Aktualności

newsfoto
Zapraszamy do naszego showroomu...

2020-12-16

Teraz w świątecznej dekoracji! more

newsfoto
Fulgor Milano ma już 70 lat!

2019-11-25

Fulgor Milano obchodził okrągłą rocznicę narodzin marki. more

newsfoto
Targi Expo Home w Warszawie

2019-10-01

To już czwarta edycja największych targów designu w naszej części Europy. Serdecznie zapraszamy na nasze stoisko D2.32 more

Aktualności techniczne

TARGI EUROCUCINA FABER PRZEDSTAWIA TALIKA, INNOWACYJNY OKAP PRZYŚCIENNY


Wyjątkowo wąski okap przyścienny: firma z Fabriano we Włoszech, która kiedyś wynalazła okap, teraz ponownie rewolucjonizuje kuchnię swoimi najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi


Mediolan, Eurocucina - FTK, Salone del Mobile 2016. Technologia, na którą miło popatrzeć. Faber, firma, która stworzyła całą dzielnicę produkcji okapów w Fabriano, porywa publiczność na Salone del Mobile z nowym okapem Talika.Talika jest jednym z najbardziej innowacyjnych spośród dziesięciu nowych produktów oraz pięciu futurystycznych koncepcji, które firma zaprezentowała na Eurocucina 2016, ze względu na swój zaskakujący wygląd i - przede wszystkim - ze względu na nową technologię Nautilus.


TALIKA: OTWARTE OKNO W KUCHNI

 

Wykonany z bardzo charakterystycznych i innowacyjnych materiałów wykończeniowych Talika podkreśla koncepcję okapu przyściennego. Wyraźne linie geometryczne umożliwiły powstanie trzech różnych wersji modeli: z panelem w kolorze miedzi, lub z panelem w kolorze betonu, albo panelem o delikatnej fakturze kratki w kolorze titanium. Wszystkie trzy ekskluzywne wersje w niepowtarzalnym stylu Faber. Ten lekki okap staje się jeszcze bardziej elegancki dzięki zastosowaniu kontrastujących materiałów i wrażeniu, że przedni panel jest zawieszony w powietrzu.


Innowacyjna konstrukcja Talika sprawia, że staje się on prawdziwym "oknem w kuchni”. Dzięki wyjątkowej technologii, płaski dyfuzor „Nautilus” wymaga dużo mniej miejsca całkowicie eliminując tradycyjną ukośną powierzchnię. Zastosowanie tego dyfuzora umożliwiło stworzenie pierwszego naprawdę płaskiego okapu.

 

Szlachetne wykończenie i unikatowy, ale rozpoznawalny styl sprawiają, że Talika nadaje się do wszystkich wnętrz - zarówno nowoczesnych jak i klasycznych. Nowy okap Faber z pewnością pasuje do kuchni w każdym stylu..

Specyfikacja techniczna

 

Wykończenie: stara miedź, titanium z fakturą „w kratkę”, ciemnoszary  beton

Rozmiar: szerokość 80 cm

Sterowanie: dotykowe

Oświetlenie:  LED

Filtry przeciwtłuszczowe: aluminiowe, do mycia w zmywarce

Klasa energetyczna A

 

Wydajność: 

Wydajność wg. IEC: 3 prędkości + INT

Maksymalna wydajność 445 m3/h, INT 530 m3/h, 

Głośność: maksymalna prędkość: 70 db (A), INT: 72 db (A)

 

Zalety technologiczne:

Nautilus: Nowy dyfuzor Faber umożliwia skok w jakości energetycznej z klasy C do klasy A*. Zapewnia także dużą wydajność przy niskim poborze mocy, ze względu na optymalną geometrię oraz płynny przepływ zasysanego powietrza. . *dotyczy okapów do zabudowy.

 

Zasysanie obwodowe:

Obniża odczuwalny poziom dźwięku o 25% (*). Ten typ zasysania zapewnia optymalną skuteczność wykorzystania zasady efektu Venturiego: przyspiesza powietrze, kiedy przechodzi ono przez zwężony wylot panelu, a następnie obniża natychmiast  wewnątrz okapu i jest  łatwo wyrzucone bez potrzeby konkretnego ciśnienia.

(*) Równe obniżeniu o 3dB (A) zgodnie z normą EN 60704-3

 

Oświetlenie LED: Technologia ta oferuje przyjemne  naturalne światło i wiernie oddaje kolory oświetlonych przedmiotów. Oświetlenia LED doskonale  integruje się z okapem, zapewniając wyjątkową estetykę i jednocześnie zachowując  wszystkie zalety intensywnego światła. Oświetlenie  LED zostało  zaprojektowane tak, aby zoptymalizować rozłożenie światła w pomieszczeniu oraz w celu osiągnięcia prawidłowego stopnia widoczności na całej powierzchni blatu, przy niskim poziomie zużycia energii, tylko 2W.


Prędkość intensywna: funkcja, która aktywuje maksymalne zasysanie przez 6 minut, aby spełnić szczególne potrzeby podczas gotowania.


Pilot zdalnego sterowania: dostępny na zamówienie. Okapy Faber ze sterowaniem elektronicznym mogą być sterowane za pomocą pilota, co jest szczególnie przydatne dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.


  • Faber
  • Fulgor-Milano
  • Hitachi
  • Smeg
  • Villeroy & Bosh
  • Dirt-Devil.pl
  • VAX
© 2021 Dombianco.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Dom Bianco Sp. z o.o.
Al.Krakowska 5
05-090 Raszyn
Tel. (22) 720 11 98
Fax. (22) 720 06 88
dombianco@dombianco.com.pl
Biuro i salon ekspozycyjny czynne:
Od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 17.00
W soboty, niedziele i święta - nieczynne