• 2023-07-05-promocja 411

    Hitachi R-BGX411PRU0 (GBK)

    NIŻSZA CENA I 5 LAT GWARANCJI

  • 2023-09-01-VB-promocja-2023

Do czego służy klatka Faradaya w sejfie?

Do czego służy klatka Faradaya w sejfie?

Everydaysafe

 

Chroń kluczyki do samochodu przed złodziejami obeznanymi z technologią

Kto nie kocha nowego gadżetu? Niestety, radość z technologii jest często zbyt szybko równoważona przez pozbawionych skrupułów przestępców, którzy szybko uczą się, jak ją skompromitować.

Weźmy na przykład wynalazek samochodu bezkluczykowego (modele, które odblokowują się i uruchamiają automatycznie, gdy kluczyk znajduje się w pobliżu). Te zaawansowane technologicznie, nowoczesne i drogie samochody z tą innowacyjną technologią, są coraz częściej celem ataków ze względu na ich podatność na „urządzenia przekaźnikowe” lub „klonowanie kluczyków samochodowych”.

 

Jak działa klonowanie kluczy?

Samochody bezkluczykowe odblokowują się automatycznie, gdy kluczyk znajduje się fizycznie blisko samochodu. Sprytni przestępcy używają urządzeń przekaźnikowych do skopiowania danych z kluczyka, aby sprawić, by systemy samochodowe uwierzyły, że klucz jest w pobliżu, klonując jego sygnał. Przechwytują, a następnie przekazują sygnał z kluczyka samochodowego za pomocą dwóch odbiorników/nadajników.

EverydaySafe-klonowanie-kluczy

ikona-a Najpierw nadajnik złodzieja wysyła sygnał do systemu bezpieczeństwa w samochodzie udając kluczyk właściciela.

ikona-a Samochód wysyła sygnał, na który powinien prawidłowo odpowiedzieć kluczyk.

ikona-a Ten sygnał jest przekazywany do drugiego przestępcy znajdującego się w pobliżu domu właściciela.

ikona-a Sygnał zapytania jest transmitowany do prawdziwego kluczyka w domu właściciela, a kluczyk prawidłowo odpowiada na to zapytanie.

ikona-a Sygnał z odpowiedzią od kluczyka jest przesyłany do złodzieja w pobliżu samochodu, który używa go do otwarcia i uruchomienia auta.


Kilka otwierających oczy faktów

Zarówno BBC, jak i Guardian obszernie informowały o kradzieży samochodów za pomocą klonowania sygnału kluczyka. W 2019 roku renomowana Consumer Group Which? opublikowała raport ostrzegający, że cztery z pięciu najlepiej sprzedających się samochodów w Wielkiej Brytanii, wraz z setkami innych modeli „bezkluczykowych”, mogą zostać łatwo skradzione przez złodziei.

Niemiecki General Automobile Club (ADAC) przetestował 237 samochodów bezkluczykowych. Złodzieje mogli oszukać 230 z nich, aby uwierzyły, że Twój kluczyk jest bliżej niż w rzeczywistości, co umożliwiłoby im odblokowanie i uruchomienie samochodu. Kolejne cztery samochody można było odblokować lub uruchomić. Tylko trzy – wszystkie od Jaguara Land Rovera – nie były w ogóle podatne. Zasadniczo 99% testowanych samochodów ma jakąś lukę w zabezpieczeniach.

Pomimo wezwań do zaostrzenia zabezpieczeń, w raporcie uzupełniającym z maja 2020 r. ujawniono, że producenci samochodów zrobili bardzo niewiele, aby naprawić tę sytuację. Poparte dodatkowymi dowodami i wynikami uzyskanymi z dalszych testów przeprowadzonych przez Thatcham Research, wydaje się, że obecnie podatnych jest jeszcze więcej samochodów.

W tym czasie wzrosła również liczba kradzieży samochodów w Anglii i Walii. W rzeczywistości w roku kończącym się w czerwcu 2019 r. nastąpił 7% wzrost w podkategorii „kradzież lub nieuprawnione zabranie pojazdu silnikowego”.

Wcześniej statystyki wspierające były również ponure. Według LV= General Insurance liczba roszczeń z tytułu kradzieży samochodów wzrastała o 20% każdego roku w latach 2016-2019. Potwierdzają to również dane rządowe, według których kradzież pojazdów w sezonie 2018/19 osiągnęła najwyższy poziom od dziewięciu lat, a ponad 114 000 pojazdów zgłoszonych jako skradzione w Anglii i Walii tylko w okresie 12 miesięcy.

I nie myśl, że im droższy jest twój samochód, tym bezpieczniejszy! Tak na pewno nie jest! Zawodowi złodzieje biorą na cel najcenniejsze pojazdy, ponieważ technologia i luka w zabezpieczeniach są takie same.

Pokonaj więc złodziei – właścicielom samochodów bezkluczykowych zaleca się przechowywanie kluczyków z dala od pojazdu, a jeszcze lepiej, w sejfie, który uniemożliwia przechwycenie ich sygnałów; tak zwanej klatce Faradaya.

EverydaySafe


Tarcza Faradaya


Klatka Faradaya, czasami nazywana tarczą Faradaya, to obudowa służąca do ochrony przedmiotów przed polem elektromagnetycznym, automatycznie blokując wszelkie sygnały bezprzewodowe wysyłane przez specjalne urządzenia do klonowania danych samochodów, a także sygnały Wi-Fi i telefony komórkowe.

Wydanie tysięcy na samochód może oznaczać, że nie będziesz miał nic przeciwko inwestowaniu w tego rodzaju technologię ochronną. Dlaczego nie uczynić go również praktycznym? Inspirującą innowacją byłoby całkowicie zamaskowane rozwiązanie, zbudowane zgodnie ze standardem bezpieczeństwa certyfikacji S2, które zostało zintegrowane z blatem roboczym, na którym normalnie wyrzuca się klucze.

Ukryta, stalowa szuflada (sejf) z klatką Faradaya, którą możesz zamontować w swojej kuchni – salonie lub sypialni, aby zabezpieczyć kluczyki do samochodu i inne ważne dokumenty lub zwykłe kosztowności przed sprytnymi włamywaczami - jest rozwiązaniem, którego potrzebujesz.

Jeśli brzmi to jak produkt dla czterech osób, zdecydowanie powinieneś sprawdzić EverydaySafe!

Poznaj EverydaySafe ...

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl