Okap INKA PLUS HCS BK 52/2

Dostępność: dostępny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 1 359,00 zł 1359.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: Faber
Kod produktu: F-305.0628.322

Opis

INKA PLUS HCS BK – dyskretna obecność w kuchni i komfort użytkowania w nowej odsłonie.

Nowoczesny okap do zabudowy o szerokości 52 cm w kolorze czarnym. Sterowanie wielofunkcyjnym, chowanym pokrętłem typu push-pull.
Płaska konstrukcja, proste narożniki i oświetlenie LED w kształcie prostokąta sprawiają, że okap wygląda bardzo nowocześnie.
Doskonała wydajność maksymalna - 590 m3/h.

Okapy do zabudowy (do wbudowania) Faber Inka produkowane są w kilku odmianach. Opisywana wersja charakteryzuje się:

 • panelem dolnym i filtrami w kolorze czarnym. Faber oferuje także inne wersje okapu Inka dostępne w wersji ze stali nierdzewnej oraz w kolorze szarym,
 • sterowaniem pokrętłem - okapy Inka dostępne są także w wersjach ze sterowaniem suwakiem lub przyciskami,
 • szerokością 52 cm - okapy Inka dostępne są także w wersji 70 cm.
 • wysokim korpusem ukrytym w szafce o wysokości 34 cm - w którym mieści się innowacyjny silnik Sound Pro , który łączy wysoką wydajność 590 m3/h z cichą pracą silnika. Nowa technologia Sound Pro, nie tylko zauważalnie ogranicza hałas, ale również poprawia jakość dźwięku urządzenia sprawiając, że kuchnia staje się komfortowym miejscem spotkań i wspólnym chwil w domu.

Okapy Inka dostępne są także w wersji z mniejszym korpusem i mniejszą wydajnością. Wybór okapu o mniejszej wydajności może być dobrym pomysłem dla mieszkańców nowoczesnych bloków mieszkalnych wyposażonych w wymuszoną wentylację. Warto sprawdzić wytyczne developera w zakresie zalecanej wydajności okapu kuchennego!


CECHY OKAPU INKA PLUS HCS BK 52

x Doskonałe połączenie klasyki i funkcjonalności,

x Skuteczne i energooszczędne Technologie Plus,

x Wygodne sterowanie chowanym pokrętłem,

x Łatwy i szybki montaż okapu,

x Wyjątkowa jakość wykonania,

x Zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie,

x Akcesoria, które mogą się przydać,

x Warto wiedzieć!


CHARAKTERYSTYKA OKAPU INKA PLUS HCS BK 52

Klasa energetyczna

ikonk-klasaB

ikonka-soundpro ikonka-LEDsq


Poziom
prędkości
Wydajność
(IEC61591)
Głośność
(IEC60524-3)
l23047
II39055
III59063


Przedstawione wyniki uzyskano przy zastosowaniu rzetelnych, dokładnych i odtwarzalnych procedur pomiarowych. Metody pomiarów i obliczeń zgodne z "ROZPORZĄDZENIEM DELEGOWANYM KOMISJI (UE) NR 65/2014".


-------- PARAMETRY-----------

Kolor: czarny
Wymiary okapu: 52 x 29 (cm)
Sposób montażu: do zabudowy w szafce wiszącej
Ilość programów: 3
Sterowanie: wielofunkcyjnym, chowanym pokrętłem
Klasa energochłonności: B
Roczne zużycie energii: 56 (kWh)
Głośność: 63 (dB)
Klasa filtracji tłuszczu: B
Klasa oświetlenia: A
Klasa wydajności przepływu: C
Filtry przeciwtłuszczowe: kasetowy do mycia w zmywarce
Wydajność MAX: 590 (m3/h)
Średnica wylotu: 15/12 cm
Oświetlenie: 2 prostokątne LED 4000K


NOWOCZESNOŚĆ W KAŻDYM SZCZEGÓLE

Odkryj okap INKA na nowo. Nowa INKA to nowy design, nowe oświetlenie i nowy panel sterowania. INKA w nowej odsłonie doskonale wkomponuje się w nowoczesne wnętrza zapewniając energooszczędność i dyskretną obecność w kuchni.
Nowoczesność modelu INKA widać w każdym szczególe:

 • ramka z prostymi narożnikami (bez zaokrągleń),
 • płaskie osłony oświetlenia LED w prostokątnych, stalowych ramkach są doskonale zlicowane z powierzchnią okapu,
 • cienka ramka (zaledwie 5 mm grubości) sprawia, że okap po zamontowaniu w szafce jest prawie niewidoczny,
 • brak zaczepów montażowych nadaje czystą linię obudowie okapu!

inka-hcs-zalety

ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


TECHNOLOGIE NA PLUS DLA CIEBIE!


ikonka-soundpro

SOUND PRO - zmniejszając turbulencje i zawirowania wewnętrznego przepływu powietrza, nowa technologia dyfuzora jest w stanie zarówno ograniczyć hałas, jak i poprawić jakość dźwięku okapu.


CISZA, CZAS GOTOWANIA!


Kuchnia to miejsce, w którym spotykamy się i dzielimy wyjątkowe chwile z domownikami oraz przyjaciółmi. Właśnie dlatego, okapy muszą łączyć wysoką wydajność z cichymi silnikami. Po dogłębnych badaniach i szczegółowych analizach, firma Faber opracowała rozwiązanie: Sound PRO . Dzięki innowacyjnej konstrukcji, nowy dyfuzor znacznie zmniejsza turbulencje i zawirowania wewnętrznego przepływu powietrza.Przy maksymalnej mocy nowa technologia zmniejsza poziom hałasu okapu do 6 dB. Ale to nie koniec. Optymalizuje również wytwarzany dźwięk, zmniejszając zakłócenia spowodowane wysokimi częstotliwościami.

Sound-Pro


ikonka-LEDsq

OŚWIETLENIE LED - nowoczesna, energooszczędna technologia LED daje przyjemne, naturalne światło, które dobrze odzwierciedla prawdziwe kolory zapewniając doskonałą widoczność.


WYGODNE I PRAKTYCZNE STEROWANIE

Sterowanie pokrętłem push pull sprawia, że okap jest wyjątkowo łatwy w obsłudze. Wystarczy lekko wcisnąć pokrętło by włączyć oświetlenie i ustawić odpowiednią prędkość. Po zakończonej pracy pokrętło można ponownie wcisnąć i ukryć. Dzięki temu powierzchnia okapu staje się gładka, a linia szafek niczym nie zakłócona.

inka-hcs-sterowanie

ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


MONTAŻ W 30 SEKUND!

Okap montuje się do dolnego panelu szafki wiszącej. Wewnątrz szafki nie potrzeba montować żadnych, dodatkowych elementów montażowych. Dzięki temu montaż okapu INKA jest bardzo łatwy i szybki. Wystarczy wkręcić 2 śruby, podłączyć 2 przewody na szybkozłączkach, nałożyć ramkę (z magnesem) i gotowe! A wszystko w niespełna 30 sekund. Minimalna wysokość montażu okapu nad płytą grzewczą wynosi 65 cm.

inka-hcs-montaz

ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


BEZPIECZEŃSTWO

Wewnątrz okapu nie ma ostrych krawędzi. Silniki z zabezpieczeniem termicznym oraz samo-gasnące tworzywa sztuczne pozwalają na uniknięcie ryzyka zapalenia się i pożaru. Elementy elektroniczne są odpowiednio izolowane, a wszystkie przewody tak ułożone, aby uniknąć ryzyka porażenia prądem.

Faber-bezpieczenstwo

ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


JAKOŚĆ POTWIERDZONA PONAD 60-LETNIM DOŚWIADCZENIEM

Na jakość okapów Faber składa się ponad 60 lat doświadczenia w zakresie oczyszczania powietrza w kuchniach. Dzięki wyjątkowemu doświadczeniu i wyjątkowym umiejętnościom jakość Faber można zobaczyć, poczuć i dotknąć w każdym szczególe. Jakość Faber to jakość życia.

Faber-jakosc

Rekordowe osiągnięcia Faber w zakresie jakości swoich produktów

 • Pierwszy certyfikat jakości ISO 9001 w branży okapów kuchennych.
 • Certyfikat jakości SGS nr.001 absolutnie pierwszy na świecie.
 • Zintegrowany system zarządzania jakością (ISO 9001:2015).
 • BHP (OHSAS 18001), certyfikat, system zarządzania środowiskowego (ISO 14001) certyfikowany przez SGS.
 • Produkty Faber spełniają najbardziej rygorystyczne wymagania bezpieczeństwa i normy EN 61591 i EN 60524-3.
 • Są testowane w autoryzowanym laboratorium wewnętrznym, certyfikowanym przez główne międzynarodowe jednostki certyfikujące.
 • IMQ - włoski znak jakości.
 • CE - znak bezpieczeństwa UE.
 • SEMKO - międzynarodowa certyfikacja Intertek (Etykieta jakości ETL).
 • UL - znak jakości w USA i Kanadzie.
 • CCC - znak jakości w Chinach.

ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


AKCESORIA


FILTRY Z WĘGLA AKTYWNEGO

W przypadku braku możliwości podłączenia okapu do duktów powietrznych w budynku istnieje możliwość instalacji okapu w wersji filtrującej zaciągane opary. Okap pracuje tak, jak pochłaniacz zapachów, a oczyszczone powietrze wyrzuca z powrotem do kuchni. W takim przypadku należy dokupić i założyć filtry z węgla aktywnego (2 szt.). Faber oferuje Użytkownikom 3 rodzaje filtrów do wyboru:

 • filtry zwykłe węglowe (nie mogą być ani czyszczone, ani regenerowane), które należy wymieniać co 4 miesiące (kod 112.0169.114, 2 szt. w komplecie),
 • filtry High Performance o wysokiej skuteczności pochłaniania oparów do wymiany co 6 miesięcy (kod 112.0158.127, 2 szt. w komplecie),
 • filtry Long Lasting wielokrotnego użytku o zwiększonej skuteczności filtracji, które można myć w zmywarce i użytkować max. do 3 lat (kod 112.0185.278, 2 szt. w komplecie).

Faber-filtry


ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


UŻYTKOWANIE, KONSERWACJA I CZYSZCZENIE OKAPU


JAK KORZYSTAĆ Z OKAPU?

Inka-Plus-HCS-52-tips

 • Włącz okap przed rozpoczęciem gotowania. Dzięki temu wytworzy się ciąg powietrza, który skieruje opary do otworów zasysających okapu.
 • Niskie prędkości są wystarczające podczas gotowania potraw o słabym zapachu, takich jak makarony.
 • Wysokie prędkości są konieczne podczas smażenia i gotowania potraw o silnym zapachu oraz w przypadku gotowania kilku potraw jednocześnie.
 • Zostaw okap włączony przez kilka minut po zakończeniu gotowania w celu usunięcia powstałych oparów i zapachów.

JAK DBAĆ O FILTRY?

Bieżąca obsługa filtrów zapewnia zachowanie odpowiedniej wydajności i skuteczności okapu. W każdym okapie kuchennym filtry mają ograniczony czas skutecznej filtracji i muszą być okresowo czyszczone, lub wymieniane na nowe. Tylko w ten sposób okap może skutecznie pracować pochłaniając wszelkie opary i zapachy, a Ty możesz oddychać czystym powietrzem w kuchni!

Faber-wymiana-filtra

• Filtry metalowe ukryte są pod otwieranym panelem dekoracyjnym. Wyjmuje się je bez trudu lekko naciskając na przycisk blokady umieszczony w uchwycie.
• Filtry te należy wyjmować pojedynczo i zachować ostrożność podczas mycia, aby ich nie uszkodzić. Filtry przeciwtłuszczowe można myć w zmywarce.
• Po umyciu filtry należy wysuszyć. Przed włożeniem ich na miejsce należy upewnić się, że przyciski blokady są widoczne na zewnątrz.

Popularne filtry węglowe pracujące w okapie w wersji pochłaniacz nie mogą być ani czyszczone, ani regenerowane. Należy je wymieniać na nowe co cztery miesiące lub częściej, jeżeli okap jest wykorzystywany intensywnie (ponad 4 godziny dziennie). Faber oferuje filtry węglowe o przedłużonej żywotności, które mogą być regenerowane i używane wielokrotnie! W przypadku wymiany wykonaj poniższe kroki:

• Zdejmij metalowy filtr przeciwtłuszczowy,
• wyjmij i wyrzuć zużyty filtr węglowy,
• włóż nowy filtr węglowy,
• załóż metalowy filtr przeciwtłuszczowy. Upewnij się, że zamki filtra są widoczne od spodu okapu.

ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


Poznaj firmę Faber ...... wynalazcę nowoczesnego okapu kuchennego!

ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony

Dane techniczne

Wysokość [cm] 33.75
Szerokość [cm] 52.20
Głębokość od ściany [cm] 28.60
EAN 7612985911306
Kod producenta 305.0628.322
Sposób montażu do zabudowy w szafce wiszącej
Wykończenie czarne
Kolor czarny
Klasa energochłonności B
Roczne zużycie energii [kWh] 56
Głośność [dB(A)] 63
Klasa filtracji tłuszczu C
Klasa oświetlenia A
Klasa wydajności przepływu B

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Pliki do pobrania

Pobierz instrukcję obsługi:

H-obsluga

Pobierz instrukcję obsługi:

H-obsluga

Pobierz rysunek techniczny:

H-rysunek

Pobierz etykietę energetyczną:

H-etykieta

Pobierz kartę informacyjną UE:

H-karta

Sklep internetowy Shoper.pl