Okap AIR HUB VERTICAL BK 80

Dostępność: brak w magazynie. Kliknij "Zapytaj o produkt" i potwierdź dostępność
Cena: 6 799,00 zł 6799.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: Faber
Kod produktu: F-330.0676.814

Opis

Faber AIR HUB. Najczystsze doświadczenie powietrza. Okap przyścienny w kolorze czarnym z funkcją oczyszczania powietrza.

Okap przyścienny należy do gamy urządzeń Faber AIR HUB, która łączy podwójną funkcję w jednym produkcie.
Oprócz usuwania oparów i zapachów powstałych w kuchni podczas gotowania potraw niczym klasyczny okap, AIR HUB oczyszcza powietrze z obecności wszelkich wirusów i bakterii, dzięki zastosowaniu lamp UV-C wewnątrz urządzenia. AIR HUB wyposażony został również w innowacyjny dyfuzor Sound Pro, który łączy wysoką wydajność z cichą pracą silnika. Nowa technologia Sound Pro, nie tylko zauważalnie ogranicza hałas, ale również poprawia jakość dźwięku urządzenia sprawiając, że kuchnia staje się komfortowym miejscem spotkań i wspólnych chwil w domu wypełnionym czystym powietrzem.Technologia AIR HUB zapewnia:

• maksymalną skuteczność:
zastosowanie technologii UV-C zabija ponad 99% wirusów i bakterii
• łatwość obsługi:
wystarczy włączyć urządzenie, aby natychmiast rozpocząć proces oczyszczania powietrza
• programy automatyczne:
wybierając Tryb Nocny, można uzyskać pełny proces dezynfekcji z najniższym poziomem hałasu lub ustawiając Tryb Intensywny osiągnąć najlepsze wyniki w jak najkrótszym czasie.


Zadbaj o powietrze, którym oddychasz...
CECHY AIR HUB VERTICAL

x Dwa produkty w jednym urządzeniu z technologią, która oddycha

x Programy automatyczne - łatwa i wygodna obsługa

x Skuteczne i energooszczędne Technologie Plus

x Produkt, który wyróżnia wyjątkowa jakość

x Zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie

x Akcesoria do okapu, które mogą się przydać

x Warto wiedzieć - co radzi ekspert Faber

x Poznaj firmę Faber!


CHARAKTERYSTYKA AIR HUB VERTICAL

Klasa energetyczna

a1_big.jpg

ikonka-UVC ikonka-soundproikonka-silnik-zwnetrznyikonka-predkosc-intensywnaikonka-opoznienie-wylaczenia Faber-program24 Faber-filtr Faber-Led


Poziom
prędkości
Wydajność
(IEC61591)
Głośność
(IEC60704-3)
l30048
II43056
III62063
INT77068


Przedstawione wyniki uzyskano przy zastosowaniu rzetelnych, dokładnych i odtwarzalnych procedur pomiarowych. Metody pomiarów i obliczeń zgodne z "ROZPORZĄDZENIEM DELEGOWANYM KOMISJI (UE) NR 65/2014".


-------- PARAMETRY-----------

Kolor: czarny
Wykończenie: czarne szkłoWymiary okapu: 80 x 38 [cm]
Wymiary frontu szklanego: 80 x 51 [cm]
Sposób montażu: przyścienny
Ilość programów: 4
Klasa energochłonności: A+
Roczne zużycie energii: 44[kWh]
Głośność: 63 [dB]
Klasa filtracji tłuszczu: B
Klasa oświetlenia: A
Klasa wydajności przepływu: A
Filtr przeciwtłuszczowy: kasetowy do mycia w zmywarce
Średnica wylotu: 15/12 cm
Wydajność max.: 770 [m3/h]
Oświetlenie: 2 x Led (S1000 3000K)


DWA PRODUKTY W JEDNYM URZĄDZENIU Z TECHNOLOGIĄ, KTÓRA ODDYCHA

Oczyszczacz powietrza i okap sufitowy to podwójna dusza Air Hub, unikalnego produktu o podwójnej funkcjonalności oraz eleganckim designie, pasującym do każdego stylu mebli. Testowany i certyfikowany przez laboratoria Uniwersytetu w Sienie system Air Hub, dzięki technologii UV-C, zabija ponad 99% wirusów i bakterii* obecnych w środowisku, przekształcając Twój dom w czyste i nieskażone środowisko.

AIR HUB gwarantuje nie tylko powietrze oczyszczone z oparów i zapachów powstałych podczas gotowania, ale także czyste i zdrowe powietrze. To wszystko w jednym produkcie, który oprócz poprawy jakości powietrza, oszczędza również miejsce.

Air-Hub-Vertical


*Badania laboratoryjne przeprowadzone na E-coli i Staphylococcus aureus przez Uniwersytet w Sienie.


PROGRAMY AUTOMATYCZNE - ŁATWA I WYGODNA OBSŁUGA

AIR HUB posiada trzy tryby pracy oczyszczacza: MANUALNY (z wyłączeniem ręcznym, lub automatycznym po 24h), INTENSYWNY (dzienny z wyłączeniem automatycznym) oraz NOCNY (włącza się automatycznie każdej nocy). Sterowanie pilotem pozwala na łatwą i wygodną obsługę. Dopasuj program do swoich potrzeb i zadbaj o powietrze, którym oddychasz. Air Hub gwarantuje czyste powietrze w Twojej kuchni i środowisku mieszkalnym bez produkcji ozonu. W rzeczywistości, dzięki technologii UV-C, eliminuje ponad 99% wirusów i bakterii*, a wszystko to bez użycia środków chemicznych.

ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


TECHNOLOGIE NA PLUS DLA CIEBIE!


ikonka-UVC

TECHNOLOGIA UV-C - dzięki wykorzystaniu lamp UV-C zabija wirusy i bakterie z maksymalnym bezpieczeństwem dla Użytkowników bez produkcji ozonu.


ikonka-soundpro

SOUND PRO - zmniejszając turbulencje i zawirowania wewnętrznego przepływu powietrza, nowa technologia dyfuzora jest w stanie zarówno ograniczyć hałas, jak i poprawić jakość dźwięku okapu.


CISZA, CZAS GOTOWANIA!


Kuchnia to miejsce, w którym spotykamy się i dzielimy wyjątkowe chwile z domownikami oraz przyjaciółmi. Właśnie dlatego, okapy muszą łączyć wysoką wydajność z cichymi silnikami. Po dogłębnych badaniach i szczegółowych analizach, firma Faber opracowała rozwiązanie: Sound PRO. Dzięki innowacyjnej konstrukcji, nowy dyfuzor znacznie zmniejsza turbulencje i zawirowania wewnętrznego przepływu powietrza.
Przy maksymalnej mocy nowa technologia zmniejsza poziom hałasu okapu do 6 dB. Ale to nie koniec. Optymalizuje również wytwarzany dźwięk, zmniejszając zakłócenia spowodowane wysokimi częstotliwościami.


ikonka-silnik-zew

Opcja SILNIKA ZEWNĘTRZNEGO - możliwość montażu silnika okapu z dala od jego obudowy (konieczność dokupienia zestawu do montażu zdalnego). Takie rozwiązanie uwalnia od niektórych ograniczeń architektonicznych oraz redukuje hałas w kuchni.


Faber-zasysanie-obwodowe

ZASYSANIE OBWODOWE - zmniejsza odczuwalny hałas o ok. 25%. Ten rodzaj zasysania oparów gwarantuje optymalną efektywność dzięki wykorzystaniu efektu Venturiego: powietrze przyspiesza przechodząc przez szczelinę między panelami i natychmiast zwalnia wewnątrz okapu. Następnie jest z łatwością wyrzucane z okapu bez konieczności stosowania wysokiego ciśnienia. Redukcji o 3 dB (A) zgodnie z normą EN 60704-3.

ikonka-predkosc-INT


PRĘDKOŚĆ INTENSYWNA - przy uruchomieniu tej funkcji uzyskuje się maksymalną wydajność zasysania w ograniczonym czasie. Jej zadaniem jest dostosowanie okapu do specjalnych wymagań. Funkcja jest aktywna przez ok. 6 min., po czym okap automatycznie przełącza się na poprzednio wybraną prędkość roboczą.


ikonka-opoznienie-wylaczenia

OPÓŹNIENIE WYŁĄCZENIA 30 - umożliwia automatyczne wyłączenie okapu po upływie określonego czasu, co pozwala na całkowite usunięcie zapachów z kuchni.


Faber-program-24

PROGRAM 24 - funkcja pozwalająca na to, aby okap pozostawał włączony przez 24 godz. w celu ciągłej wymiany powietrza z natężeniem hałasu niesłyszalnym dla ludzkiego ucha. W kuchni powstaje strefa czystego powietrza dzięki czemu kuchnia staje się idealnym miejscem do miłego spędzania czasu bez nieprzyjemnych zapachów lub hałasu.


Faber-wymiana-filtra

WYMIANA FILTRA - funkcja sygnalizuje konieczność oczyszczenia filtrów przeciwtłuszczowych.

Faber-Led

OŚWIETLENIE LED - nowoczesna, energooszczędna technologia LED daje przyjemne, naturalne światło, które dobrze odzwierciedla prawdziwe kolory zapewniając doskonałą widoczność.

ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


JAKOŚĆ POTWIERDZONA PONAD 60-LETNIM DOŚWIADCZENIEM

Na jakość okapów Faber składa się ponad 60 lat doświadczenia w zakresie oczyszczania powietrza w kuchniach. Dzięki wyjątkowemu doświadczeniu i wyjątkowym umiejętnościom jakość Faber można zobaczyć, poczuć i dotknąć w każdym szczególe. Jakość Faber to jakość życia.


Faber-jakosc

Rekordowe osiągnięcia Faber w zakresie jakości swoich produktów

• Pierwszy certyfikat jakości ISO 9001 w branży okapów kuchennych.
• Certyfikat jakości SGS nr.001 absolutnie pierwszy na świecie.
• Zintegrowany system zarządzania jakością (ISO 9001:2015).
BHP (OHSAS 18001), certyfikat, system zarządzania środowiskowego (ISO 14001) certyfikowany przez SGS.
• Produkty Faber spełniają najbardziej rygorystyczne wymagania bezpieczeństwa i normy EN 61591 i EN 60704-3.
• Są testowane w autoryzowanym laboratorium wewnętrznym, certyfikowanym przez główne międzynarodowe jednostki certyfikujące.
IMQ - włoski znak jakości.
CE - znak bezpieczeństwa UE.
SEMKO - międzynarodowa certyfikacja Intertek (Etykieta jakości ETL).
UL - znak jakości w USA i Kanadzie.
CCC - znak jakości w Chinach.

ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


BEZPIECZEŃSTWO

Wewnątrz okapu nie ma ostrych krawędzi. Silniki z zabezpieczeniem termicznym oraz samo-gasnące tworzywa sztuczne pozwalają na uniknięcie ryzyka zapalenia się i pożaru. Elementy elektroniczne są odpowiednio izolowane, a wszystkie przewody tak ułożone, aby uniknąć ryzyka porażenia prądem.

Faber-bezpieczenstwo


ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


AKCESORIA
FILTRY Z WĘGLA AKTYWNEGO

Okap Beat pracuje w trybie pochłaniacza oparów. Zasysa powietrze z oparami znad płyty, filtruje je, a następnie wyrzuca oczyszczone z powrotem do kuchni. W zestawie dostarczany jest komplet filtrów z węgla aktywnego (2 szt.). Jako akcesoria Faber oferuje 3 rodzaje filtrów:

 • filtry zwykłe węglowe, które (w zależności od intensywności użytkowania) należy wymieniać co 4 miesiące (kod 112.0169.114),
 • filtry High Performance o wysokiej skuteczności pochłaniania oparów do wymiany co 6 miesięcy (kod 112.0158.127),
 • filtry Long Lasting wielokrotnego użytku o zwiększonej skuteczności filtracji, które można myć w zmywarce i użytkować max. do 3 lat (kod 112.0185.278).

 width=


ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


UŻYTKOWANIE, KONSERWACJA I CZYSZCZENIE OKAPU


JAK KORZYSTAĆ Z OKAPU?

 • Włącz okap przed rozpoczęciem gotowania. Dzięki temu wytworzy się ciąg powietrza, który skieruje opary do otworu zasysającego okapu.
 • Niskie prędkości są wystarczające podczas gotowania potraw o słabym zapachu, takich jak makarony.
 • Wysokie prędkości są konieczne podczas smażenia i gotowania potraw o silnym zapachu oraz w przypadku gotowania kilku potraw jednocześnie.
 • Zostaw okap włączony przez kilka minut po zakończeniu gotowania w celu usunięcia powstałych oparów i zapachów.

JAK CZYŚCIĆ OKAP?

Czyszczenie okapu to prosta i szybka czynność, która nie zajmuje wiele czasu, a sprawia, że Twój okap będzie lśnił jak nowy:

 • usuń zanieczyszczenia za pomocą wilgotnej gąbki oraz niewielkiej ilości neutralnych środków czyszczących,
 • wytrzyj okap wilgotną ściereczką, a następnie wytrzyj go ponownie za pomocą miękkiej szmatki,
 • wnętrze okapu należy czyścić raz do roku.
 • UWAGA! Środki czyszczące na bazie kwasów mogą uszkodzić powierzchnię okapu.

JAK DBAĆ O FILTRY?

Bieżąca obsługa filtrów zapewnia zachowanie odpowiedniej wydajności i skuteczności okapu. W każdym okapie kuchennym filtry mają ograniczony czas skutecznej filtracji i muszą być okresowo czyszczone, lub wymieniane na nowe. Tylko w ten sposób okap może skutecznie pracować pochłaniając wszelkie opary i zapachy, a Ty możesz oddychać czystym powietrzem w kuchni!

Faber-wymiana-filtra

Metalowe filtry przeciwtłuszczowe należy myć ręcznie lub w zmywarce co dwa miesiące, jeżeli okap jest wykorzystywany nie dłużej, niż trzy godziny dziennie.

 • Filtry metalowe wyjmuje się bez trudu lekko naciskając na przycisk blokady umieszczony w uchwycie.
 • Filtry te należy wyjmować pojedynczo i zachować ostrożność podczas mycia, aby ich nie uszkodzić. Filtry przeciwtłuszczowe można myć w zmywarce.
 • Po umyciu filtry należy wysuszyć. Przed włożeniem ich na miejsce należy upewnić się, że przyciski blokady są widoczne na zewnątrz.

Popularne filtry węglowe pracujące w okapie w wersji pochłaniacz nie mogą być ani czyszczone, ani regenerowane. Należy je wymieniać na nowe co cztery miesiące lub częściej, jeżeli okap jest wykorzystywany intensywnie (ponad 4 godziny dziennie). W przypadku wymiany wykonaj poniższe kroki:

 • Zdejmij metalowy filtr przeciwtłuszczowy,
 • wyjmij i wyrzuć zużyty filtr węglowy,
 • włóż nowy filtr węglowy,
 • załóż metalowy filtr przeciwtłuszczowy. Upewnij się, że zamki filtra są widoczne od spodu okapu.

ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


Poświęć jeszcze chwilę i poznaj firmę Faber ...

... wynalazcę nowoczesnego okapu kuchennego!

ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony

Dane techniczne

Szerokość [cm] 79.80
Głębokość od ściany [cm] 33.10
EAN 7612986213003
Kod producenta 330.0676.814
Klasa energochłonności A+
Roczne zużycie energii [kWh] 44
Głośność [dB(A)] 63
Klasa filtracji tłuszczu B
Klasa oświetlenia A
Klasa wydajności przepływu A
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Koszyk

produktów: 0

wartość: 0,00 zł

przejdź do koszyka

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Pliki do pobrania

Pobierz instrukcję obsługi:

F-obsluga

Pobierz instrukcję montażu:

F-montaz

Pobierz rysunek techniczny:

F-rysunek

Pobierz etykietę energetyczną:

F-etykieta

Pobierz kartę informacyjną UE:

F-karta

Sklep internetowy Shoper.pl