Okap INKA LUX EVO WH MATT 52

Okap Faber INKA LUX EVO WH MATT 52_305.0665.357_01.jpg
 • promocja
Dostępność: brak w magazynie. Kliknij "Zapytaj o produkt" i potwierdź dostępność
Cena: 2 199,00 zł

Cena regularna: 2 929,00 zł

2199.00
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2 199,00 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: Faber
Kod produktu: F-305.0665.357

Opis

Okap Faber Inka Lux Evo WH 52 - dyskretna obecność w kuchni

Doskonale zintegrowany z szafkami wiszącymi okap do zabudowy o szerokości 52 cm w kolorze białym matowym, posiada sterowanie elektroniczne i nowoczesne oświetlenie LED, a jego wydajność maksymalna wynosi 620 m3/h. Inka Lux Evo z nowoczesnym oświetleniem i elegancką, płaską ramką to najlepsze rozwiązanie dla osób szukających okapu łatwego w czyszczeniu, który idealnie komponuje się z kuchnią.

Okap został wyposażony w innowacyjny dyfuzor Sound Pro , który łączy wysoką wydajność z cichą pracą silnika. Nowa technologia Sound Pro, nie tylko zauważalnie ogranicza hałas, ale również poprawia jakość dźwięku urządzenia sprawiając, że kuchnia staje się komfortowym miejscem spotkań i wspólnych chwil w domu. Okap jest przeznaczony do szafek o głębokości korpusu od 30 cm. Inka Lux Evo dostępna jest również w kolorze czarnym matowym i stali nierdzewnej.


CECHY OKAPU INKA LUX EVO WH 52

x Nowoczesność w każdym szczególe.

x Skuteczne i energooszczędne Technologie Plus.

x Wyjątkowa jakość wykonania.

x Zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie.

x Akcesoria, które mogą się przydać.

x Warto wiedzieć!

x Poznaj firmę Faber!


CHARAKTERYSTYKA OKAPU INKA LUX EVO WH 52

Klasa energetyczna

 width=

ikonka-sounproikonka-zasysanie-obwodoweikonka-predkosc-INTikonka-pasek-ledikonka-silnik-zew


Poziom
prędkości
Wydajność
(IEC61591)
Głośność
(IEC60704-3)
l28047
II43057
III54064
INT62067


Przedstawione wyniki uzyskano przy zastosowaniu rzetelnych, dokładnych i odtwarzalnych procedur pomiarowych. Metody pomiarów i obliczeń zgodne z "ROZPORZĄDZENIEM DELEGOWANYM KOMISJI (UE) NR 65/2014".


-------- PARAMETRY-----------

Kolor: biały matowy (NCS S500N)
Wymiary okapu: 52 x 29 (cm)
Sposób montażu: do zabudowy w szafce wiszącej
Ilość programów: 4
Sterowanie: elektroniczne
Klasa energochłonności: B
Roczne zużycie energii: 75 (kWh)
Głośność: 64 (dB)
Klasa filtracji tłuszczu: D
Klasa oświetlenia: A
Klasa wydajności przepływu: C
Filtry przeciwtłuszczowe: kasetowy do mycia w zmywarce
Wydajność MAX: 620 (m3/h)
Średnica wylotu: 15/12 cm
Oświetlenie: pasek LED 3000K


NOWOCZESNOŚĆ W KAŻDYM SZCZEGÓLE!

Inka Lux EVO z nowoczesnym oświetleniem i elegancką, płaską ramką to najlepsze rozwiązanie dla osób szukających okapu łatwego w czyszczeniu, który idelanie komponuje się z kuchnią. Nowoczesność modelu Inka widać w każdym szczególe: zintegrowany design ramki do płaskiej zabudowy w szafce zapewnia estetykę i sprawia, że okap po zamontowaniu jest prawie niewidoczny. Proste narożniki bez zaokrągleń, brak zaczepów montażowych oraz energooszczędna listwa oświetleniowa LED, nadają obudowie okapu gładką i czystą linię. Filtry ukryte pod stalowym panelem i nowoczesne sterowanie jeszcze bardziej podkreślają minimalistyczny design tego modelu, a zmieniający się kolor diody led, dodatkowo sygnalizuje na jakiej prędkości w danym momencie pracuje okap. To jednak nie wszystkie zalety tego okapu, ponieważ model Inka Lux Evo został wyposażony w cichy i wydajny dyfuzor Sound Pro, który zapewnia domownikom komfort codziennych prac w kuchni i spotkań z przyjaciółmi.

Inka-Lux-Evo-WH

ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


POZNAJ TECHNOLOGIE NA PLUS DLA CIEBIE!


ikonka-soundpro

SOUND PRO - zmniejszając turbulencje i zawirowania wewnętrznego przepływu powietrza, nowa technologia dyfuzora jest w stanie zarówno ograniczyć hałas, jak i poprawić jakość dźwięku okapu.


CISZA, CZAS GOTOWANIA!


Kuchnia to miejsce, w którym spotykamy się i dzielimy wyjątkowe chwile z domownikami oraz przyjaciółmi. Właśnie dlatego, okapy muszą łączyć wysoką wydajność z cichymi silnikami. Po dogłębnych badaniach i szczegółowych analizach, firma Faber opracowała rozwiązanie: Sound PRO . Dzięki innowacyjnej konstrukcji, nowy dyfuzor znacznie zmniejsza turbulencje i zawirowania wewnętrznego przepływu powietrza. Przy maksymalnej mocy nowa technologia zmniejsza poziom hałasu okapu do 6 dB. Ale to nie koniec. Optymalizuje również wytwarzany dźwięk, zmniejszając zakłócenia spowodowane wysokimi częstotliwościami.

Sound-Pro


ikonka-zasysanie-obwodowe

ZASYSANIE OBWODOWE - ten rodzaj zasysania oparów gwarantuje optymalną efektywność dzięki wykorzystaniu efektu Venturiego: powietrze przyspiesza przechodząc przez szczelinę między panelami i natychmiast zwalnia wewnątrz okapu. Następnie jest z łatwością wyrzucane z okapu bez konieczności stosowania wysokiego ciśnienia. Oprócz walorów estetycznych (ukrycie filtrów) takie rozwiązanie zapewnia również zmniejszenie hałasu o ok. 3 dBA (ok. 25% zgodnie z normą EN 60704-3).


ikonka-predkosc-INT

PRĘDKOŚĆ INTENSYWNA - przy uruchomieniu tej funkcji uzyskuje się maksymalną wydajność zasysania w ograniczonym czasie.Funkcja jest aktywna przez ok. 6 min., po czym okap automatycznie przełącza się na poprzednio wybraną prędkość roboczą.


ikonka-pasek-led

Oświetlenie eleganckim paskiem LED - nowoczesna, energooszczędna technologia daje przyjemne, naturalne światło (3000 K), które dobrze odzwierciedla prawdziwe kolory.


ikonka-silnik-zew

Opcja SILNIKA ZEWNĘTRZNEGO - możliwość montażu silnika okapu z dala od jego obudowy (konieczność dokupienia zestawu do montażu zdalnego). Takie rozwiązanie uwalnia od niektórych ograniczeń architektonicznych oraz redukuje hałas w kuchni.


JAKOŚĆ POTWIERDZONA PONAD 60-LETNIM DOŚWIADCZENIEM

Na jakość okapów Faber składa się ponad 60 lat doświadczenia w zakresie oczyszczania powietrza w kuchniach. Dzięki wyjątkowemu doświadczeniu i wyjątkowym umiejętnościom jakość Faber można zobaczyć, poczuć i dotknąć w każdym szczególe. Jakość Faber to jakość życia.


Faber-jakosc

Rekordowe osiągnięcia Faber w zakresie jakości swoich produktów

 • Pierwszy certyfikat jakości ISO 9001 w branży okapów kuchennych.
 • Certyfikat jakości SGS nr.001 absolutnie pierwszy na świecie.
 • Zintegrowany system zarządzania jakością (ISO 9001:2015).
 • BHP (OHSAS 18001), certyfikat, system zarządzania środowiskowego (ISO 14001) certyfikowany przez SGS.
 • Produkty Faber spełniają najbardziej rygorystyczne wymagania bezpieczeństwa i normy EN 61591 i EN 60704-3.
 • Są testowane w autoryzowanym laboratorium wewnętrznym, certyfikowanym przez główne międzynarodowe jednostki certyfikujące.
 • IMQ - włoski znak jakości.
 • CE - znak bezpieczeństwa UE.
 • SEMKO - międzynarodowa certyfikacja Intertek (Etykieta jakości ETL).
 • UL - znak jakości w USA i Kanadzie.
 • CCC - znak jakości w Chinach.

ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


BEZPIECZEŃSTWO

Wewnątrz okapu nie ma ostrych krawędzi. Silniki z zabezpieczeniem termicznym oraz samo-gasnące tworzywa sztuczne pozwalają na uniknięcie ryzyka zapalenia się i pożaru. Elementy elektroniczne są odpowiednio izolowane, a wszystkie przewody tak ułożone, aby uniknąć ryzyka porażenia prądem.

Faber-bezpieczenstwo


ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


AKCESORIA


FILTRY Z WĘGLA AKTYWNEGO

W przypadku braku możliwości podłączenia okapu do duktów powietrznych w budynku istnieje możliwość instalacji okapu w wersji filtrującej zaciągane opary. Okap pracuje tak, jak pochłaniacz zapachów a oczyszczone powietrze wyrzuca z powrotem do kuchni. W takim przypadku należy dokupić i założyć filtry z węgla aktywnego (2 szt.). Faber oferuje Użytkownikom 3 rodzaje filtrów do wyboru:

 • filtry zwykłe węglowe (nie mogą być ani czyszczone, ani regenerowane), które należy wymieniać co 4 miesiące (kod 112.0169.114, 2 szt. w komplecie),
 • filtry High Performance o wysokiej skuteczności pochłaniania oparów do wymiany co 6 miesięcy (kod 112.0158.127, 2 szt. w komplecie),
 • filtry Long Lasting wielokrotnego użytku o zwiększonej skuteczności filtracji, które można myć w zmywarce i użytkować max. do 3 lat (kod 112.0185.278, 2 szt. w komplecie).

Faber-filtry


ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


UŻYTKOWANIE, KONSERWACJA I CZYSZCZENIE OKAPU


JAK KORZYSTAĆ Z OKAPU?

Inka-Lux-Evo-WH-tips

 • Włącz okap przed rozpoczęciem gotowania. Dzięki temu wytworzy się ciąg powietrza, który skieruje opary do otworów zasysających okapu.
 • Niskie prędkości są wystarczające podczas gotowania potraw o słabym zapachu, takich jak makarony.
 • Wysokie prędkości są konieczne podczas smażenia i gotowania potraw o silnym zapachu oraz w przypadku gotowania kilku potraw jednocześnie.
 • Zostaw okap włączony przez kilka minut po zakończeniu gotowania w celu usunięcia powstałych oparów i zapachów.

JAK DBAĆ O FILTRY?

Bieżąca obsługa filtrów zapewnia zachowanie odpowiedniej wydajności i skuteczności okapu. W każdym okapie kuchennym filtry mają ograniczony czas skutecznej filtracji i muszą być okresowo czyszczone, lub wymieniane na nowe. Tylko w ten sposób okap może skutecznie pracować pochłaniając wszelkie opary i zapachy, a Ty możesz oddychać czystym powietrzem w kuchni!

Faber-wymiana-filtra

• Filtry metalowe ukryte są pod otwieranym panelem dekoracyjnym. Wyjmuje się je bez trudu lekko naciskając na przycisk blokady umieszczony w uchwycie.
• Filtry te należy wyjmować pojedynczo i zachować ostrożność podczas mycia, aby ich nie uszkodzić. Filtry przeciwtłuszczowe można myć w zmywarce.
• Po umyciu filtry należy wysuszyć. Przed włożeniem ich na miejsce należy upewnić się, że przyciski blokady są widoczne na zewnątrz.

Popularne filtry węglowe pracujące w okapie w wersji pochłaniacz nie mogą być ani czyszczone, ani regenerowane. Należy je wymieniać na nowe co cztery miesiące lub częściej, jeżeli okap jest wykorzystywany intensywnie (ponad 4 godziny dziennie). Faber oferuje filtry węglowe o przedłużonej żywotności, które mogą być regenerowane i używane wielokrotnie! W przypadku wymiany wykonaj poniższe kroki:

• Zdejmij metalowy filtr przeciwtłuszczowy,
• wyjmij i wyrzuć zużyty filtr węglowy,
• włóż nowy filtr węglowy,
• załóż metalowy filtr przeciwtłuszczowy. Upewnij się, że zamki filtra są widoczne od spodu okapu.

ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


Poznaj firmę Faber ...

... wynalazcę nowoczesnego okapu kuchennego!

ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony

Dane techniczne

Wysokość [cm] 32.50
Szerokość [cm] 52.00
Głębokość od ściany [cm] 29
EAN 7612986152944
Kod producenta 305.0665.357
Sposób montażu do zabudowy
Wykończenie białe matowe
Kolor biały (matowy)
Klasa energochłonności B
Roczne zużycie energii [kWh] 75
Głośność [dB(A)] 64
Klasa filtracji tłuszczu D
Klasa oświetlenia A
Klasa wydajności przepływu C
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Koszyk

produktów: 0

wartość: 0,00 zł

przejdź do koszyka

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Pliki do pobrania

Pobierz instrukcję obsługi:

F-obsluga

Pobierz instrukcję montażu:

F-montaz

Pobierz rysunek techniczny:

F-rysunek

Pobierz etykietę energetyczną:

F-etykieta

Pobierz kartę informacyjną UE:

F-karta

Sklep internetowy Shoper.pl