Okap ILMA TOUCH X 60

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5 dni
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 7 549,00 zł 7549.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: Faber
Kod produktu: F-305.0567.012

Opis

ILMA TOUCH – wyjątkowy komfort bez kondensacji pary.

Pozbądź się skroplonej pary z kuchni!

Okap do zabudowy o szerokości 60 cm wykonany ze stali nierdzewnej z jedyną na rynku technologią Steam off system, która eliminuje kondensację pary. Sterowanie dotykowe na szklanej osłonie, max. wydajność 430 m 3/h.

 width=


Cechy okapu Ilma Touch

x Ekskluzywna technologia Faber Steam Off System

x Skuteczne i energooszczędne Technologie Plus

x Innowacyjne sterowanie sensorowe

x Szklana osłona chroniąca meble

x Produkt, który wyróżnia wyjątkowa jakość

x Zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie

x Łatwy i szybki w montażu

x Akcesoria do okapu, które mogą się przydać

x Warto wiedzieć co radzi ekspert Faber

x Poznaj firmę Faber!


Charakterystyka okapu Ilma Touch

Klasa energetyczna

a1_big.jpg

ikonka-steam-offikonka-predkosc-INTikonka-LED-x-2


Poziom
prędkości
Wydajność
(IEC61591)
Głośność
(IEC60704-3)
l14052
II22056
III32066
INT43070


Przedstawione wyniki uzyskano przy zastosowaniu rzetelnych, dokładnych i odtwarzalnych procedur pomiarowych. Metody pomiarów i obliczeń zgodne z "ROZPORZĄDZENIEM DELEGOWANYM KOMISJI (UE) NR 65/2014".


-------- PARAMETRY-----------

• Kolor: inox
• Szerokość: 60 (cm)
• Ilość programów: 4
• Sterowanie: sensorowe
• Klasa energochłonności: A
• Roczne zużycie energii: 31 (kWh)
• Głośność: 54 (dB)
• Klasa filtracji tłuszczu: F
• Klasa oświetlenia: A
• Klasa wydajności przepływu: B
• Filtry przeciwtłuszczowe: kasetowe do mycia w zmywarce
• Wydajność MAX: 430 (m3/h)
• Średnica wylotu: 12 cm
• Oświetlenie: 2 x LED S2000 3000K


PODWÓJNY RUCH POWIETRZA. KONIEC Z KONDENSACJĄ!

Steam Off System: jedyna technologia na rynku, która eliminuje kondensację pary. Technologia Steam Off jest skuteczna, zarówno w przypadku tradycyjnych kuchni jak i nowoczesnych płyt indukcyjnych. Płyty indukcyjne dzięki swojej wysokiej sprawności nie wytwarzają wystarczająco dużo ciepła wokół siebie, aby opary łatwo unosiły się w stronę okapu. Z tego powodu problem kondensacji podczas korzystania z płyt indukcyjnych jest bardziej widoczny. Dynamika pracy okapu systemu przypomina oddychanie. SOS (Steam Off System) to opatentowany przez firmę Faber specjalny nawiew, który tworzy kontrolowane strumienie powietrza układające się w wiry. Prowadzą one powietrze ku górze, zwiększając skuteczność pochłaniania oparów i pary wodnej. Proces ten, zapobiega osadzaniu się pary i eliminuje kondensację na powierzchni okapu i sąsiadujących meblach. Wykonany ze stali nierdzewnej, model ten jest wyposażony w poręczną, ruchomą, szklaną klapkę ze sterowaniem, która dodatkowo zwiększa skuteczność pochłaniania pary i zapachów. Efekt? Koniec z kondensacją!

 width=

WYJĄTKOWY KOMFORT FABER

Płyty indukcyjne efektywnie kierują ciepło do podgrzewanego naczynia. Tylko mała część energii jest rozpraszana w postaci unoszącego się do góry strumienia gorącego powietrza. Stwarza to idealne warunki do rozpraszania pary wodnej, która w zetknięciu z zimna ścianą lub meblem zmienia się a krople wody. Z czasem wilgoć może uszkodzić obudowę okapu lub meble kuchenne.
Ekskluzywna technologia SOS firmy FABER rozwiązuje ten problem raz na zawsze!


Technologia Steam Off jest skuteczna, zarówno w przypadku tradycyjnych kuchni jak i nowoczesnych płyt indukcyjnych. Płyty indukcyjne dzięki swojej wysokiej sprawności nie wytwarzają wystarczająco dużo ciepła wokół siebie, aby opary łatwo unosiły się w stronę okapu. Z tego powodu problem kondensacji podczas korzystania z płyt indukcyjnych jest bardziej widoczny. Dzięki systemowi Steam Off można pozbyć się przykrego problemu kondensacji i zbieraniu się wilgoci wokół okapu i pod nim!


ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


TECHNOLOGIE NA PLUS DLA CIEBIE!


ikonka-steam-off\

STEAM OFF SYSTEM - Faber całkowicie eliminuje efekt skraplania się pary wodnej pod okapem i wokół niego chroniąc meble zabudowujące okap. Powietrze wdmuchiwane pod okap przez specjalne dysze o spiralnym kształcie i zmiennej geometrii tworzy dwa wiry, które zwiększają skuteczność zasysania oparów.


ikonka-predkosc-INT

PRĘDKOŚĆ INTENSYWNA - przy uruchomieniu tej funkcji uzyskuje się maksymalną wydajność zasysania w ograniczonym czasie. Jej zadaniem jest dostosowanie okapu do specjalnych wymagań. Funkcja jest aktywna przez 6 min., po czym okap automatycznie przełącza się na poprzednio wybraną prędkość roboczą.


ikonka-LED-x-2

OŚWIETLENIE LED - nowoczesna, energooszczędna technologia LED daje przyjemne, naturalne światło, które dobrze odzwierciedla prawdziwe kolory, zapewniając doskonałą widoczność zużywając tylko 2W.

ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


KOMFORT I WYGODA

Innowacyjne sterowanie sensorowe Faber umieszczone na froncie szklanej osłony sprawia, że okap jest wyjątkowo łatwy w obsłudze. Wystarczy delikatnie dotknąć wybranego przycisku, by natychmiast zmienić prędkość, oświetlenie lub szybko pozbyć się pary wodnej!

Ilma-Touch-sterowanie

ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


DODATKOWA OCHRONA

Rozkładana osłona ze szkła hartowanego stanowi dodatkową ochronę frontów meblowych przed wilgocią i ciepłem.

Ilma-Touch-osłona

ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


JAKOŚĆ POTWIERDZONA PONAD 60-LETNIM DOŚWIADCZENIEM

Na jakość okapów Faber składa się ponad 60 lat doświadczenia w zakresie oczyszczania powietrza w kuchniach. Dzięki wyjątkowemu doświadczeniu i wyjątkowym umiejętnościom jakość Faber można zobaczyć, poczuć i dotknąć w każdym szczególe. Jakość Faber to jakość życia.


 width=

Rekordowe osiągnięcia Faber w zakresie jakości swoich produktów

 • Pierwszy certyfikat jakości ISO 9001 w branży okapów kuchennych.
 • Certyfikat jakości SGS nr.001 absolutnie pierwszy na świecie.
 • Zintegrowany system zarządzania jakością (ISO 9001:2015).
 • BHP (OHSAS 18001), certyfikat, system zarządzania środowiskowego (ISO 14001) certyfikowany przez SGS.
 • Produkty Faber spełniają najbardziej rygorystyczne wymagania bezpieczeństwa i normy EN 61591 i EN 60704-3.
 • Są testowane w autoryzowanym laboratorium wewnętrznym, certyfikowanym przez główne międzynarodowe jednostki certyfikujące.
 • IMQ - włoski znak jakości.
 • CE - znak bezpieczeństwa UE.
 • SEMKO - międzynarodowa certyfikacja Intertek (Etykieta jakości ETL).
 • UL - znak jakości w USA i Kanadzie.
 • CCC - znak jakości w Chinach.

ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


BEZPIECZEŃSTWO

Wewnątrz okapu nie ma ostrych krawędzi. Elementy szklane są wykonane ze szkła hartowanego. Silniki z zabezpieczeniem termicznym oraz samo-gasnące tworzywa sztuczne pozwalają na uniknięcie ryzyka zapalenia się i pożaru. Elementy elektroniczne są odpowiednio izolowane, a wszystkie przewody tak ułożone, aby uniknąć ryzyka porażenia prądem.

 width=


SZYBKI I PROSTY MONTAŻ

Okapy Faber są łatwe do zainstalowania, gdyż posiadają rozwiązania, które pozwalają zaoszczędzić czas i ułatwiają montaż:

ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


AKCESORIA


FILTRY Z WĘGLA AKTYWNEGO

W przypadku instalacji okapu Ilma Touch w wersji pochłaniacz należy zastosować filtr z węgla aktywnego (kod: 112.0506.172). Wymianę filtrów zalecamy co 2-3 miesiące. Pamiętaj, że regularna wymiana węglowych filtrów przeciwzapachowych i mycie metalowych filtrów przeciwtłuszczowych zapewnia optymalne działanie okapu.

Filtr-węglowy-Ilma-Touch

ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


UŻYTKOWANIE, KONSERWACJA I CZYSZCZENIE OKAPU


JAK KORZYSTAĆ Z OKAPU?

Małe prędkości są z reguły wystarczające w trakcie gotowania, w czasie którego powstaje niewiele zapachów i pary, np. podczas przyrządzanie makaronów i sosów. Wyższe prędkości są potrzebne wtedy, gdy w trakcie gotowania wydziela się wiele intensywnych zapachów oraz pary, np. smażenie i grillowanie lub gotowania kilku potraw jednocześnie. Okap może pracować nawet po zakończeniu gotowania, co pozwoli na całkowite usunięcie pary oraz zapachów.

• Włącz okap przed rozpoczęciem gotowania. Dzięki temu wytworzy się ciąg powietrza, który skieruje opary do otworów zasysających okapu.
• Niskie prędkości są wystarczające podczas gotowania potraw o słabym zapachu, takich jak makarony.
• Wysokie prędkości są konieczne podczas smażenia i gotowania potraw o silnym zapachu oraz w przypadku gotowania kilku potraw jednocześnie.
• Zostaw okap włączony przez kilka minut po zakończeniu gotowania w celu usunięcia powstałych oparów i zapachów.


JAK DBAĆ O FILTRY?

UWAGA: tłuszcz gromadzący się na filtrach jest łatwopalny – z tego względu konieczne jest regularne czyszczenie filtrów. Bieżąca obsługa filtrów zapewnia zachowanie odpowiedniej wydajności i skuteczności okapu. W każdym okapie kuchennym filtry mają ograniczony czas skutecznej filtracji i muszą być okresowo czyszczone, lub wymieniane na nowe. Tylko w ten sposób okap może skutecznie pracować pochłaniając wszelkie opary i zapachy, a Ty możesz oddychać czystym powietrzem w kuchni!

Faber-wymiana-filtra

• Filtry metalowe ukryte są pod przednim panelem dekoracyjnym. Wyjmuje się je bez trudu lekko naciskając na przycisk blokady umieszczony w uchwycie.
• Filtry te należy wyjmować pojedynczo i zachować ostrożność podczas mycia, aby ich nie uszkodzić. Filtry przeciwtłuszczowe można myć w zmywarce.
• Po umyciu filtry należy wysuszyć. Przed włożeniem ich na miejsce należy upewnić się, że przyciski blokady są widoczne na zewnątrz.

Popularne filtry węglowe pracujące w okapie w wersji pochłaniacz nie mogą być ani czyszczone, ani regenerowane. Należy je wymieniać na nowe co cztery miesiące lub częściej, jeżeli okap jest wykorzystywany intensywnie (ponad 4 godziny dziennie). Faber oferuje filtry węglowe o przedłużonej żywotności, które mogą być regenerowane i używane wielokrotnie! W przypadku wymiany wykonaj poniższe kroki:

• zdejmij metalowy filtr przeciwtłuszczowy,
• wyjmij i wyrzuć zużyty filtr węglowy,
• włóż nowy filtr węglowy,
• załóż metalowy filtr przeciwtłuszczowy. Upewnij się, że zamki filtra są widoczne od spodu okapu.

 width=


JAK CZYŚCIĆ OKAP?

Czyszczenie okapu to prosta i szybka czynność, która nie zajmuje wiele czasu, a sprawia, że Twój okap lśni jak nowy:

 • Usuń zanieczyszczenia za pomocą wilgotnej gąbki oraz niewielkiej ilości neutralnych środków czyszczących
 • Wytrzyj okap wilgotną ściereczką, a następnie wytrzyj go ponownie za pomocą miękkiej szmatki.
 • Wnętrze okapu należy czyścić raz do roku.
 • UWAGA! Nie używaj środków czyszczących na bazie kwasów - mogą uszkodzić powierzchnię okapu.

Regenerująca pasta i praktyczne ściereczki Faber to doskonała ochrona dla Twojego okapu. Regenerująca pasta CLIN and CLIN usuwa plamy, drobne rysy oraz niewielkie ślady rdzy, które powstają w wyniku codziennego użytkowania przywracając naturalny połysk powierzchniom stalowym i tworząc powłokę ochronną. Ściereczki czyszczące CLIN and CLIN chronią i zabezpieczają powierzchnię stali. Jednorazowe i praktyczne są idealne do stosowania na czystych i suchych powierzchniach.

pasta-clin-clin

ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


Poświęć jeszcze chwilę i poznaj firmę Faber ...


... wynalazcę nowoczesnego okapu kuchennego!


ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony

Dane techniczne

Wysokość [cm] 33.90
Szerokość [cm] 59.50
Głębokość od ściany [cm] 32.00/36.00
EAN 7612985642484
Kod producenta 305.0567.012
Sposób montażu do zabudowy w szafce wiszącej
Wykończenie stal nierdzewna
Kolor inox
Klasa energochłonności A
Roczne zużycie energii [kWh] 31
Głośność [dB(A)] 54
Klasa filtracji tłuszczu F
Klasa oświetlenia A
Klasa wydajności przepływu B

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Koszyk

produktów: 0

wartość: 0,00 zł

przejdź do koszyka

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Pliki do pobrania

Pobierz instrukcję obsługi:

F-obsluga

Pobierz rysunek techniczny:

F-rysunek

Pobierz etykietę energetyczną:

F-etykieta

Pobierz kartę informacyjną UE:

F-karta

Sklep internetowy Shoper.pl