson Ltd”, która jako większe studio była zdolna do realizacji bardziej ambitnych projektów przemysłowych.
W latach 2004-2005 otrzymał zlecenie od australijskich linii lotniczych Qantas na projekt całego wnętrza samolotu oraz poczekalni na lotnisku dla pasażerów nowej floty samolotów A380. Został także mianowany Dyrektorem Kreatywnym linii lotniczych Qantas. W kwietniu 2005 r., na łamach magazynu Time, Newson został uznany, za jednego ze 100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie. W 2007 roku zaprezentował swoje najnowsze, unikatowe dzieła wykonane w ograniczonym nakładzie w Galerii Gagosian w Nowym Jorku. Zaprojektował Również prom kosmiczny do podróży sub-orbitalnych dla EADS Astrim.

 

 

 

 

 

Marc Newson jest Profesorem Projektu na wydziale Sztuki w Sydney College i na Politechnice w Hongkongu. Został mianowany Królewskim Projektantem dla Przemysłu w Wielkiej Brytanii.

Nowościwięcej nowości

fotka
2013-12-14 Smeg w Londynie

WIELORYB na londyńskiej Oxford Street i Sloane Square

fotka
2013-12-12 Wystawa prac Marca Newsona

Wystawa MARC NEWSON: AT HOME w Philadelphia Museum of Art , w Stanach Zjednoczonych

fotka
2013-11-27 Smeg w Moskwie

Przeczytaj o Smeg na targach "Mebel 2013" w Moskwie.