Okap HEAVEN DUAL LIGHT A90 X FLAT

Okap-sufitowy-Faber-Heaven-Dual_Light-90X_350.0679.875_01.jpg
 • nowość
Dostępność: brak w magazynie. Kliknij "Zapytaj o produkt" i potwierdź dostępność
Cena: 9 799,00 zł 9799.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: Faber
Kod produktu: F-350.0679.875

Opis

Faber Heaven Dual Light 90 X FLAT - niezwykle płaski okap sufitowy w kolorze inox, z energooszczędnym silnikiem o wysokiej wydajności, technologią K-Link oraz funkcją łączenia się z WiFi i sterowaniem poprzez aplikację Faber Cloud.

Poznaj nowy wymiar wydajności i elegancji w kuchni dzięki okapowi sufitowemu Heaven Dual Light. Ten niezwykle płaski okap z energooszczędnym silnikiem w klasie energetycznej A+ jest połączeniem minimalistycznego designu i najnowocześniejszych technologii. Nowy model z linii Heaven zapewnia nie tylko niezwykłą wydajność, ale także elegancki wygląd. Jego panel obwodowy po całej szerokości obudowy zwiększa powierzchnię zasysania oparów, co pozwala na skuteczniejsze oczyszczenie powietrza niż tradycyjne wersje. Dwa dyskretne paski LED na krótszych bokach obudowy dodają nowoczesnego charakteru Twojej kuchni.

Okapy sufitowe Faber Heaven produkowane są w kilku odmianach. Opisywana wersja charakteryzuje się:

 • wyjątkowo niskim wymiarem korpusu (Flat) - okap wymaga mniej niż 22 cm wysokości w przestrzeni nad sufitem podwieszanym,
 • panelem z białego szkła (X),
 • eleganckim oświetleniem LED
 • szerokością panela podsufitowego 90 cm.

CECHY OKAPU HEAVEN DUAL LIGHT X FLAT 90

ikonka-przejdz-w-dol Zaawansowana technologia i nowoczesny design,

ikonka-przejdz-w-dol Skuteczne i energooszczędne Technologie Plus,

ikonka-przejdz-w-dol K-Link możliwość automatycznego sterowania okapem bezpośrednio z płyty indukcyjnej Faber (wybrane modele płyt).

ikonka-przejdz-w-dol Wygodne sterowanie pilotem (w zestawie),

ikonka-przejdz-w-dol Wyjątkowa jakość wykonania,

ikonka-przejdz-w-dol Zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie,

ikonka-przejdz-w-dol Akcesoria, które mogą się przydać,

ikonka-przejdz-w-dol Warto wiedzieć!


CHARAKTERYSTYKA OKAPU HEAVEN DUAL LIGHT X 90

Klasa energetycznaa1

 width= width=x width= width= width= width= width= width= width=


Poziom
prędkości
Wydajność
(IEC61591)
Głośność
(IEC60704-3)
l20043
II35056
III40061
INT52065
BOOST72072


Przedstawione wyniki uzyskano przy zastosowaniu rzetelnych, dokładnych i odtwarzalnych procedur pomiarowych. Metody pomiarów i obliczeń zgodne z "ROZPORZĄDZENIEM DELEGOWANYM KOMISJI (UE) NR 65/2014".


-------- PARAMETRY-----------

• Kolor: inox
• Wymiary (mm): 900 x 500
• Sposób montażu: do zabudowy sufitowej
• Ilość programów: 4
• Klasa energochłonności: A+
• Roczne zużycie energii (kWh): 39
• Głośność (dB): 61
• Klasa filtracji tłuszczu: E
• Klasa oświetlenia: B
• Klasa wydajności przepływu: A
• Filtry przeciwtłuszczowe: kasetowy do mycia w zmywarce
• Wydajność MAX (m3/h): 720
• Oświetlenie: 2 x LED (led bar 4000K)


Okap, który podnosi standardy kuchni na nowy poziom.

Dzięki energooszczędnemu silnikowi bezszczotkowemu "Cielo", ten okap osiąga imponującą wydajność 720 m3/h, jednocześnie zachowując niski poziom hałasu. Technologia zasysania obwodowego redukuje głośność o 25 procent, zapewniając spokój w Twojej kuchni. Jednak okap Heaven Dual Light to nie tylko wydajność, to także inteligencja. Dzięki technologii zdalnego sterowania falami radiowymi K-Link, okap automatycznie dostosowuje prędkość pracy do mocy pól grzewczych płyty indukcyjnej Faber z tą samą technologią. A to jeszcze nie koniec - za pomocą połączenia Wi-Fi i Faber Cloud masz pełną kontrolę nad ustawieniami okapu, nawet gdy jesteś z dala od kuchni.

Heaven Dual Light to także wygoda. Funkcja opóźnienia wyłączenia, program 24 i wygodne sterowanie pilotem sprawiają, że korzystanie z tego okapu staje się jeszcze bardziej przyjemne i funkcjonalne. Łączy efektywność z estetyką, zapewniając idealne warunki do gotowania. To okap, który podnosi standardy kuchni na nowy poziom.

Okap przeznaczony jest do montażu na wysokości od 65 do 150 cm nad powierzchnią płyty grzewczej, co przy wysokości blatu roboczego 85-90 cm daje poziom 150-240 cm nad podłogą kuchni. Okap może być instalowany w trybie wyciągu lub pochłaniacza w zależności od środowiska pracy i dostępności duktu powietrznego odprowadzającego opary poza budynek.

Heaven-Dual-X-design


ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


POZNAJ TECHNOLOGIE NA PLUS DLA CIEBIE!


 width=

SILNIK BEZSZCZOTKOWY - w okapie zamontowany jest silnik najnowszej generacji - bezszczotkowy. Silniki takie stosowane są tylko w urządzeniach AGD najwyższej klasy. Silnik jest sterowany elektronicznie, pracuje bardzo cicho i równomiernie, a także w porównaniu do silników tradycyjnych zużywa niezwykle mało energii elektrycznej.


 width=

FABER CLOUD - Użytkownik za pomocą aplikacji Faber Cloud może dostosować główne ustawienia okapu w dowolnym momencie i zdalenie nim sterować. Aplikacja jest prosta i intuicyjna.


 width=

K-Link to dialog płyty z okapem. Faber produkuje szeroką gamę indukcyjnych płyt grzewczych, które zapewniają możliwość sterowania okapem bezpośrednio z płyty z wykorzystaniem fal radiowych. Obydwa urządzenia muszą być wyposażone w tą samą technologię K-Link. Takie rozwiązanie technologiczne jest bardziej skuteczne i mniej zakłócane oparami, lub niedokładnym montażem płyty pod okapem. Wybierając funkcję AUTO prędkość pracy okapu automatycznie dostosuje się do mocy pól grzewczych płyty. Dzięki temu czynności gotowania stają się o wiele łatwiejsze.


PŁYTY I OKAPY FABER RAZEM DZIAŁAJĄ LEPIEJ!


Firma Faber stworzyła inteligentne połączenie między płytą i okapem, dzięki zintegrowanemu systemowi opartemu o fale radiowe - K-LINK. Wystarczy prosty gest, aby uruchomić automatyczny tryb pracy okapu. System jest zawsze aktywny, ponieważ sygnał radiowy nie jest zakłócony przez przypadkowe czynności związane z gotowaniem jak np. odstawienie garnka czy zakrycie panelu sterowania ściereczką kuchenną. Perfekcyjne dostosowanie wydajności okapu do ilości powstałych oparów, gwarantuje unikanie marnotrawstwa energii i powstawania nadmiernego hałasu.

Heaven-Dual-klink

Jeśli masz płytę indukcyjną i okap Faber z systemem K-LINK skupiasz się wyłącznie na gotowaniu, nie na sterowaniu okapem, a czyste powietrze w kuchni zyskujesz już od pierwszych chwil gotowania!


 width=

ZASYSANIE OBWODOWE - zmniejsza odczuwalny hałas o ok. 25%. Ten rodzaj zasysania oparów gwarantuje optymalną efektywność dzięki wykorzystaniu efektu Venturiego: powietrze przyspiesza przechodząc przez szczelinę między panelami i natychmiast zwalnia wewnątrz okapu. Następnie jest z łatwością wyrzucane z okapu bez konieczności stosowania wysokiego ciśnienia. Redukcji o 3 dB (A) zgodnie z normą EN 60704-3.


 width=

PRĘDKOŚĆ INTENSYWNA - przy uruchomieniu tej funkcji uzyskuje się maksymalną wydajność zasysania w ograniczonym czasie. Jej zadaniem jest dostosowanie okapu do specjalnych wymagań. Funkcja jest aktywna przez 6 min., po czym okap automatycznie przełącza się na poprzednio wybraną prędkość roboczą. Opóźnienie wyłączenia - umożliwia automatyczne wyłączenie okapu po upływie określonego czasu, co pozwala na całkowite usunięcie zapachów z kuchni.


 width=

OPÓŹNIENIE WYŁĄCZENIA 30 - umożliwia automatyczne wyłączenie okapu po upływie określonego czasu, co pozwala na całkowite usunięcie zapachów z kuchni.


 width=

PROGRAM 24 - funkcja pozwalająca na to, aby okap pozostawał włączony przez 24 godz. w celu ciągłej wymiany powietrza z natężeniem hałasu niesłyszalnym dla ludzkiego ucha. W kuchni powstaje strefa czystego powietrza dzięki czemu kuchnia staje się idealnym miejscem do miłego spędzania czasu bez nieprzyjemnych zapachów lub hałasu.


 width=

WYMIANA FILTRA - funkcja sygnalizuje konieczność oczyszczenia filtrów przeciwtłuszczowych.


 width=

STEROWANIE PILOTEM - okapy Heaven zostały wyposażone w nowoczesny pilot zdalnego sterowania radiowego. Kompaktowy i lekki pilot FABER wyróżnia się subtelnym i eleganckim kształtem. Nowoczesny wygląd i nadruk ze stali polerowanej w postaci poziomej linii nadają mu wyjątkowy charakter. Teraz łatwo i wygodnie można sterować okapem na odległość! Wystarczy jedno dotknięcie przycisku, aby eleganckie oświetlenie dodało kuchni uroku, czy też jedno dotknięcie by ustawić odpowiednią prędkość lub automatycznie wyłączyć okap po określonym czasie. Technologia sterowania za pomocą fal radiowych umożliwia zdalne sterowanie wszystkimi funkcjami okapu, co zapewnia wygodę i komfort podczas codziennego użytkowania.

pilot


 width=

OŚWIETLENIE LED - nowoczesna, energooszczędna technologia LED daje przyjemne, naturalne światło, które dobrze odzwierciedla prawdziwe kolory.

ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


JAKOŚĆ POTWIERDZONA PONAD 60-LETNIM DOŚWIADCZENIEM

Na jakość okapów Faber składa się ponad 60 lat doświadczenia w zakresie oczyszczania powietrza w kuchniach. Dzięki wyjątkowemu doświadczeniu i wyjątkowym umiejętnościom jakość Faber można zobaczyć, poczuć i dotknąć w każdym szczególe. Jakość Faber to jakość życia.


Faber-jakosc

Rekordowe osiągnięcia Faber w zakresie jakości swoich produktów

• Pierwszy certyfikat jakości ISO 9001 w branży okapów kuchennych.
• Certyfikat jakości SGS nr.001 absolutnie pierwszy na świecie.
• Zintegrowany system zarządzania jakością (ISO 9001:2015).
BHP (OHSAS 18001), certyfikat, system zarządzania środowiskowego (ISO 14001) certyfikowany przez SGS.
• Produkty Faber spełniają najbardziej rygorystyczne wymagania bezpieczeństwa i normy EN 61591 i EN 60704-3.
• Są testowane w autoryzowanym laboratorium wewnętrznym, certyfikowanym przez główne międzynarodowe jednostki certyfikujące.
IMQ - włoski znak jakości.
CE - znak bezpieczeństwa UE.
SEMKO - międzynarodowa certyfikacja Intertek (Etykieta jakości ETL).
UL - znak jakości w USA i Kanadzie.
CCC - znak jakości w Chinach.

ikonka-powrot-do-goryWróć do początku strony


CAŁKOWITE BEZPIECZEŃSTWO

Wewnątrz okapu nie ma ostrych krawędzi. Elementy szklane są wykonane ze szkła hartowanego. Silniki z zabezpieczeniem termicznym oraz samo-gasnące tworzywa sztuczne pozwalają na uniknięcie ryzyka zapalenia się i pożaru. Elementy elektroniczne są odpowiednio izolowane, a wszystkie przewody tak ułożone, aby uniknąć ryzyka porażenia prądem.

Faber-bezpieczenstwo

ikonka-powrot-do-goryWróć do początku strony


AKCESORIA


FILTRY Z WĘGLA AKTYWNEGO

W przypadku braku możliwości podłączenia do duktów powietrznych w budynku istnieje możliwość instalacji okapu w wersji filtrującej zaciągane opary. Okap pracuje wtedy tak, jak pochłaniacz zapachów. Oczyszczone dzięki filtrom z węglem aktywnym powietrze wyrzucane jest z powrotem do kuchni. W takim przypadku należy dokupić i założyć filtry z węgla aktywnego (2 szt.) kod 112.0471.608. Filtry należy wymieniać co 4 miesiące.

Faber-filtry


ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


UŻYTKOWANIE OKAPU

W dowolnym czasie okap można włączyć i wyłączyć za pomocą dotyku na panelu sterowania, pilota lub bezpośrednio z płyty grzewczej (wyposażonej w technologię K-Link). Użytkownik nie musi pamiętać ani o włączeniu okapu ani o regulacji prędkości jego pracy, jeśli wcześniej wybrał opcję "AUTO".

Heaven-Dual-tips

 • Włącz okap przed rozpoczęciem gotowania. Dzięki temu wytworzy się ciąg powietrza, który skieruje opary do otworów zasysających okapu.
 • Niskie prędkości są wystarczające podczas gotowania potraw o słabym zapachu, takich jak makarony.
 • Wysokie prędkości są konieczne podczas smażenia i gotowania potraw o silnym zapachu oraz w przypadku gotowania kilku potraw jednocześnie.
 • Zostaw okap włączony przez kilka minut po zakończeniu gotowania w celu usunięcia powstałych oparów i zapachów.


JAK DBAĆ O FILTRY?

Bieżąca obsługa filtrów zapewnia zachowanie odpowiedniej wydajności i skuteczności okapu. W każdym okapie kuchennym filtry mają ograniczony czas skutecznej filtracji i muszą być okresowo czyszczone, lub wymieniane na nowe. Tylko w ten sposób okap może skutecznie pracować pochłaniając wszelkie opary i zapachy, a Ty możesz oddychać czystym powietrzem w kuchni!

Faber-wymiana-filtra

Metalowe filtry przeciwtłuszczowe należy myć ręcznie lub w zmywarce co dwa miesiące, jeżeli okap jest wykorzystywany nie dłużej, niż trzy godziny dziennie.

 • Filtry metalowe ukryte są pod stalowym panelem dekoracyjnym. Wyjmuje się je bez trudu lekko naciskając na przycisk blokady umieszczony w uchwycie.
 • Filtry te należy wyjmować pojedynczo i zachować ostrożność podczas mycia, aby ich nie uszkodzić. Filtry przeciwtłuszczowe można myć w zmywarce.
 • Po umyciu filtry należy wysuszyć. Przed włożeniem ich na miejsce należy upewnić się, że przyciski blokady są widoczne na zewnątrz.


Poznaj firmę Faber ...... wynalazcę nowoczesnego okapu kuchennego!

ikonka-powrot-do-goryWróć do początku strony

Dane techniczne

Szerokość [cm] 89.98
Głębokość od ściany [cm] 49.86
EAN 7612986222951
Kod producenta 350.0679.875
Sposób montażu sufitowy
Wykończenie stal nierdzewna
Kolor inox
Klasa energochłonności A+
Roczne zużycie energii [kWh] 39
Głośność [dB(A)] 61
Klasa filtracji tłuszczu E
Klasa oświetlenia B
Klasa wydajności przepływu A
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Koszyk

produktów: 0

wartość: 0,00 zł

przejdź do koszyka

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Pliki do pobrania

Pobierz instrukcję obsługi:

F-obsluga

Pobierz instrukcję montażu:

F-obsluga

Pobierz rysunek techniczny:

F-rysunek

Pobierz etykietę energetyczną:

F-etykieta

Pobierz kartę informacyjną UE:

F-karta

Sklep internetowy Shoper.pl