Okap IN-NOVA ZERO DRIP X 90

Dostępność: na wyczerpaniu
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 2 199,00 zł 4 559,00 zł 2199.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: Faber
Kod produktu: F-305.0626.489

Opis

FABER IN-NOVA ZERO DRIP – MOCNY, STALOWY DESIGN Z TECHNOLOGIĄ ZERO DRIP

In-Nova Zero Drip to niewidoczny i doskonale zintegrowany z szafką wiszącą okap wyposażony w unikatową technologię zapobiegającą wykraplaniu się wilgoci na powierzchni szafek (Zero Drip). Odpowiednio ukształtowana dolna obudowa okapu oraz specjalna budowa filtra przeciwtłuszczowego powoduje skraplanie się oparów na dolnej części okapu i spływanie kondensatu do przeznaczonej do tego celu tacy rynienki. Zgromadzony kondensat można następnie zebrać do pojemnika lub poczekać aż odparuje. Rozwiązanie problemu kondensacji dzięki Zero Drip nie wymaga zużycia energii elektrycznej.
Okap In-Nova Zero Drip posiada nowy dyfuzor EVO, który pozwala na zmniejszenie zużycia energii, wzrost wydajności (wydajność maksymalna okapu wynosi 690 m3/h) i zmniejszenie hałasu. Okap może być sterowany za pomocą pilota (jako opcja).
Zaletą modelu In-Nova Zero Drip jest również zastosowanie kontrolki zabrudzenia filtra, która w odpowiednim momencie zasygnalizuje konieczność jego wymiany, lub oczyszczenia.
Korpus okapu In-Nova Zero Drip zastępuje dolny wieniec szafki. Nie trzeba wycinać otworu w dolnej płycie :-) Dzięki metalowej przesłonie w tylnej części okapu istnieje możliwość dostosowania głębokości okapu do zajmowanej szafki do 4 cm!Zobacz prezentację technologii Faber Zero DripCECHY OKAPU FABER IN-NOVA ZERO DRIP 90

ikonka-przejdz-w-dol Elegancja i funkcjonalność.

ikonka-przejdz-w-dol Skuteczne i energooszczędne Technologie Plus.

ikonka-przejdz-w-dol Wyjątkowa jakość wykonania.

ikonka-przejdz-w-dol Zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie.

ikonka-przejdz-w-dol Akcesoria, które mogą się przydać.

ikonka-przejdz-w-dol Warto wiedzieć!

ikonka-przejdz-w-dol Poznaj firmę Faber...


CHARAKTERYSTYKA OKAPU IN-NOVA ZERO DRIP 90

Klasa energetyczna

ikonka-klasa-A

ikonka-zero-drip ikonka-dyfuzor-Evo-Plus ikonka-prędkosc-intensywna ikonka-wymiana-filtra ikonka-pilot-opcja ikonka-oswietlenie-led ikonka-regulacja-glebokosci


Poziom
prędkości
Wydajność
(IEC61591)
Głośność
(IEC60704-3)
l31052
II43061
III58067
BOOST69069


Przedstawione wyniki uzyskano przy zastosowaniu rzetelnych, dokładnych i odtwarzalnych procedur pomiarowych. Metody pomiarów i obliczeń zgodne z "ROZPORZĄDZENIEM DELEGOWANYM KOMISJI (UE) NR 65/2014".


-------- PARAMETRY-----------

Kolor: inox / białe szkło
Szerokość okapu: 90 (cm)
Głębokość (od ściany) okapu: 32 (cm) + 4 cm regulacji głębokości
Sposób montażu: do zabudowy w szafce wiszącej
Ilość programów: 4
Sterowanie: dotykowe
Klasa energochłonności: A
Roczne zużycie energii: 53 (kWh)
Głośność: 67 (dB)
Klasa filtracji tłuszczu: C
Klasa oświetlenia: A
Klasa wydajności przepływu: A
Filtry przeciwtłuszczowe: kasetowy do mycia w zmywarce
Wydajność MAX: 690(m3/h)
Średnica wylotu: 15/12 cm
Oświetlenie: 2 prostokątne LED S2000 4000K


IN-NOVA ZERO DRIP - PROFESJONALNY WYGLĄD I NOWOCZESNA TECHNOLOGIA

Okap może być sterowany za pomocą pilota (jako opcja). Nowoczesne elementy okapu In-Nova, to:

 • proste narożniki (bez zaokrągleń),
 • specjalny filtr przeciwtłuszczowy podobny do stosowanych w okapach profesjonalnych,
 • prostokątne źródła światła LED zlicowane z powierzchnią okapu,
 • innowacyjne rozwiązanie montażu, w którym okap zastępuje dolny panel szafki. Wycinanie otworu jest niepotrzebne!
 • brak widocznych zaczepów montażowych nadaje czystą linię obudowie okapu!

Faber-design


ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


TECHNOLOGIE NA PLUS DLA CIEBIE!ikonka-zero-drip

Zero tolerancji dla wilgoci

Specjalnie ukształtowana dolna część okapu, opracowany na potrzeby tej technologii filtr przeciwtłuszczowy umieszczony pod kątem zapobiega skraplaniu oparów na powierzchni okapu. Wykraplająca się para wodna zbiera się w specjalnej rynience, a następnie wyparowuje lub można ją zebrać do naczynia.
Funkcja Zero Drip została wprowadzona do oferty Faber po przeprowadzeniu wielu testów i gwarantuje najlepsze rezultaty, nawet po najtrudniejszych warunkach panujących w kuchni. Testy Fabera zostały przeprowadzone w warunkach symulujących możliwie najgorszy scenariusz, z wykorzystaniem czterech dużych garnków pełnych gotującej się wody stojących na płycie indukcyjnej pracującej z pełną mocą przez 40 minut. Okap w trakcie testów pracował w trybie filtracji (powrotu oczyszczonego, wilgotnego powietrza z powrotem do kuchni).
Opracowana na podstawie testów technologia Zero Drip rozwiązuje problem kondensacji pary wodnej w trudnych warunkach podczas intensywnego gotowania.

Faber-designikonka-dyfuzor-Evo-Plus

Dyfuzor EVO PLUS - zespół wentylatora, który gwarantuje bardzo dobrą wydajność (maksymalnie 690 m3/h) względem efektywności energetycznej i poziomu hałasu.


ikonka-prędkosc-intensywna

PRĘDKOŚĆ INTENSYWNA - przy uruchomieniu tej funkcji uzyskuje się maksymalną wydajność zasysania w ograniczonym czasie. Jej zadaniem jest dostosowanie okapu do specjalnych wymagań. Funkcja jest aktywna przez 6 min., po czym okap automatycznie przełącza się na poprzednio wybraną prędkość roboczą. Opóźnienie wyłączenia - umożliwia automatyczne wyłączenie okapu po upływie określonego czasu, co pozwala na całkowite usunięcie zapachów z kuchni.


ikonka-wymiana-filtra

WYMIANA FILTRA - funkcja sygnalizuje konieczność oczyszczenia filtrów przeciwtłuszczowych.


ikonka-pilot-opcja

STEROWANIE PILOTEM - okapy In-Nova zostały wyposażone w opcję sterowania pilotem. Kompaktowy i lekki pilot FABER (kod F-112.0615.733) wyróżnia się subtelnym i eleganckim kształtem. Teraz łatwo i wygodnie można sterować okapem na odległość! Wystarczy jedno dotknięcie przycisku, aby eleganckie oświetlenie dodało kuchni uroku, czy też jedno dotknięcie by ustawić odpowiednią prędkość lub automatycznie wyłączyć okap po określonym czasie. Zdalne sterowanie wszystkimi funkcjami okapu, co zapewnia wygodę i komfort podczas codziennego użytkowania.

nowy-pilot-Faber


ikonka-oswietlenie-led

OŚWIETLENIE LED - nowoczesna, energooszczędna technologia LED daje przyjemne, naturalne światło, które dobrze odzwierciedla prawdziwe kolory i zapewnia doskonałą widoczność naczyń na płycie grzewczej zużywając przy tym tylko 2W.


ikonka-regulacja-glebokosci

DOSTOSOWANIE GŁĘBOKOŚCI okapu do szafki. Ruchoma, metalowa przesłona w tylnej części okapu (na całą jego szerokość) pozwala na zamknięcie ewentualnej wolnej przestrzeni między tylna krawędzią okapu a tylną ścianką szafki. Okap ma głębokość 32 cm, a dodatkowe 4 cm regulacji zapewnia metalowa listwa.


In-Nova-regulacjaBEZPIECZEŃSTWO

Wewnątrz okapu nie ma ostrych krawędzi. Silniki z zabezpieczeniem termicznym oraz samo-gasnące tworzywa sztuczne pozwalają na uniknięcie ryzyka zapalenia się i pożaru. Elementy elektroniczne są odpowiednio izolowane, a wszystkie przewody tak ułożone, aby uniknąć ryzyka porażenia prądem.

Faber-bezpieczenstwo


ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


JAKOŚĆ POTWIERDZONA PONAD 60-LETNIM DOŚWIADCZENIEM

Na jakość okapów Faber składa się ponad 60 lat doświadczenia w zakresie oczyszczania powietrza w kuchniach. Dzięki wyjątkowemu doświadczeniu i wyjątkowym umiejętnościom jakość Faber można zobaczyć, poczuć i dotknąć w każdym szczególe. Jakość Faber to jakość życia.


Faber-jakosc

Rekordowe osiągnięcia Faber w zakresie jakości swoich produktów

 • Pierwszy certyfikat jakości ISO 9001 w branży okapów kuchennych.
 • Certyfikat jakości SGS nr.001 absolutnie pierwszy na świecie.
 • Zintegrowany system zarządzania jakością (ISO 9001:2015).
 • BHP (OHSAS 18001), certyfikat, system zarządzania środowiskowego (ISO 14001) certyfikowany przez SGS.
 • Produkty Faber spełniają najbardziej rygorystyczne wymagania bezpieczeństwa i normy EN 61591 i EN 60704-3.
 • Są testowane w autoryzowanym laboratorium wewnętrznym, certyfikowanym przez główne międzynarodowe jednostki certyfikujące.
 • IMQ - włoski znak jakości.
 • CE - znak bezpieczeństwa UE.
 • SEMKO - międzynarodowa certyfikacja Intertek (Etykieta jakości ETL).
 • UL - znak jakości w USA i Kanadzie.
 • CCC - znak jakości w Chinach.

ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


AKCESORIA


FILTR Z WĘGLA AKTYWNEGO

W przypadku instalacji okapu In-Nova Zero Drip w wersji pochłaniacz należy dokupić i zastosować filtr z węgla aktywnego F26 (1 szt.), który należy wymieniać co kilka miesięcy (kod: 112.0627.248).Pamiętaj, że regularna wymiana węglowych filtrów przeciwzapachowych z węglem aktywnym i mycie metalowych filtrów przeciwtłuszczowych zapewnia bezpieczeństwo użytkowania i optymalne działanie okapu!

In-Nova-filtr


ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


UŻYTKOWANIE, KONSERWACJA I CZYSZCZENIE OKAPU


JAK KORZYSTAĆ Z OKAPU?

 • Włącz okap przed rozpoczęciem gotowania. Dzięki temu wytworzy się ciąg powietrza, który skieruje opary do otworów zasysających okapu.
 • Niskie prędkości są wystarczające podczas gotowania potraw o słabym zapachu, takich jak makarony.
 • Wysokie prędkości są konieczne podczas smażenia i gotowania potraw o silnym zapachu oraz w przypadku gotowania kilku potraw jednocześnie.
 • Zostaw okap włączony przez kilka minut po zakończeniu gotowania w celu usunięcia powstałych oparów i zapachów.

JAK DBAĆ O FILTRY?

Bieżąca obsługa filtrów zapewnia zachowanie odpowiedniej wydajności i skuteczności okapu. W każdym okapie kuchennym filtry mają ograniczony czas skutecznej filtracji i muszą być okresowo czyszczone, lub wymieniane na nowe. Tylko w ten sposób okap może skutecznie pracować pochłaniając wszelkie opary i zapachy, a Ty możesz oddychać czystym powietrzem w kuchni!

Faber-wymiana-filtra

Metalowe filtry przeciwtłuszczowe należy myć ręcznie lub w zmywarce co dwa miesiące, jeżeli okap jest wykorzystywany nie dłużej, niż trzy godziny dziennie.

 • Filtry metalowe wyjmuje się bez trudu lekko naciskając na przycisk blokady umieszczony w uchwycie.
 • Filtry te należy wyjmować pojedynczo i zachować ostrożność podczas mycia, aby ich nie uszkodzić. Filtry przeciwtłuszczowe można myć w zmywarce.
 • Po umyciu filtry należy wysuszyć. Przed włożeniem ich na miejsce należy upewnić się, że przyciski blokady są widoczne na zewnątrz.

Filtry węglowe pracujące w okapie w wersji pochłaniacz nie mogą być ani czyszczone, ani regenerowane. Należy je wymieniać na nowe co cztery miesiące lub częściej, jeżeli okap jest wykorzystywany intensywnie (ponad 4 godziny dziennie). Wymiana filtra pochłaniającego zapachy (z węglem aktywnym) jest bardzo prosta i zajmuje tylko kilka minut. W przypadku wymiany wykonaj poniższe kroki:

 • Zdejmij metalowy filtr przeciwtłuszczowy,
 • wyjmij i wyrzuć zużyty filtr węglowy,
 • włóż nowy filtr węglowy,
 • załóż metalowy filtr przeciwtłuszczowy. Upewnij się, że zamki filtra są widoczne od spodu okapu.

JAK CZYŚCIĆ OKAP?

Czyszczenie okapu to prosta i szybka czynność, która nie zajmuje wiele czasu, a sprawi że Twój okap będzie lśnić jak nowy:

 • usuń zanieczyszczenia za pomocą wilgotnej gąbki oraz niewielkiej ilości neutralnych środków czyszczących,
 • wytrzyj okap wilgotną ściereczką, a następnie wytrzyj go ponownie za pomocą miękkiej szmatki,
 • wnętrze okapu należy czyścić raz do roku.
 • UWAGA! Środki czyszczące na bazie kwasów mogą uszkodzić powierzchnię okapu.

ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


Poświęć jeszcze chwilę i poznaj firmę Faber ...

... wynalazcę nowoczesnego okapu kuchennego!


ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony

Dane techniczne

Wysokość [cm] 26.00
Szerokość [cm] 90.00
Głębokość od ściany [cm] 32.00/36.00
EAN 7612985903080
Kod producenta 305.0626.489
Sposób montażu do zabudowy w szafce wiszącej
Wykończenie stal nierdzewna/białe szkło
Kolor inox/białe szkło

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl