Technologie Faber

Poznaj technologie stosowane w okapach Faber

technologie-faber-01

 

ikonka-przejdz-w-dol ZIELONA INNOWACJA - PRZYSZŁOŚĆ JEST W NASZYCH RĘKACH.

ikonka-przejdz-w-dol UP & DOWN - POWIETRZE TO SWOBODA RUCHU.

ikonka-przejdz-w-dol AIRLANE - DOSKONAŁA SIŁA SSANIA W NIEWIDZIALNYM DUKCIE.

ikonka-przejdz-w-dol K-LINK ... I OKAP REGULUJE SIĘ AUTOMATYCZNIE.

ikonka-przejdz-w-dol KONDENSACJA PARY WODNEJ JUŻ NIE JEST PROBLEMEM.

ikonka-przejdz-w-dol SIL & STILL - CISZA W ZGODZIE Z NATURĄ.

ikonka-przejdz-w-dol SOUND PRO - POŁĄCZENIE CICHEJ PRACY SILNIKA Z WYSOKĄ WYDAJNOŚCIĄ.

ikonka-przejdz-w-dol NAUTILUS - MNIEJSZE ZUŻYCIE ENERGII, WIĘKSZA WYDAJNOŚĆ.

ikonka-przejdz-w-dol FENIX® SOFT LINE - REWOLUCJA W DESIGNIE.

ikonka-przejdz-w-dol ZASYSANIE OBWODOWE - ZMNIEJSZA ODCZUWALNY HAŁAS O 25%.

ikonka-przejdz-w-dol SILNIK ZEWNĘTRZNY - ZMNIEJSZA ODCZUWALNY HAŁAS.

ikonka-przejdz-w-dol FILTR HFH - POCHŁANIA DO 93% ZANIECZYSZCZEŃ.

ikonka-przejdz-w-dol LAMPY UVC - WPUŚĆ CZYSTE POWIETRZE: OKAP I OCZYSZCZACZ W JEDNYM URZĄDZENIU.

ikonka-przejdz-w-dol AIR QUALITY SENSOR & FABER CLOUD - JAKOŚĆ POWIETRZA ZAWSZE POD KONTROLĄ.

ikonka-przejdz-w-dol FUNKCJA 24H - ZAWSZE ŚWIEŻE POWIETRZE.


OSZCZĘDNOŚĆ ENERGII
Z POSZANOWANIEM ŚRODOWISKA

Faber-technologie-eko

Faber-klasa3a Faber-led

ZIELONA INNOWACJA - PRZYSZŁOŚĆ JEST W NASZYCH RĘKACH

Dokonywanie zrównoważonych wyborów jest niezbędne, aby szanować środowisko, w którym żyjemy. Dlatego ważne jest, aby wybrać okap, który jest energooszczędny. Opracowując rozwiązania mające na celu zmniejszenie wpływu na środowisko i większą oszczędność energii, Faber dba również o naszą planetę.

OŚWIETLENIE LED

Wszystkie okapy FABER zawierają oświetlenie LED. Źródła światła LED zużywają bardzo mało energii i świecą naturalnym światłem, które zapewnia doskonałą widoczność bez zmiany kolorów.

NIŻSZE ZUŻYCIE ENERGII

Okapy Faber znajdują się w czołówce najbardziej energooszczędnych urządzeń, zapewniając znakomitą wydajność i minimalne zużycie energii przez silnik, system filtrujący i oświetlenie. Okapy Faber, to okapy z najwyższej półki! Okap zintegrowany z płytą indukcyjną Faber Galileo osiąga najlepszą klasę A +++.

 

Faber-technologie-eko

 

ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


TECHNOLOGIA UP&DOWN
POWIETRZE TO SWOBODA RUCHU

Faber-technologie-up-down

Faber-up-down

OKAP UKRYTY W LAMPIE

W otwartej kuchni połączonej z salonem a także tam, gdzie przestrzeń jest ograniczona, często zachodzi potrzeba zastosowania okapu wiszącego pasującego do wystroju wnętrza. Okapy Faber rozwiązują to zagadnienie łącząc skuteczne Pochłanianie oparów z funkcją oświetlenia. Dzięki technologii Up & Down Faber doskonale integruje okap z lampą, łącząc potrzebę pochłaniania oparów z designem i oświetleniem.

NIESAMOWITE ROZWIĄZANIE OSZCZĘDZAJĄCE MIEJSCE

Okapy z funkcją Up & Down stanowią doskonałe rozwiązanie na oszczędność miejsca, oświetlenie i podkreślenie każdego stylu kuchni, od najprostszych linii do najbardziej wyrafinowanych.

Faber-up-down

 

Faber-technologie-eko

 

ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


AIRLANE
DOSKONAŁA SIŁA SSANIA W NIEWIDZIALNYM DUKCIE

Faber-technologie-airlane

Faber-airlane

NIEWIDOCZNA SIŁA NIE POWODUJE HAŁASU DZIAŁA W TAJEMNICY

Technologia AIRLANE umożliwia zainstalowanie okapu w trybie wyciągu bez wykorzystania brzydkich rur łączących, dzięki czemu kanał pomiędzy AIRLANE, a wylotem do instalacji zostaje całkowicie niewidoczny. W ten sposób możesz mieć wyjątkowy okap, który idealnie wkomponuje się w wystrój Twojej kuchni.

MOC PODWÓJNEGO ZASYSANIA

Dzięki technologii AIRLANE drugi silnik znajdujący się w podwieszanym suficie, przechwytuje opary kuchenne zasysane przez okap.

 

Faber-technologie-all

 

ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


TECHNOLOGIA K-LINK
I OKAP REGULUJE SIĘ AUTOMATYCZNIE

Faber-technologie-k-link

Faber-k-link

DIALOG PŁYTY Z OKAPEM

Firma Faber stworzyła inteligentne połączenie między płytą i okapem, dzięki zintegrowanemu systemowi opartemu o fale radiowe. Wystarczy prosty gest, aby uruchomić automatyczny tryb pracy okapu. System jest zawsze aktywny, ponieważ sygnał radiowy nie jest zakłócony przez czynności związane z gotowaniem. Perfekcyjne dostosowanie wydajności okapu do ilości powstałych oparów gwarantuje unikanie marnotrawstwa energii i powstawania nadmiernego hałasu.

WOLNE RĘCE W KUCHNI DZIĘKI FABER

Piękno gotowania polega również na tym, że możesz skupić się na pracy, bez rozpraszania. Jeśli masz płytę indukcyjną i okap Faber z systemem K-LINK wystarczy rozpocząć gotowanie, a siła ssania okapu automatycznie dostosowuje się do wybranego poziomu gotowania.

Faber-k-link

 

Faber-technologie-all

 

ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


STEAM OFF SYSTEM
KONDENSACJA PARY WODNEJ JUŻ NIE JEST PROBLEMEM

Faber-technologie-sos

Faber-sos

FABER ELIMINUJE PROBLEM SKRAPLANIA SIĘ PARY WODNEJ

Wyeliminowanie zjawiska skraplania się pary wodnej jest kluczowe do ochrony ściany i szafek w pobliżu płyty grzewczej i okapu. Faberowi to zadanie udało się, dzięki stworzeniu specjalnego systemu, który zapobiega kondensacji.

SYSTEM STEAM OFF

Opracowany przez Faber, wyjątkowy system Steam Off eliminuje problem tworzenia się kropel wody już na samym początku procesu. Jednocześnie z zasysaniem oparów, okap wydmuchuje specjalnie ukształtowane, wirowe strumienie powietrza, które przyspieszają ruch oparów w górę i pozwalają je skutecznie przechwycić.

 

Faber-technologie-all

 

ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


SIL & STILL
CISZA W ZGODZIE Z NATURĄ

Faber-technologie-still

Faber-still

CISZA JEST NAJWAŻNIEJSZA DLA KOMFORTU

Aby w kuchni czuć się komfortowo ważne jest, by mieć okap, który podczas pracy powoduje jak najmniej hałasu, nawet przy najwyższej mocy. Wszystkie okapy z linii Still osiągają poziom hałasu przy maksymalnej mocy zaledwie 52 dB(A). Dodatkowo aktywując funkcję ECO, okapy przejdą do pracy w trybie ultracichym: poniżej 40 dB(A).

TECHNOLOGIA SIL & STILL

Linia Still firmy Faber składająca się z 3 modeli ONYX: C-sufitowego, V- pionowego i T-Shape - w kształcie litery T, wszystkie w klasie A++, zawiera technologię SIL & STILL opartą na dokładnych badaniach przepływów aerodynamicznych wewnątrz okapu i zastosowaniu specjalnych materiałów odpowiedzialnych za generowanie hałasu, co pozwoliło na redukcję hałasu przy maksymalnej mocy do zaledwie 52 dB(A). Dzięki aktywacji funkcji ECO, która łączy zalety technologii Sill & Still z ekskluzywnym silnikiem bezszczotkowym Faber, okapy przełączają się w ultracichy tryb pracy: poniżej 40 dB (A), porównywalny z ciszą biblioteki zapewniając wymianę powietrza przez 24 godziny.

Faber-still-cechy

 

Faber-technologie-all

 

ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


SOUND PRO
POŁĄCZENIE CICHEJ PRACY SILNIKA Z WYSOKĄ WYDAJNOŚCIĄ

Faber-technologie-sound-pro

Faber-sound-pro

OPTYMALIZACJA DYNAMIKI PŁYNÓW ORAZ REDUKCJA HAŁASU I POPRAWA JAKOŚCI DŹWIĘKU

Kuchnia to miejsce, w którym spotykamy się i dzielimy wyjątkowe chwile z domownikami oraz przyjaciółmi. Właśnie dlatego, okapy muszą łączyć wysoką wydajność z cichymi silnikami. Po dogłębnych badaniach i szczegółowych analizach, firma Faber opracowała rozwiązanie: Sound PRO. Dzięki innowacyjnej konstrukcji, nowy dyfuzor znacznie zmniejsza turbulencje i zawirowania wewnętrznego przepływu powietrza w okapie. Przy maksymalnej mocy nowa technologia zmniejsza poziom hałasu okapu nawet o 4 dB. Ale to nie koniec. Optymalizuje również wytwarzany dźwięk, zmniejszając zakłócenia spowodowane wysokimi częstotliwościami.

 

Faber-technologie-all

 

ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


NAUTILUS
MNIEJSZE ZUŻYCIE ENERGII, WIĘKSZA WYDAJNOŚĆ I ZALEDWIE 15 CM GŁĘBOKOŚCI

Faber-technologie-nautilus

Faber-nautilus

PŁASKA KONSTRUKCJA I MAKSYMALNA WYGODA

Całkowicie płaskie, pionowe okapy przyścienne Faber są jeszcze bardziej modne i wyjątkowo smukłe. Płaska konstrukcja okapu jest możliwa dzięki zastosowaniu nowoczesnych dyfuzorów, które pozwalają na uzyskanie maksymalnej mocy ssania i najlepszej efektywności energetycznej zajmując zaledwie 15 cm.

NAUTILUS

Wyjątkowy dyfuzor, którego kształt inspirowany jest przez regułę złotej proporcji i pozwala na osiągnięcie niskiego poziomu hałasu i wyjątkowej wydajności.

 

Faber-technologie-all

 

ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


FENIX® SOFT LINE
REWOLUCJA W DESIGNIE

Faber-technologie-fenix

Faber-fenix Faber-fenix

WYJĄTKOWE WŁAŚCIWOŚCI FENIX®

Soft Line to seria okapów Faber, których front wykonany jest z zaawansowanego technologicznie materiału o nazwie FENIX®, który ma wyjątkowe właściwości. Powierzchnia, na której nie pozostają odciski palców jest matowa, miękka w dotyku i odbija bardzo mało światła. Nie jest porowata, co pomaga w codziennych czynnościach konserwacji i czyszczenia. FENIX® to materiał o dużej odporności na zarysowania, otarcia, intensywne ciepło i działanie kwasów. Dzięki swoim właściwościom jest idealny do kuchni. Inną cechą charakterystyczną jest zdolność auto-regeneracji mikro zarysowań powierzchni.
Dzięki swoim właściwościom materiał jest szeroko wykorzystywany w branży mebli kuchennych. Wybrany okap Faber linii Soft Line i blat kuchenny pokryty materiałem FENIX można idealnie dopasować do siebie!

Faber-technologie-all

 

ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


ZASYSANIE OBWODOWE
WYKORZYSTANIE EFEKTU VENTURIEGO I ZMNIEJSZENIE HAŁASU O 25%

Faber-technologie-zasysanie-obwodowe

Faber-zasysanie-obwodowe

EFEKT VENTURIEGO

Ten rodzaj zasysania oparów gwarantuje optymalną efektywność dzięki wykorzystaniu efektu Venturiego: powietrze przyspiesza przechodząc przez szczelinę między panelami i natychmiast zwalnia wewnątrz okapu. Następnie jest z łatwością wyrzucane z okapu bez konieczności stosowania wysokiego ciśnienia.
Oprócz walorów estetycznych (ukrycie filtrów) takie rozwiązanie zapewnia również zmniejszenie hałasu o ok. 3 dBA (ok. 25% zgodnie z normą EN 60704-3).

 

Faber-technologie-all

 

ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


Opcja SILNIKA ZEWNĘTRZNEGO

Faber-zasysanie-obwodowe

Wybrane okapy Faber mają możliwość montażu silnika okapu z dala od jego obudowy (konieczność dokupienia zestawu do montażu zdalnego). Takie rozwiązanie uwalnia od niektórych ograniczeń architektonicznych oraz redukuje hałas w kuchni

 

Faber-technologie-all

 

ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


Opcja założenia filtra HFH

Faber-HFH

Wybrane okapy Faber mają możliwość montażu filtra HFH. Jest to bardzo skuteczny, opracowany przez Fabera system oparty o nowoczesny filtr z węglem aktywnym. Filtr HFH posiada dużą powierzchnię, co pozwala na dłuższy kontakt zanieczyszczeń z cząsteczkami węgla aktywnego, a w konsekwencji na zwiększenie skuteczności ich absorpcji. Sam materiał filtrujący ma wyjątkową konstrukcję i składa się z dwóch paneli o różnej porowatości i zawartości węgla aktywnego. Pierwsza warstwa wychwytuje większe cząstki i ułatwia zadanie drugiemu panelowi, który skuteczniej eliminuje mniejsze cząstki. Warstwy zawierają mikrocząsteczki węgla aktywnego „przyklejone” do tkaniny. Nie są to luźno wrzucone kulki węgla, jak w przypadku "zwykłych" filtrów węglowych. Konserwacja jest bardzo prosta: filtr można umyć w zmywarce. Przy normalnym użytkowaniu w gospodarstwie domowym filtr należy myć w zmywarce co ok. 6 miesięcy. Każde mycie obniża skuteczność pochłaniania filtra o ok. 5%. Zatem dopiero po 3 latach użytkowania osiągniemy poziom "zwykłego" okapu z filtrami z węgla aktywnego. Okapy Faber z filtrem HFH pochłaniają ok. 93% zanieczyszczeń, co jest potwierdzone badaniami niezależnego laboratorium niemieckiej organizacji certyfikującej - TÜV. W związku z charakterem filtra HFH nie jest wymagane podłączenie do duktów powietrznych. Filtr HFH nie jest dostarczany w zestawie z okapem.

 

Faber-technologie-all

 

ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


LAMPY UVC
WPUŚĆ CZYSTE POWIETRZE: OKAP I OCZYSZCZACZ W JEDNYM URZĄDZENIU

Faber-technologie-AirHub

Faber-uvc

ZADBAJ O POWIETRZE, KTÓRYM ODDYCHASZ W DOMU.

Jakość powietrza w środowisku domowym to coraz ważniejsza kwestia. Faber przynosi zatem technologię i doświadczenie w pracy z powietrzem, aby poprawić samopoczucie domowników. Przyjazny dla ludzi i środowiska system oczyszczania powietrza spełnia oczekiwania Użytkowników.

AIR HUB: DWA PRODUKTY W JEDNYM DLA DOBREGO SAMOPOCZUCIA.

System dezynfekcji powietrza i okap kuchenny w kształcie litery T - to podwójna natura Air Hub, unikalnego, dwufunkcyjnego urządzenia o prostym, eleganckim designie, idealnym dla każdego stylu wnętrza.

Faber-uvc

 

Faber-technologie-all

 

ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


AIR QUALITY SENSOR & FABER CLOUD
JAKOŚĆ POWIETRZA JEST ZAWSZE POD KONTROLĄ

Faber-technologie-cloud

Faber-Air-Sensor

CZUJNIK JAKOŚCI POWIETRZA

Modele linii Air Treatment wyposażone są w czujnik jakości powietrza firmy Airgloss. Takie same czujniki zostały zamontowane na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Okapy Faber Air Treatment stale monitorują jakość powietrza w Twojej kuchni. 24 godziny na dobę. Zapewniają syntetyczny wskaźnik jakości powietrza, monitorując następujących 6 parametrów:
• VOC (lotne związki organiczne) - powszechne w każdym domu, również wytwarzane w procesie gotowania, szczególnie w przypadku używania alkoholu,
• CO (tlenek węgla) - powstaje w przypadku nieprawidłowego spalania gazu,
• NO2 (dwutlenek azotu) - wytwarzane podczas przypalenie żywności na płycie lub między płytą gazową a garnkiem / patelnią,
• CH4 (gaz ziemny) - stężenie metanu w powietrzu (gaz ziemny),
• wilgotność,
• temperatura.
Czujnik przesyła informacje 24 godziny na dobę za pomocą wbudowanego modułu i domowej sieci Wi-Fi do chmury FABER CLOUD.

Faber-ekran-K-Air

 

Faber-Cloud

FABER CLOUD - APLIKACJA DO MONITOROWANIA JAKOŚCI POWIETRZA W TWOJEJ KUCHNI

Za pomocną chmury danych FABER Użytkownik ma dostęp do informacji z dowolnego miejsca i może sprawdzić stan zanieczyszczenia powietrza w swojej kuchni, a także zdalnie sterować okapem. Aplikacja FABER AIR jest prosta i intuicyjna. Funkcja Auto umożliwia automatyczne włączenie się okapu, gdy zanieczyszczenia osiągną niepożądany poziom. Okap włącza się, aby usunąć zanieczyszczenia i przywrócić świeże powietrze w kuchni!

Faber-technologie-cloud-aplikacja

 

Faber-technologie-all

 


FUNKCJA 24H - ZAWSZE ŚWIEŻE POWIETRZE.

 width=

PROGRAM 24 - funkcja pozwalająca na to, aby okap pozostawał włączony przez 24 godz. w celu ciągłej wymiany powietrza z natężeniem hałasu niesłyszalnym dla ludzkiego ucha. W kuchni powstaje strefa czystego powietrza dzięki czemu kuchnia staje się idealnym miejscem do miłego spędzania czasu bez nieprzyjemnych zapachów lub hałasu.

 

ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl