Okap GLAM LIGHT ZERO DRIP PLUS DB 80

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5 dni
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 2 999,00 zł 2999.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: Faber
Kod produktu: F-330.0615.734

Opis

Okap Faber Glam Light Zero Drip Plus w kolorze błękitnym, matowym (Dusty Blue Glass Matt)

Glam Light to okap przyścienny, ukośny wyposażony w unikatową, aktywną technologię zapobiegającą wykraplaniu się wilgoci na jego powierzchni (Zero Drip Plus). Rozwiązanie to polega na delikatnym podgrzewaniu powierzchni okapu w celu eliminacji zjawiska skraplania się wilgotnych oparów. Technologia to została zastosowana również w przyściennych, pionowych Glam Fit Zero Drip Plus. Okapy wyposażone w technologię Zero Drip Plus są dostępne w trzech, matowych kolorach: beżowym (Sand), błękitnym (Dusty) i czarnym (Black).


CECHY OKAPU GLAM LIGHT ZERO DRIP PLUS

x Zaawansowana technologia i nowoczesny design,

x Skuteczne i energooszczędne Technologie Plus,

x Wyjątkowa jakość wykonania,

x Zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie,

x Warto wiedzieć

x Poznaj firmę Faber!


CHARAKTERYSTYKA OKAPU GLAM LIGHT

Klasa energetyczna

a1_big.jpg

 width= width= width= width= width=


Poziom
prędkości
Wydajność
(IEC61591)
Głośność
(IEC60704-3)
l31053
II41060
III56067
INT69071


Przedstawione wyniki uzyskano przy zastosowaniu rzetelnych, dokładnych i odtwarzalnych procedur pomiarowych. Metody pomiarów i obliczeń zgodne z "ROZPORZĄDZENIEM DELEGOWANYM KOMISJI (UE) NR 65/2014".


-------- PARAMETRY-----------

• Kolor: Dusty Blue Glass Matt (błekitny, matowy)
• Wymiary frontu(mm): 800 x 470
• Sposób montażu: przyścienny, ukośny
• Sterowanie: dotykowe
• Ilość programów: 4
• Klasa energochłonności: A
• Roczne zużycie energii (kWh): 53
• Głośność (dB): 67
• Klasa filtracji tłuszczu: G
• Klasa oświetlenia: A
• Klasa wydajności przepływu: A
• Filtry przeciwtłuszczowe: kasetowy do mycia w zmywarce
• Wydajność MAX (m3/h): 690
• Oświetlenie: 2 x LED S1000 (4000K)


Glam Light - minimalistyczny i nowoczesny.

Okap przyścienny, ukośny Glam Light o czystych i nowoczesnych liniach dopasowuje się do każdego stylu kuchni. Gama dostępnych, trzech matowych kolorów jest odpowiednia dla każdego gustu i pozwala stworzyć idealne połączenie z wykończeniem Twojej kuchni. Funkcja Zero Drip Plus aktywnie zapobiega tworzeniu się kropli kondensatu. Po prostu dotknij środkowego przycisku „Zero Drip”, aby aktywować matę grzewczą umieszczoną pod powierzchnią szklanego frontu zapobiegając w ten sposób tworzeniu się kropli kondensacji, nawet w trakcie intensywnego gotowania.
Specjalna matowa powierzchnia i błyszczące detale dodają akcentu eleganckiego designu w najlepszym wydaniu współczesnego stylu.
Okap może być instalowany w trybie wyciągu lub pochłaniacza w zależności od środowiska, trybu pracy i dostępności przyłącza do duktu powietrznego w ścianie budynku. Okap wyposażony jest w nowoczesny zespół silnika Evo Plus, który pozwala na osiągnięcie niezwykle dużej wydajności do 690 m3/h!

 width=


 /><span class= Wróć do początku strony


POZNAJ TECHNOLOGIE NA PLUS DLA CIEBIE!


 width=

Funkcja Zero Drip Plus została wprowadzona do oferty Faber po przeprowadzeniu wielu testów i gwarantuje najlepsze rezultaty, nawet po najtrudniejszych warunkach panujących w kuchni. Testy Fabera zostały przeprowadzone w warunkach symulujących możliwie najgorszy scenariusz, z wykorzystaniem czterech dużych garnków pełnych gotującej się wody stojących na płycie indukcyjnej pracującej z pełną mocą przez 40 minut. Okap w trakcie testów pracował w trybie filtracji (powrotu oczyszczonego, wilgotnego powietrza z powrotem do kuchni).
Opracowana na podstawie testów technologia Zero Drip Plus raz na zawsze rozwiązuje problem kondensacji pary wodnej w trudnych warunkach podczas intensywnego gotowania.
Funkcja aktywowana jest przez naciśnięcie dedykowanego przycisku Zero Drip:

 • szklany panel czołowy okapu jest podgrzewany dzięki specjalnej macie grzewczej, która zapobiega kondensacji i tworzeniu się kropli,
 • w dolnej części okapu dodano drugi element grzewczy, aby uniknąć kapania kropli wody z tej części okapu,
 • powierzchnia filtra czołowego została przeprojektowana, aby zapobiec tworzeniu się skroplin w tym obszarze.

 width=


 width=

Powierzchnia okapu jest matowa i nie pozostają na niej odciski palców!


 width=

PRĘDKOŚĆ INTENSYWNA - przy uruchomieniu tej funkcji uzyskuje się maksymalną wydajność zasysania w ograniczonym czasie. Jej zadaniem jest dostosowanie okapu do specjalnych wymagań. Funkcja jest aktywna przez 6 min., po czym okap automatycznie przełącza się na poprzednio wybraną prędkość roboczą. Opóźnienie wyłączenia - umożliwia automatyczne wyłączenie okapu po upływie określonego czasu, co pozwala na całkowite usunięcie zapachów z kuchni.


 width=

OŚWIETLENIE LED - nowoczesna, energooszczędna technologia LED daje przyjemne, naturalne światło, które dobrze odzwierciedla prawdziwe kolory.


 /><span class= Wróć do początku strony


JAKOŚĆ POTWIERDZONA PONAD 60-LETNIM DOŚWIADCZENIEM

Na jakość okapów Faber składa się ponad 60 lat doświadczenia w zakresie oczyszczania powietrza w kuchniach. Dzięki wyjątkowemu doświadczeniu i wyjątkowym umiejętnościom jakość Faber można zobaczyć, poczuć i dotknąć w każdym szczególe. Jakość Faber to jakość życia.

 width=

Rekordowe osiągnięcia Faber w zakresie jakości swoich produktów

 • Pierwszy certyfikat jakości ISO 9001 w branży okapów kuchennych.
 • Certyfikat jakości SGS nr.001 absolutnie pierwszy na świecie.
 • Zintegrowany system zarządzania jakością (ISO 9001:2015).
 • BHP (OHSAS 18001), certyfikat, system zarządzania środowiskowego (ISO 14001) certyfikowany przez SGS.
 • Produkty Faber spełniają najbardziej rygorystyczne wymagania bezpieczeństwa i normy EN 61591 i EN 60704-3.
 • Są testowane w autoryzowanym laboratorium wewnętrznym, certyfikowanym przez główne międzynarodowe jednostki certyfikujące.
 • IMQ - włoski znak jakości.
 • CE - znak bezpieczeństwa UE.
 • SEMKO - międzynarodowa certyfikacja Intertek (Etykieta jakości ETL).
 • UL - znak jakości w USA i Kanadzie.
 • CCC - znak jakości w Chinach.

 /><span class= Wróć do początku strony


BEZPIECZEŃSTWO

Wewnątrz okapu nie ma ostrych krawędzi. Elementy szklane są wykonane ze szkła hartowanego. Silniki z zabezpieczeniem termicznym oraz samo-gasnące tworzywa sztuczne pozwalają na uniknięcie ryzyka zapalenia się i pożaru. Elementy elektroniczne są odpowiednio izolowane, a wszystkie przewody tak ułożone, aby uniknąć ryzyka porażenia prądem.

 width=


 /><span class= Wróć do początku strony


AKCESORIA


FILTRY Z WĘGLA AKTYWNEGO

W przypadku braku możliwości podłączenia do duktów powietrznych w budynku istnieje możliwość instalacji okapu w wersji filtrującej zaciągane opary. Okap pracuje wtedy tak, jak pochłaniacz zapachów. Oczyszczone dzięki filtrom z węglem aktywnym powietrze wyrzucane jest z powrotem do kuchni. W takim przypadku należy dokupić i założyć filtry z węgla aktywnego (2 szt.). Faber oferuje do zakupu swoim Użytkownikom 3 rodzaje filtrów (do wyboru):

 • filtry zwykłe węglowe (nie mogą być ani czyszczone, ani regenerowane), które należy wymieniać co 4 miesiące (kod 112.0169.114, 2 szt. w komplecie),
 • filtry High Performance o wysokiej skuteczności pochłaniania oparów do wymiany co 6 miesięcy (kod 112.0158.127, 2 szt. w komplecie),
 • filtry Long Lasting wielokrotnego użytku o zwiększonej skuteczności filtracji, które można myć w zmywarce i użytkować max. do 3 lat (kod 112.0185.278, 2 szt. w komplecie).

 width=

Korzystając z okapu w trybie pochłaniacz można zrezygnować z komina ukrywającego dukt powietrzny, co podkreśli piękny kształt okapu.

*W przypadku braku komina zalecamy zastosowanie małej nakładki montowanej na wylocie powietrza z okapu.

 width=


KOMIN

W przypadku instalacji okapu Glam Light w wersji wyciąg należy zamocować komin maskujący rurę odprowadzającą opary do duktów powietrznych w ścianie. Komin dostarczany jest w zestawie.

 width=


 /><span class= Wróć do początku strony


UŻYTKOWANIE, KONSERWACJA I CZYSZCZENIE OKAPU


JAK KORZYSTAĆ Z OKAPU?

W dowolnym czasie okap można włączyć i wyłączyć za pomocą przycisków, lub pilota zdalnego sterowania (opcja).

 width=

• Włącz okap przed rozpoczęciem gotowania. Dzięki temu wytworzy się ciąg powietrza, który skieruje opary do otworów zasysających okapu.
• Niskie prędkości są wystarczające podczas gotowania potraw o słabym zapachu, takich jak makarony.
• Wysokie prędkości są konieczne podczas smażenia i gotowania potraw o silnym zapachu oraz w przypadku gotowania kilku potraw jednocześnie.
• Zostaw okap włączony przez kilka minut po zakończeniu gotowania w celu usunięcia powstałych oparów i zapachów.


JAK DBAĆ O FILTRY?

Bieżąca obsługa filtrów zapewnia zachowanie odpowiedniej wydajności i skuteczności okapu. W każdym okapie kuchennym filtry mają ograniczony czas skutecznej filtracji i muszą być okresowo czyszczone, lub wymieniane na nowe. Tylko w ten sposób okap może skutecznie pracować pochłaniając wszelkie opary i zapachy, a Ty możesz oddychać czystym powietrzem w kuchni!

 width=

• Filtry metalowe ukryte są pod przednim panelem dekoracyjnym. Wyjmuje się je bez trudu lekko naciskając na przycisk blokady umieszczony w uchwycie.
• Filtry te należy wyjmować pojedynczo i zachować ostrożność podczas mycia, aby ich nie uszkodzić. Filtry przeciwtłuszczowe można myć w zmywarce.
• Po umyciu filtry należy wysuszyć. Przed włożeniem ich na miejsce należy upewnić się, że przyciski blokady są widoczne na zewnątrz.

 width=

Popularne filtry węglowe pracujące w okapie w wersji pochłaniacz nie mogą być ani czyszczone, ani regenerowane. Należy je wymieniać na nowe co cztery miesiące lub częściej, jeżeli okap jest wykorzystywany intensywnie (ponad 4 godziny dziennie). Faber oferuje filtry węglowe o przedłużonej żywotności, które mogą być regenerowane i używane wielokrotnie! W przypadku wymiany wykonaj poniższe kroki:

• Zdejmij metalowy filtr przeciwtłuszczowy,
• wyjmij i wyrzuć zużyty filtr węglowy,
• włóż nowy filtr węglowy,
• załóż metalowy filtr przeciwtłuszczowy. Upewnij się, że zamki filtra są widoczne od spodu okapu.


 /><span class= Wróć do początku strony


Poświęć jeszcze chwilę i poznaj firmę Faber ...

... wynalazcę nowoczesnego okapu kuchennego!


 /><span class= Wróć do początku strony

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Koszyk

produktów: 0

wartość: 0,00 zł

przejdź do koszyka

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl