Okap INKA LUX PREMIUM X 70 KL

Dostępność: brak w magazynie. Kliknij "Zapytaj o produkt" i potwierdź dostępność
Cena: 4 649,00 zł 4649.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: Faber
Kod produktu: F-305.0658.607

Opis

Okap Faber Inka Lux Premium X 70 KL - innowacyjna technologia dyskretnie ukryta w szafce kuchennej

Inka Lux Premium to wysoce funkcjonalny produkt, w którym luksus i technologia łączą się, dyskretnie ukrywając w szafce kuchennej. Okap o szerokości 70 cm wykonany ze stali nierdzewnej wyposażony został w innowacyjny dyfuzor Sound Pro, który łączy wysoką wydajność 720 m3/h z cichą pracą silnika. Nowa technologia Sound Pro, nie tylko zauważalnie ogranicza hałas, ale również poprawia jakość dźwięku urządzenia sprawiając, że kuchnia staje się komfortowym miejscem spotkań i wspólnych chwil w domu. Ponadto, model ten posiada możliwość zmiany temperatury barwy światła (tunable), co pozwala idealnie dopasować oświetlenie w każdej kuchni.
Oznaczenie KL pochodzi od technologii połączenia radiowego K-Link i oznacza możliwość automatycznego sterowania okapem bezpośrednio z indukcyjnej płyty grzewczej Faber (wyposażonej w tę samą technologię).Inka Lux Premium posiada również możliwość wyjątkowego połączenia przez aplikację FABER CLOUD, dzięki której można dostosować główne ustawienia okapu w dowolnym momencie i zdalenie nim sterować. Okap jest przeznaczony do szafek o głębokości korpusu od 30 cm i dostępny jest także w kolorze czarnym.


CECHY OKAPU INKA LUX PREMIUM X 70 KL

x Zaawansowana technologia i nowoczesny design.

x Skuteczne i energooszczędne Technologie Plus.

x K-Link możliwość automatycznego sterowania okapem bezpośrednio z płyty indukcyjnej Faber (wybrane modele płyt).

x Wygodne sterowanie pilotem.

x Wyjątkowa jakość wykonania.

x Zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie.

x Akcesoria, które mogą się przydać.

x Warto wiedzieć!

x Poznaj firmę Faber!


CHARAKTERYSTYKA OKAPU INKA LUX PREMIUM X 70 KL

Klasa energetyczna

klasaA

ikonka-Faber-Cloudikonka-soundproikonka-K-Link ikonka-zasysanie-obwodoweikonka-predkosc-INTikonka-wymiana-filtra ikonka-tuneikonka-paski-ledikonka-silnik-zew


Poziom
prędkości
Wydajność
(IEC61591)
Głośność
(IEC60704-3)
l29047
II42056
III61064
INT72068


Przedstawione wyniki uzyskano przy zastosowaniu rzetelnych, dokładnych i odtwarzalnych procedur pomiarowych. Metody pomiarów i obliczeń zgodne z "ROZPORZĄDZENIEM DELEGOWANYM KOMISJI (UE) NR 65/2014".


-------- PARAMETRY-----------

Kolor: inox
Wymiary okapu: 70 x 29 (cm)
Sposób montażu: do zabudowy w szafce wiszącej
Ilość programów: 4
Sterowanie: elektroniczne
Klasa energochłonności: A
Roczne zużycie energii: 58 (kWh)
Głośność: 64 (dB)
Klasa filtracji tłuszczu: C
Klasa oświetlenia: A
Klasa wydajności przepływu: C
Filtry przeciwtłuszczowe: kasetowy do mycia w zmywarce
Wydajność MAX: 720 (m3/h)
Średnica wylotu: 15/12 cm
Oświetlenie: pasek LED


ZAAWANSOWANA TECHNOLOGIA I NOWOCZESNY DESIGN!

Inka Lux Premium z nowoczesnym oświetleniem i elegancką, płaską ramką to najlepsze rozwiązanie dla osób szukających okapu łatwego w czyszczeniu, który idelanie komponuje się z kuchnią. Nowoczesność modelu Inka widać w każdym szczególe: zintegrowany design ramki do płaskiej zabudowy w szafce zapewnia estetykę i sprawia, że okap po zamontowaniu jest prawie niewidoczny. Proste narożniki bez zaokrągleń, brak zaczepów montażowych oraz energooszczędna listwa oświetleniowa LED, nadają obudowie okapu gładką i czystą linię. Filtry ukryte pod stalowym panelem i niewidoczne sterowanie jeszcze bardziej podkreślają minimalistyczny design tego modelu. To jednak tylko niektóre z zalet tego okapu, ponieważ model Inka Lux Premium został wyposażony w zaawansowane technologie jak Faber Cloud, możliwość automatycznego sterowania okapem bezpośrednio z płyty indukcyjnej K-LINK, cichy i wydajny dyfuzor Sound Pro oraz regulację temperatury barwy światła.

Inka-Lux-Premium-X-70-KL

ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


POZNAJ TECHNOLOGIE NA PLUS DLA CIEBIE!


ikonka-Faber-Cloud

FABER CLOUD - Użytkownik za pomocą aplikacji Faber Cloud może dostosować główne ustawienia okapu w dowolnym momencie i zdalenie nim sterować. Aplikacja jest prosta i intuicyjna.


ikonka-K-Link

K-Link - to dialog płyty z okapem. Faber produkuje szeroką gamę indukcyjnych płyt grzewczych, które zapewniają możliwość automatycznego sterowania okapem bezpośrednio z płyty z wykorzystaniem fal radiowych. Obydwa urządzenia muszą być wyposażone w tą samą technologię K-Link. Takie rozwiązanie technologiczne jest bardziej skuteczne i mniej zakłócane oparami, lub niedokładnym montażem płyty pod okapem. Wybierając funkcję AUTO prędkość pracy okapu automatycznie dostosuje się do mocy pól grzewczych płyty. Dzięki temu czynności gotowania stają się o wiele łatwiejsze. Jeśli masz płytę indukcyjną i okap Faber z systemem K-LINK skupiasz się wyłącznie na gotowaniu, nie na sterowaniu okapem, a czyste powietrze w kuchni zyskujesz już od pierwszych chwil gotowania!


ikonka-soundpro

SOUND PRO - zmniejszając turbulencje i zawirowania wewnętrznego przepływu powietrza, nowa technologia dyfuzora jest w stanie zarówno ograniczyć hałas, jak i poprawić jakość dźwięku okapu.


CISZA, CZAS GOTOWANIA!


Kuchnia to miejsce, w którym spotykamy się i dzielimy wyjątkowe chwile z domownikami oraz przyjaciółmi. Właśnie dlatego, okapy muszą łączyć wysoką wydajność z cichymi silnikami. Po dogłębnych badaniach i szczegółowych analizach, firma Faber opracowała rozwiązanie: Sound PRO . Dzięki innowacyjnej konstrukcji, nowy dyfuzor znacznie zmniejsza turbulencje i zawirowania wewnętrznego przepływu powietrza. Przy maksymalnej mocy nowa technologia zmniejsza poziom hałasu okapu do 6 dB. Ale to nie koniec. Optymalizuje również wytwarzany dźwięk, zmniejszając zakłócenia spowodowane wysokimi częstotliwościami.

Sound-Pro


ikonka-zasysanie-obwodowe

ZASYSANIE OBWODOWE - ten rodzaj zasysania oparów gwarantuje optymalną efektywność dzięki wykorzystaniu efektu Venturiego: powietrze przyspiesza przechodząc przez szczelinę między panelami i natychmiast zwalnia wewnątrz okapu. Następnie jest z łatwością wyrzucane z okapu bez konieczności stosowania wysokiego ciśnienia. Oprócz walorów estetycznych (ukrycie filtrów) takie rozwiązanie zapewnia również zmniejszenie hałasu o ok. 3 dBA (ok. 25% zgodnie z normą EN 60704-3).


ikonka-predkosc-INT

PRĘDKOŚĆ INTENSYWNA - przy uruchomieniu tej funkcji uzyskuje się maksymalną wydajność zasysania w ograniczonym czasie.Funkcja jest aktywna przez ok. 6 min., po czym okap automatycznie przełącza się na poprzednio wybraną prędkość roboczą.


ikonka-tune

HCL - Human Centric Lighting - kiedy temperatura barwowa i moc są prawidłowo dobrane, sztuczne oświetlenie może wspierać dobre samopoczucie. W okapie Inka Lux Premium Użytkownik może regulować temperaturę barwową oświetlenia w 5-stopniowej skali od 2700 do 5000° K.


ikonka-paski-led

Oświetlenie eleganckimi paskami LED - nowoczesna, energooszczędna technologia daje przyjemne, naturalne światło (3000 K), które dobrze odzwierciedla prawdziwe kolory.


ikonka-wymiana-filtra

WYMIANA FILTRA - funkcja sygnalizuje konieczność oczyszczenia filtrów przeciwtłuszczowych.możliwość montażu silnika okapu z dala od jego obudowy (konieczność dokupienia zestawu do montażu zdalnego).


ikonka-pilot-opcja

Opcja sterowania PILOTEM. Okap Inka Lux Premium został wyposażony w opcję sterowania pilotem. Kompaktowy i lekki pilot FABER (kod F-112.0615.733) wyróżnia się subtelnym i eleganckim kształtem. Teraz łatwo i wygodnie można sterować okapem na odległość! Wystarczy jedno dotknięcie przycisku, aby eleganckie oświetlenie dodało kuchni uroku, czy też jedno dotknięcie by ustawić odpowiednią prędkość lub automatycznie wyłączyć okap po określonym czasie. Zdalne sterowanie wszystkimi funkcjami okapu, zapewnia wygodę i komfort podczas codziennego użytkowania.

nowy-pilot-Faberikonka-silnik-zew

Opcja SILNIKA ZEWNĘTRZNEGO - możliwość montażu silnika okapu z dala od jego obudowy (konieczność dokupienia zestawu do montażu zdalnego). Takie rozwiązanie uwalnia od niektórych ograniczeń architektonicznych oraz redukuje hałas w kuchni.

ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


JAKOŚĆ POTWIERDZONA PONAD 60-LETNIM DOŚWIADCZENIEM

Na jakość okapów Faber składa się ponad 60 lat doświadczenia w zakresie oczyszczania powietrza w kuchniach. Dzięki wyjątkowemu doświadczeniu i wyjątkowym umiejętnościom jakość Faber można zobaczyć, poczuć i dotknąć w każdym szczególe. Jakość Faber to jakość życia.


Faber-jakosc

Rekordowe osiągnięcia Faber w zakresie jakości swoich produktów

 • Pierwszy certyfikat jakości ISO 9001 w branży okapów kuchennych.
 • Certyfikat jakości SGS nr.001 absolutnie pierwszy na świecie.
 • Zintegrowany system zarządzania jakością (ISO 9001:2015).
 • BHP (OHSAS 18001), certyfikat, system zarządzania środowiskowego (ISO 14001) certyfikowany przez SGS.
 • Produkty Faber spełniają najbardziej rygorystyczne wymagania bezpieczeństwa i normy EN 61591 i EN 60704-3.
 • Są testowane w autoryzowanym laboratorium wewnętrznym, certyfikowanym przez główne międzynarodowe jednostki certyfikujące.
 • IMQ - włoski znak jakości.
 • CE - znak bezpieczeństwa UE.
 • SEMKO - międzynarodowa certyfikacja Intertek (Etykieta jakości ETL).
 • UL - znak jakości w USA i Kanadzie.
 • CCC - znak jakości w Chinach.

ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


BEZPIECZEŃSTWO

Wewnątrz okapu nie ma ostrych krawędzi. Silniki z zabezpieczeniem termicznym oraz samo-gasnące tworzywa sztuczne pozwalają na uniknięcie ryzyka zapalenia się i pożaru. Elementy elektroniczne są odpowiednio izolowane, a wszystkie przewody tak ułożone, aby uniknąć ryzyka porażenia prądem.

Faber-bezpieczenstwo


ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


AKCESORIA


FILTRY Z WĘGLA AKTYWNEGO

W przypadku braku możliwości podłączenia okapu do duktów powietrznych w budynku istnieje możliwość instalacji okapu w wersji filtrującej zaciągane opary. Okap pracuje tak, jak pochłaniacz zapachów a oczyszczone powietrze wyrzuca z powrotem do kuchni. W takim przypadku należy dokupić i założyć filtry z węgla aktywnego (2 szt.). Faber oferuje Użytkownikom 3 rodzaje filtrów do wyboru:

 • filtry zwykłe węglowe (nie mogą być ani czyszczone, ani regenerowane), które należy wymieniać co 4 miesiące (kod 112.0169.114, 2 szt. w komplecie),
 • filtry High Performance o wysokiej skuteczności pochłaniania oparów do wymiany co 6 miesięcy (kod 112.0158.127, 2 szt. w komplecie),
 • filtry Long Lasting wielokrotnego użytku o zwiększonej skuteczności filtracji, które można myć w zmywarce i użytkować max. do 3 lat (kod 112.0185.278, 2 szt. w komplecie).

Faber-filtry


ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


UŻYTKOWANIE, KONSERWACJA I CZYSZCZENIE OKAPU


JAK KORZYSTAĆ Z OKAPU?

Inka-Lux-Premium-X-KL-tips

 • Włącz okap przed rozpoczęciem gotowania. Dzięki temu wytworzy się ciąg powietrza, który skieruje opary do otworów zasysających okapu.
 • Niskie prędkości są wystarczające podczas gotowania potraw o słabym zapachu, takich jak makarony.
 • Wysokie prędkości są konieczne podczas smażenia i gotowania potraw o silnym zapachu oraz w przypadku gotowania kilku potraw jednocześnie.
 • Zostaw okap włączony przez kilka minut po zakończeniu gotowania w celu usunięcia powstałych oparów i zapachów.

JAK DBAĆ O FILTRY?

Bieżąca obsługa filtrów zapewnia zachowanie odpowiedniej wydajności i skuteczności okapu. W każdym okapie kuchennym filtry mają ograniczony czas skutecznej filtracji i muszą być okresowo czyszczone, lub wymieniane na nowe. Tylko w ten sposób okap może skutecznie pracować pochłaniając wszelkie opary i zapachy, a Ty możesz oddychać czystym powietrzem w kuchni!

Faber-wymiana-filtra

• Filtry metalowe ukryte są pod otwieranym panelem dekoracyjnym. Wyjmuje się je bez trudu lekko naciskając na przycisk blokady umieszczony w uchwycie.
• Filtry te należy wyjmować pojedynczo i zachować ostrożność podczas mycia, aby ich nie uszkodzić. Filtry przeciwtłuszczowe można myć w zmywarce.
• Po umyciu filtry należy wysuszyć. Przed włożeniem ich na miejsce należy upewnić się, że przyciski blokady są widoczne na zewnątrz.

Popularne filtry węglowe pracujące w okapie w wersji pochłaniacz nie mogą być ani czyszczone, ani regenerowane. Należy je wymieniać na nowe co cztery miesiące lub częściej, jeżeli okap jest wykorzystywany intensywnie (ponad 4 godziny dziennie). Faber oferuje filtry węglowe o przedłużonej żywotności, które mogą być regenerowane i używane wielokrotnie! W przypadku wymiany wykonaj poniższe kroki:

• Zdejmij metalowy filtr przeciwtłuszczowy,
• wyjmij i wyrzuć zużyty filtr węglowy,
• włóż nowy filtr węglowy,
• załóż metalowy filtr przeciwtłuszczowy. Upewnij się, że zamki filtra są widoczne od spodu okapu.


JAK CZYŚCIĆ OKAP?

Regenerująca pasta i praktyczne ściereczki Faber to doskonała ochrona dla Twojego okapu. Regenerująca pasta CLIN and CLIN usuwa plamy, drobne rysy oraz niewielkie ślady rdzy, które powstają w wyniku codziennego użytkowania przywracając naturalny połysk powierzchniom stalowym i tworząc powłokę ochronną. Ściereczki czyszczące CLIN and CLIN chronią i zabezpieczają powierzchnię stali. Jednorazowe i praktyczne są idealne do stosowania na czystych i suchych powierzchniach.

pasta-Clin-Clin


ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


Poznaj firmę Faber ...

... wynalazcę nowoczesnego okapu kuchennego!

ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony

Dane techniczne

Wysokość [cm] 32.50
Szerokość [cm] 70.00
Głębokość od ściany [cm] 29.00
EAN 7612986095173
Kod producenta 305.0658.607
Sposób montażu do zabudowy
Wykończenie stal nierdzewna
Kolor inox
Klasa energochłonności A
Roczne zużycie energii [kWh] 58
Głośność [dB(A)] 64
Klasa filtracji tłuszczu C
Klasa oświetlenia C
Klasa wydajności przepływu A
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Koszyk

produktów: 0

wartość: 0,00 zł

przejdź do koszyka

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Pliki do pobrania

Pobierz instrukcję obsługi:

F-obsluga

Pobierz instrukcję montażu:

F-montaz

Pobierz rysunek techniczny:

F-rysunek

Pobierz etykietę energetyczną:

F-etykieta

Pobierz kartę informacyjną UE:

F-karta

Sklep internetowy Shoper.pl