•           Fulgor Milano zaprasza

              Stoisko D18 Hala 04

FAQ o okapach
Podczas użytkowania okapu mogą pojawić się wątpliwości związane z jego obsługą.
Poniżej zamieszczamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.


Jaka jest odpowiednia wysokość instalacji okapu?
W zależności od modelu wnosi 530 mm, 550 mm lub 650 mm od płyty grzewczej. Każdy model należy instalować zgodnie z instrukcją obsługi. Zbyt niska instalacja grozi zapaleniem się tłuszczu na filtrach od płomienia płyty gazowej, lub uszkodzenia modułów elektronicznych od temperatury. Zbyt nisko zawieszony okap może przeszkadzać w obsłudze płyty, a także może być powodem obrażeń z powodu uderzenia o niego głową. Zbyt wysoko zamontowany okap nie będzie skutecznie zasysał oparów.

Jaka jest odpowiednia średnica rury podłączeniowej?

W przypadku podłączenia do wentylacji domowej należy użyć rury o średnicy 150mm, ale nie mniej niż 120mm. Zastosowanie rur o mniejszych średnicach powoduje zwiększenie oporów przepływu powietrza, a co za tym idzie wzrost hałasu, wibracji i zmniejszenie wydajności. Mimo, że okap będzie głośno huczał, to będzie słabo zasysał opary.

Co zrobić, kiedy nie można podłączyć okapu do wentylacji domowej?
W takim przypadku należy wybrać model, który może pracować w trybie pochłaniania oparów i zastosować filtry węglowe odpowiednie do danego modelu okapu. Większość okapów Faber może pracować jako pochłaniacz i jako wyciąg, ale są wyjątki. Na przykład okap Pareo może pracować tylko jako wyciąg.

Jak często należy wymieniać filtr węglowy?
Filtr węglowy wymieniamy co 6 miesięcy, a przy bardzo intensywnym używaniu co 3 miesiące. W modelach, które posiadają taką funkcję, zgodnie z sygnalizacją lampki o wymianie filtrów.

W jaki sposób myjemy filtry przeciwtłuszczowe (metalowe)?
Filtry tłuszczowe myjemy w zmywarce.

Dlaczego okap głośno pracuje?
Należy sprawdzić, czy podłączenie okapu jest prawidłowo wykonane. Należy odłączyć okap od wentylacji i sprawdzić jego pracę - jeżeli okap zacznie pracować ciszej to znaczy, że wentylacja jest źle wykonana.
Jeżeli problem dalej występuje, należy zgłosić się do działu serwisu Faber pod numerem 663130020.

Dlaczego okap słabo pochłania zapachy?
Należy sprawdzić, czy filtry tłuszczowe/metalowe nie są zabrudzone. Aby zapewnić efektywną filtrację filtry powinny być utrzymane w czystości.
Opary zostaną skuteczniej usunięte, gdy włączymy okap na kilka minut przed gotowaniem i wyłączymy dopiero po około 10 minutach po zakończeniu gotowania.
Należy sprawdzić, czy okap został zamontowany na odpowiedniej wysokości (odległości od płyty grzewczej) oraz, czy okap jest wystarczająco szeroki (szerokość okapu powinna być taka, jak szerokość płyty do grzewczej).
Należy sprawdzić, czy rury odprowadzające powietrze posiadają odpowiednią średnicę i długość (zgodnie z instrukcją danego modelu okapu).

Co zrobić, gdy nowo podłączony okap nie działa?
Należy sprawdzić, czy do okapu dochodzi zasilanie, np. włączając oświetlenie w okapie. Następnie upewniamy się, czy przewód zasilający nie wypadł i jest na swoim miejscu, (podłączenie jest widoczne po zdemontowaniu filtrów metalowych). Jeżeli problem dalej występuje należy zgłosić się do działu serwisu Faber pod numerem 663130020.

Gdzie można kupić części zamienne i akcesoria?
W celu zakupu części zamiennych należy się skontaktować z działem serwisu Faber pod numerem 663130020 lub w serwisach na terenie Polski (lista serwisów znajduje się na stronie internetowej: http://dombianco.pl/serwis/kontakt),

Jak długo trwa gwarancja na okapy Faber?
Okapy Faber objęte są standardową 2 letnią gwarancją. W celu realizacji gwarancji należy posiadać ważną kartę gwarancyjną oraz dowód zakupu.

Jakie produkty są zalecane do konserwacji i czyszczenia okapu?
Do czyszczenia należy używać środków Faber, do konserwacji ściereczki CLIN&CLIN, a do usuwania zabrudzeń pastę CLIN. Należy unikać płynów zawierających chlor, kwas solny i środki żrące oraz czyścić nie stosując szorstkich szmatek.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl