•           Fulgor Milano zaprasza

              Stoisko D18 Hala 04

ABC okapu kuchennego

1. Jakie zadanie spełnia okap?

Zapachy kuchenne są często niepożądanym gościem w mieszkaniu. Zadaniem okapu jest zapewnienie czystego i wolnego od zapachów powietrza w kuchni. Aby skutecznie sobie z nimi poradzić należy wybrać okap, którego parametry pracy zapewnią wymianę powietrza w kuchni jednocześnie nie przeszkadzając nam w pracy.

 

Parametrem pozwalającym na wybór właściwego okapu jest jego wydajność mierzona w m3/h. Minimalna ilość powietrza, którą okap kuchenny powinien wymienić w pomieszczeniu kuchennym związana jest z jego kubaturą. Gwarancją efektywności jest wymiana powietrza w pomieszczeniu kuchennym około 10 razy w ciągu godziny. Dla przeciętnej kuchni wydajność okapu powinna wynosić minimum 400m3/h.

 


Dla zapewnienia skutecznej wydajności okapu należy również zapewnić zgodnie z przepisami budowlanymi dopływ świeżego powietrza do kuchni (np. w formie kratki nawiewnej). Należy pamiętać, że przy przygotowaniu potraw o bardziej intensywnych zapachach potrzebna wydajność okapu powinna być większa, nawet 2-krotnie!

 


2. Jak zbudowany jest okap?

Okap kuchenny składa się z 3 podstawowych elementów:)
1. Korpusu (zewnętrznej obudowy))
2. Zespołu wentylatora (zwanego dyfuzorem))
3. Filtra przeciwtłuszczowego (wyglądającego jak metalowa siateczka).)

Jeśli okap pracuje w wersji pochłaniacza, w skład jego budowy wchodzi dodatkowo filtr przeciwzapachowy z węglem aktywnym.

 


3. Jak działa okap?

Okap działa jako wyciąg, jeśli usuwa wchłonięte opary na zewnątrz kuchni (np. do pionu wentylacyjnego). Dzięki turbinie napędzanej przez silnik powietrze jest zasysane do wnętrza okapu, gdzie przechodząc przez zespół filtrów jest oczyszczane z zawartych w nim zanieczyszczeń. Następnie, oczyszczone powietrze jest wydmuchiwane na zewnątrz okapu.


Okap działa jako pochłaniacz, jeśli filtruje wchłonięte opary, a następnie oddaje je z powrotem do pomieszczenia kuchni. Aby okap mógł realizować tę funkcję, na zespół wentylatora musi zostać założony filtr przeciwzapachowy z węglem aktywnym.


Poświęć jeszcze chwilę i poznaj firmę Faber ...

... wynalazcę nowoczesnego okapu kuchennego!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl