Okap CELINE WW/CG MATT

Okap Faber Celine WW-CG_01.jpg
 • promocja
Dostępność: na wyczerpaniu
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 4 999,00 zł 12 739,00 zł 4999.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: Faber
Kod produktu: F-345.0541.062

Opis

CELINE - delikatnie stożkowy kształt i klasyka w nowoczesnym wydaniu.

Okap wyspowy o szerokości 60 cm serii F-Light w kolorze ciepłej bieli i matowej szarości z energooszczędnym zespołem silnika EVO i możliwością zastosowania wyjątkowej technologii AIRLANE. Sterowanie sensorowe, pilotem, lub bezpośrednio z płyty Faber! Imponująca wydajność maksymalna: 640 m3/h.


CECHY OKAPU CELINE

" Zaawansowana technologia i nowoczesna klasyka,
" Skuteczne i energooszczędne Technologie Plus,
" Wygodne sterowanie pilotem,
" Możliwość sterowania okapem bezpośrednio z płyty indukcyjnej Faber,
" Wyjątkowa jakość wykonania,
"Zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie,
" Akcesoria, które mogą się przydać,
" Warto wiedzieć!


CHARAKTERYSTYKA OKAPU CELINE

Klasa energetyczna a1_big.jpg width= width= width= width= width= width= width= width= width= width=

 

Poziom
prędkości
Wydajność
(IEC61591)
Głośność
(IEC60704-3)
l 240 51
II 300 54
III 430 58
INT 640 68

 

Przedstawione wyniki uzyskano przy zastosowaniu rzetelnych, dokładnych i odtwarzalnych procedur pomiarowych. Metody pomiarów i obliczeń zgodne z "ROZPORZĄDZENIEM DELEGOWANYM KOMISJI (UE) NR 65/2014".

 


-------- PARAMETRY-----------

Kolor: ciepły biały/szary matowy
Szerokość (cm): 60
Sposób montażu: wyspowy
Ilość programów: 4
Klasa energochłonności: A
Roczne zużycie energii (kWh): 55
Głośność (dB): 58
Klasa filtracji tłuszczu: F
Klasa oświetlenia: C
Klasa wydajności przepływu: A
Filtry przeciwtłuszczowe: kasetowy do mycia w zmywarce
Wydajność MAX (m3/h): 640
Średnica wylotu: 15/12 cm
Oświetlenie: LED obwodowe


OKAP STOŻKOWY. NOWOCZESNA KLASYKA

Celine to idealny wybór dla nowoczesnych kuchni i tych z klasycznym akcentem. Gładki korpus okapu ma łagodny kształt stożka z jasnym wykończeniem u góry w postaci wąskiej, ale efektownej stalowej taśmy, która dodaje blask glamour.

 width=


Airlane


Okap Celine może być również wyposażony w ekskluzywną technologię AIRLANE firmy Faber, która wykorzystuje "niewidzialny dukt powietrzny", aby dostarczyć powietrze przechwycone przez wbudowany silnik ssący okapu do drugiego wentylatora ukrytego w suficie podwieszanym. Okap może więc działać jako wyciąg, ale bez widocznego duktu! Tradycyjna rura może całkowicie zniknąć dzięki technologii AIRLANE, która gwarantuje skuteczność i czyste powietrze w klasie A.

 

 

" Wróć do początku strony


TECHNOLOGIE NA PLUS DLA CIEBIE!

 width=
TECHNOLOGIA AIRLANE (opcja) - możliwość zastosowania innowacyjnej technologii AIRLANE firmy Faber, eliminuje potrzebę fizycznego duktu powietrznego między okapem a sufitem tworząc "wirtualny" kanał, który kieruje powietrze do drugiego modułu wentylatora ukrytego pod sufitem. AIRLANE gwarantuje skuteczność i czyste powietrze w kuchni w klasie energetycznej A. Technologia AIRLANE ukrywa drugi silnik wentylatora w przestrzeni zaledwie 30 cm nad sufitem podwieszanym. W czasie instalacji można go podłączyć do zewnętrznego wylotu powietrza w dowolnej z ośmiu różnych pozycji. Kanał pomiędzy nimi pozostaje całkowicie niewidoczny w domu.


 width=
DYFUZOR EVO- innowacyjny zespół wentylatora, który gwarantuje wyjątkową wydajność pod względem efektywności energetycznej, niższego zużycia energii, ciszę i skuteczność, nawet w przypadku zastosowania długich duktów powietrznych.


 width=
ZASYSANIE OBWODOWE - zmniejsza odczuwalny hałas o ok. 25%. Ten rodzaj zasysania oparów gwarantuje optymalną efektywność dzięki wykorzystaniu efektu Venturiego: powietrze przyspiesza przechodząc przez szczelinę między panelami i natychmiast zwalnia wewnątrz okapu. Następnie jest z łatwością wyrzucane z okapu bez konieczności stosowania wysokiego ciśnienia. Redukcji o 3 dB (A) zgodnie z normą EN 60704-3.


 width=
PRĘDKOŚĆ INTENSYWNA - przy uruchomieniu tej funkcji uzyskuje się maksymalną wydajność zasysania w ograniczonym czasie. Jej zadaniem jest dostosowanie okapu do specjalnych wymagań. Funkcja jest aktywna przez 6 min., po czym okap automatycznie przełącza się na poprzednio wybraną prędkość roboczą. Opóźnienie wyłączenia - umożliwia automatyczne wyłączenie okapu po upływie określonego czasu, co pozwala na całkowite usunięcie zapachów z kuchni.


 width=
OPÓŹNIENIE WYŁĄCZENIA 30 - umożliwia automatyczne wyłączenie okapu po upływie określonego czasu, co pozwala na całkowite usunięcie zapachów z kuchni.


 width=
PROGRAM 24 - funkcja pozwalająca na to, aby okap pozostawał włączony przez 24 godz. w celu ciągłej wymiany powietrza z natężeniem hałasu niesłyszalnym dla ludzkiego ucha. W kuchni powstaje strefa czystego powietrza dzięki czemu kuchnia staje się idealnym miejscem do miłego spędzania czasu bez nieprzyjemnych zapachów lub hałasu.


 width=
WYMIANA FILTRA - funkcja sygnalizuje konieczność oczyszczenia filtrów przeciwtłuszczowych lub wymiany filtrów pochłaniających zapachy.


 width=
OPCJA PILOTA - system sterowania elektronicznego w okapach firmy Faber umożliwia korzystanie ze zdalnego sterowania, szczególnie przydatnego w przypadku osób niepełnosprawnych ruchowo. Pilot jest standardowym wyposażeniem niektórych modeli, a opcją w pozostałych.


 width=
OŚWIETLENIE LED - nowoczesna, energooszczędna technologia LED daje przyjemne, naturalne światło, które dobrze odzwierciedla prawdziwe kolory, zapewniając doskonałą widoczność zużywając tylko 2W!


 width=
POŁĄCZENIE okap-płyta - możliwość sterowania okapem bezpośrednio z płyty grzewczej, dzięki wyjątkowej technologii wbudowanej w strefę indukcyjną.

 

" Wróć do początku strony


STEROWANIE PILOTEM

Okapy linii F-Light zostały wyposażone w nowoczesny pilot zdalnego sterowania. Kompaktowy i lekki pilot FABER wyróżnia się subtelnym i eleganckim kształtem. Nowoczesny wygląd i nadruk ze stali polerowanej w postaci poziomej linii nadają mu wyjątkowy charakter. Teraz łatwo i wygodnie można sterować okapem na odległość! Wystarczy jedno dotknięcie przycisku, aby eleganckie oświetlenie dodało kuchni uroku, czy też jedno dotknięcie by ustawić odpowiednią prędkość lub automatycznie wyłączyć okap po określonym czasie. Technologia podczerwieni umożliwia zdalne sterowanie wszystkimi funkcjami okapu, co zapewnia wygodę i komfort podczas codziennego użytkowania.

 width=

" Wróć do początku strony


DIALOG POMIĘDZY OKAPEM I PŁYTĄ INDUKCYJNĄ FABER

Okap Celine został również wyposażony w nowoczesną technologię połączenia OKAP-PŁYTA. Dzięki możliwości sterowania okapem bezpośrednio z płyty indukcyjnej FABER czynności gotowania stają się o wiele łatwiejsze. Jeszcze jeden sposób, aby praca w kuchni stała się przyjemniejsza!

 width=

" Wróć do początku strony


JAKOŚĆ POTWIERDZONA PONAD 60-LETNIM DOŚWIADCZENIEM

Na jakość okapów Faber składa się ponad 60 lat doświadczenia w zakresie oczyszczania powietrza w kuchniach. Dzięki wyjątkowemu doświadczeniu i wyjątkowym umiejętnościom jakość Faber można zobaczyć, poczuć i dotknąć w każdym szczególe. Jakość Faber to jakość życia.

 

 width=

Rekordowe osiągnięcia Faber w zakresie jakości swoich produktów

 • Pierwszy certyfikat jakości ISO 9001 w branży okapów kuchennych.
 • Certyfikat jakości SGS nr.001 absolutnie pierwszy na świecie.
 • Zintegrowany system zarządzania jakością (ISO 9001:2015).
 • BHP (OHSAS 18001), certyfikat, system zarządzania środowiskowego (ISO 14001) certyfikowany przez SGS.
 • Produkty Faber spełniają najbardziej rygorystyczne wymagania bezpieczeństwa i normy EN 61591 i EN 60704-3.
 • Są testowane w autoryzowanym laboratorium wewnętrznym, certyfikowanym przez główne międzynarodowe jednostki certyfikujące.
 • IMQ - włoski znak jakości.
 • CE - znak bezpieczeństwa UE.
 • SEMKO - międzynarodowa certyfikacja Intertek (Etykieta jakości ETL).
 • UL - znak jakości w USA i Kanadzie.
 • CCC - znak jakości w Chinach.

