http://dombianco.pl/ofertasmeg/

 

Firma Smeg oferuje urządzenia zarówno do zabudowy jak i wolnostojące. Gama urządzeń obejmuje kompleksowe wyposażenie kuchni: piekarniki, płyty grzewcze, kuchnie, okapy, chłodziarki,  zmywarki, pralki oraz zlewozmywaki i baterie. Produkty Smeg odzwierciedlają styl "Made in Italy" przez połączenie najwyższej jakości materiałów, zaawansowanych technologicznie rozwiązań i niepowtarzalnego wzornictwa.

 

 

Historia firmy, to historia pasji i wizji przedsiębiorczości przez ponad 60 lat

 

Firma Smeg została założona przez Vittorio Bertazzoniego w 1948 roku w mieście Guastalla, w regionie Reggio Emilia.
Historia produkcji i biznes zaczął się w XVII wieku. Początki rodzinnego biznesu to kuźnia, gdzie kowale rodziny BERTAZZONI rozwijali swoją działalność, która przekształciła się wraz z upływem czasu w produkcję urządzeń wyposażenia kuchni.
Powojenny rozwój gospodarczy i urbanizacja doprowadziły do radykalnej zmiany wzorców społecznych. Wtedy też powstała firma Smeg.

Szybko rosnąca gospodarka przyniosła coraz szybsze tempo życia, nową rolę mieszkańców miast, nową strukturę gospodarstw domowych, oraz zwiększającą się rolę kobiet na rynku pracy. To w odpowiedzi na te wyzwania, Smeg przygotował pierwsze swoje produkty, które spełniały wymagania technologii i nowej definicji idei domu.
Urządzenia stały się symbolem statusu. Przyczyniały się do zmiany nawyków ułatwiając zajęcia domowe i zwiększają ilość wolnego czasu, realizując codzienne zadania nawet podczas wypoczynku domowników. W drugiej połowie lat '50, Smeg przedstawił jedną z pierwszych kuchenek gazowych wyposażonych w automatyczny zapłon, zawór bezpieczeństwa i programator piekarnika.

Rok 1963 to rozpoczęcie produkcji pralek.  
W roku 1970 miała miejsce światowa premiera zmywarki o szerokości 60 cm i pojemności 14 kompletów nakryć. 


Płyty grzewcze i piekarniki weszły do oferty w połowie lat '70. Był to też początek współpracy z czołowymi architektami i projektantami na całym świecie. W latach 90. Smeg uzupełnił swoją ofertę, wprowadzając zlewozmywaki, okapy kuchenne i kolorowe lodówki w stylu lat '50, które stały się międzynarodowymi ikonami. Umocniając swoją pozycję w dziedzinie sprzętu gospodarstwa domowego, Smeg dzięki swojej zróżnicowanej produkcji otworzył nowe działy - sprzętu profesjonalnego: dla gastronomii, oraz dla branży medycznej.

Smeg dzisiaj nadal zachowuje akronim Smalterie Metallurgiche Emilaiane Guastalla, aby pamiętać o korzeniach firmy prowadzonej obecnie przez trzecią generację przedsiębiorców.

 


 

Smeg dzisiaj to międzynarodowa grupa obecna na 5 kontynentach !

Nowościwięcej nowości

fotka
2013-12-14 Smeg w Londynie

WIELORYB na londyńskiej Oxford Street i Sloane Square

fotka
2013-12-12 Wystawa prac Marca Newsona

Wystawa MARC NEWSON: AT HOME w Philadelphia Museum of Art , w Stanach Zjednoczonych

fotka
2013-11-27 Smeg w Moskwie

Przeczytaj o Smeg na targach "Mebel 2013" w Moskwie.