" Wróć do początku strony


CAŁKOWITE BEZPIECZEŃSTWO

Wewnątrz okapu nie ma ostrych krawędzi. Elementy szklane są wykonane ze szkła hartowanego. Silniki z zabezpieczeniem termicznym oraz samo-gasnące tworzywa sztuczne pozwalają na uniknięcie ryzyka zapalenia się i pożaru. Elementy elektroniczne są odpowiednio izolowane, a wszystkie przewody tak ułożone, aby uniknąć ryzyka porażenia prądem.

 width=

" Wróć do początku strony


AKCESORIA


FILTRY Z WĘGLA AKTYWNEGO

W przypadku instalacji okapu Celine w wersji pochłaniacz należy zastosować filtr z węgla aktywnego (2 szt.). Do wyboru są 3 rodzaje filtrów:

 • filtry zwykłe węglowe, które należy wymieniać co 4 miesiące (kod 112.0169.114),
 • filtry High Performance o wysokiej skuteczności pochłaniania oparów do wymiany co 6 miesięcy (kod 112.0158.127),
 • filtry Long Lasting wielokrotnego użytku o zwiększonej skuteczności filtracji, które można myć w zmywarce i użytkować max. do 3 lat (kod 112.0185.278).

 width=


AIRLANE

Zestaw AIRLANE eliminuje konieczność instalacji rury, gdy okap pracuje jako wyciąg. Okap korzystający z technologii AIRLANE automatycznie włącza drugi wentylator ukryty w suficie podwieszanym o wysokości zaledwie 30 cm. Do wyboru są 4 kierunki podłączenia duktu powietrznego.

 width=

" Wróć do początku strony


UŻYTKOWANIE, KONSERWACJA I CZYSZCZENIE OKAPU


JAK KORZYSTAĆ Z OKAPU?

 width=

 • Włącz okap przed rozpoczęciem gotowania. Dzięki temu wytworzy się ciąg powietrza, który skieruje opary do otworów zasysających okapu.
 • Niskie prędkości są wystarczające podczas gotowania potraw o słabym zapachu, takich jak makarony.
 • Wysokie prędkości są konieczne podczas smażenia i gotowania potraw o silnym zapachu oraz w przypadku gotowania kilku potraw jednocześnie.
 • Zostaw okap włączony przez kilka minut po zakończeniu gotowania w celu usunięcia powstałych oparów i zapachów.

JAK DBAĆ O FILTRY?

Bieżąca obsługa filtrów zapewnia zachowanie odpowiedniej wydajności i skuteczności okapu. W każdym okapie kuchennym filtry mają ograniczony czas skutecznej filtracji i muszą być okresowo czyszczone, lub wymieniane na nowe. Tylko w ten sposób okap może skutecznie pracować pochłaniając wszelkie opary i zapachy, a Ty możesz oddychać czystym powietrzem w kuchni!

 width=

Metalowe filtry przeciwtłuszczowe należy myć ręcznie lub w zmywarce co dwa miesiące, jeżeli okap jest wykorzystywany nie dłużej, niż trzy godziny dziennie.

 • Filtry metalowe wyjmuje się bez trudu lekko naciskając na przycisk blokady umieszczony w uchwycie.
 • Filtry te należy wyjmować pojedynczo i zachować ostrożność podczas mycia, aby ich nie uszkodzić. Filtry przeciwtłuszczowe można myć w zmywarce.
 • Po umyciu filtry należy wysuszyć. Przed włożeniem ich na miejsce należy upewnić się, że przyciski blokady są widoczne na zewnątrz.

Popularne filtry węglowe pracujące w okapie w wersji pochłaniacz nie mogą być ani czyszczone, ani regenerowane. Należy je wymieniać na nowe co cztery miesiące lub częściej, jeżeli okap jest wykorzystywany intensywnie (ponad 4 godziny dziennie). Faber oferuje filtry węglowe o przedłużonej żywotności, które mogą być regenerowane i używane wielokrotnie! W przypadku wymiany wykonaj poniższe kroki:

 • Zdejmij metalowy filtr przeciwtłuszczowy,
 • wyjmij i wyrzuć zużyty filtr węglowy,
 • włóż nowy filtr węglowy,
 • załóż metalowy filtr przeciwtłuszczowy. Upewnij się, że zamki filtra są widoczne od spodu okapu.

"Wróć do początku strony


Poznaj firmę Faber ...

 

 

... wynalazcę nowoczesnego okapu kuchennego!

 


 

Pliki do pobrania

 width= Pobierz instrukcję obsługi
 width= Pobierz instrukcję montażu
 width= Pobierz rysunek techniczny

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl