Okap MODULAR F60 BK MATT

Dostępność: brak w magazynie. Kliknij "Zapytaj o produkt" i potwierdź dostępność
Cena: 5 499,00 zł 5499.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: Faber
Kod produktu: F-335.0706.645

Opis

MODULAR – ELEGANCKI OKAP PRZYŚCIENNY Z MOŻLIWOŚCIĄ ROZBUDOWY

Okap przyścienny w eleganckim, industrialnym stylu. Silnik ukryty jest w górnej części półki a powietrze przechodzi przez kanał powietrzny ukryty w tylnej ściance. Do okapu można dołączyć lekkie półki z przyciemnianego szkła (opcja).


CECHY OKAPU MODULAR-60-BK

x Elegancja i funkcjonalność.

x Skuteczne i energooszczędne Technologie Plus.

x Wyjątkowa jakość wykonania.

x Zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie.

x Akcesoria, które mogą się przydać.

x Warto wiedzieć!

x Poznaj firmę Faber


CHARAKTERYSTYKA OKAPU MODULAR-60-BK

Klasa energetyczna

 width=

ikonka-soundproikonka-prędkosc-intensywna ikonka-wymiana-filtra ikonka-pasek-ledoswietlenie-komfortoweikonka-tylny-wylotikonka-filtr-weglowy


Poziom
prędkości
Wydajność
(IEC61591)
Głośność
(IEC60704-3)
l29048
II44057
III62064
BOOST72068


Przedstawione wyniki uzyskano przy zastosowaniu rzetelnych, dokładnych i odtwarzalnych procedur pomiarowych. Metody pomiarów i obliczeń zgodne z "ROZPORZĄDZENIEM DELEGOWANYM KOMISJI (UE) NR 65/2014".


-------- PARAMETRY-----------

Kolor: czarny matowy (NCS S 9000 N)
Wymiary okapu:
• wysokość: 65 (cm)
• szerokość: 60 (cm)
• głębokość: 35 (cm)
Sposób montażu: przyścienny
Ilość programów: 4
Sterowanie: mikrowyłącznikami
Klasa energochłonności: A
Roczne zużycie energii: 52 (kWh)
Głośność: 64 (dB)
Klasa filtracji tłuszczu: C
Klasa oświetlenia: A
Klasa wydajności przepływu: A
Filtr przeciwtłuszczowy: kasetowy do mycia w zmywarce
Wydajność MAX: 720(m3/h)
Średnica wylotu: 15/12 cm
Oświetlenie: pasek LED


MODULAR - ELEGANCJA I NOWOCZESNOŚĆ

Innowacyjne umieszczenie silnika na górze okapu pozwala wykorzystać uwolnioną przestrzeń jako półkę. Po obu stronach okapu można dołączyć półki (kod F-112.0706.647) o szerokości 60 cm, które swoim designem odpowiadają okapowi. Każda z półek jest wyposażona w pasek oświetlenia LED sterowany z okapu.

Modular-design


 /><span class= Wróć do początku strony


TECHNOLOGIE NA PLUS DLA CIEBIE!


ikonka-sound-pro

SOUND PRO - redukując turbulencje i zawirowania wewnętrznego przepływu powietrza, nowa technologia dyfuzora skutecznie ogranicza hałas i poprawia jakość dźwięku okapu.


Kuchnia to miejsce, w którym spotykamy się i dzielimy wyjątkowe chwile z domownikami oraz przyjaciółmi. Właśnie dlatego, okapy muszą łączyć wysoką wydajność z cichymi silnikami. Po dogłębnych badaniach i szczegółowych analizach, firma Faber opracowała rozwiązanie: Sound PRO. Dzięki innowacyjnej konstrukcji, nowy dyfuzor znacznie zmniejsza turbulencje i zawirowania wewnętrznego przepływu powietrza. Przy maksymalnej mocy nowa technologia zmniejsza poziom hałasu okapu do 6 dB. Ale to nie koniec. Optymalizuje również wytwarzany dźwięk, zmniejszając zakłócenia spowodowane wysokimi częstotliwościami.

Sound-Pro


ikonka-prędkosc-intensywna

PRĘDKOŚĆ INTENSYWNA - przy uruchomieniu tej funkcji uzyskuje się maksymalną wydajność zasysania w ograniczonym czasie. Jej zadaniem jest dostosowanie okapu do specjalnych wymagań. Funkcja jest aktywna przez 6 min., po czym okap automatycznie przełącza się na poprzednio wybraną prędkość roboczą. Opóźnienie wyłączenia - umożliwia automatyczne wyłączenie okapu po upływie określonego czasu, co pozwala na całkowite usunięcie zapachów z kuchni.


 width=

WYMIANA FILTRA - funkcja sygnalizuje konieczność oczyszczenia filtrów przeciwtłuszczowych.


ikonka-paski-led

OŚWIETLENIE LED - nowoczesna, energooszczędna technologia LED daje przyjemne, naturalne światło, które dobrze odzwierciedla prawdziwe kolory i zapewnia doskonałą widoczność naczyń na płycie grzewczej.


ikonka-dim

PRZYCIEMNIANIE ŚWIATŁA - funkcja regulacji intensywności oświetlenia (2 poziomy) pomaga stworzyć odpowiednią atmosferę.


ikonka-tylny-wylot

Okap może wyrzucać powietrze do góry, ale dzięki możliwości obrócenia korpusu silnika istnieje możliwość odprowadzenia oparów do tyłu do duktu powietrznego ukrytego w ścianie za okapem. Takie rozwiązanie eliminuje rurę wylotową, co uwalnia przestrzeń powyżej okapu i podkreśla jego piękny kształt. Dla tego okapu nie jest przewidziany komin maskujący rurę wylotową.


ikonka-filtr-weglowy

W zestawie dostarczany jest komplet filtrów węglowych (kod 112.0169.114, 2 szt.) na wypadek braku możliwości podłączenia okapu do duktów powietrznych w budynku. Okap może pracować jak pochłaniacz zapachów, a oczyszczone dzięki filtrom z węglem aktywnym powietrze wyrzucane jest z powrotem do kuchni.
Jeśli okap podłącza się do duktu powietrznego w ścianie - nie trzeba instalować filtrów węglowych.


 /><span class= Wróć do początku strony


BEZPIECZEŃSTWO

Wewnątrz okapu nie ma ostrych krawędzi. Silniki z zabezpieczeniem termicznym oraz samo-gasnące tworzywa sztuczne pozwalają na uniknięcie ryzyka zapalenia się i pożaru. Elementy elektroniczne są odpowiednio izolowane, a wszystkie przewody tak ułożone, aby uniknąć ryzyka porażenia prądem.

Faber-bezpieczenstwo


 /><span class= Wróć do początku strony


JAKOŚĆ POTWIERDZONA PONAD 60-LETNIM DOŚWIADCZENIEM

Na jakość okapów Faber składa się ponad 60 lat doświadczenia w zakresie oczyszczania powietrza w kuchniach. Dzięki wyjątkowemu doświadczeniu i wyjątkowym umiejętnościom jakość Faber można zobaczyć, poczuć i dotknąć w każdym szczególe. Jakość Faber to jakość życia.


Faber-jakosc

Rekordowe osiągnięcia Faber w zakresie jakości swoich produktów

 • Pierwszy certyfikat jakości ISO 9001 w branży okapów kuchennych.
 • Certyfikat jakości SGS nr.001 absolutnie pierwszy na świecie.
 • Zintegrowany system zarządzania jakością (ISO 9001:2015).
 • BHP (OHSAS 18001), certyfikat, system zarządzania środowiskowego (ISO 14001) certyfikowany przez SGS.
 • Produkty Faber spełniają najbardziej rygorystyczne wymagania bezpieczeństwa i normy EN 61591 i EN 60704-3.
 • Są testowane w autoryzowanym laboratorium wewnętrznym, certyfikowanym przez główne międzynarodowe jednostki certyfikujące.
 • IMQ - włoski znak jakości.
 • CE - znak bezpieczeństwa UE.
 • SEMKO - międzynarodowa certyfikacja Intertek (Etykieta jakości ETL).
 • UL - znak jakości w USA i Kanadzie.
 • CCC - znak jakości w Chinach.

 /><span class= Wróć do początku strony


AKCESORIA


FILTRY Z WĘGLA AKTYWNEGO

W przypadku braku możliwości podłączenia do duktów powietrznych w budynku istnieje możliwość instalacji okapu w wersji filtrującej zaciągane opary. Okap pracuje wtedy tak, jak pochłaniacz zapachów. Oczyszczone dzięki filtrom z węglem aktywnym powietrze wyrzucane jest z powrotem do kuchni. W takim przypadku należy dokupić i założyć filtry z węgla aktywnego (2 szt.). Faber oferuje do zakupu swoim Użytkownikom 3 rodzaje filtrów (do wyboru):

 • filtry zwykłe węglowe (nie mogą być ani czyszczone, ani regenerowane), które należy wymieniać co 4 miesiące (kod 112.0169.114, 2 szt. w komplecie),
 • filtry High Performance o wysokiej skuteczności pochłaniania oparów do wymiany co 6 miesięcy (kod 112.0158.127, 2 szt. w komplecie),
 • filtry Long Lasting wielokrotnego użytku o zwiększonej skuteczności filtracji, które można myć w zmywarce i użytkować max. do 3 lat (kod 112.0185.278, 2 szt. w komplecie).

Faber-filtry


 /><span class= Wróć do początku strony


UŻYTKOWANIE, KONSERWACJA I CZYSZCZENIE OKAPU


JAK KORZYSTAĆ Z OKAPU?

 • Włącz okap przed rozpoczęciem gotowania. Dzięki temu wytworzy się ciąg powietrza, który skieruje opary do otworów zasysających okapu.
 • Niskie prędkości są wystarczające podczas gotowania potraw o słabym zapachu, takich jak makarony.
 • Wysokie prędkości są konieczne podczas smażenia i gotowania potraw o silnym zapachu oraz w przypadku gotowania kilku potraw jednocześnie.
 • Zostaw okap włączony przez kilka minut po zakończeniu gotowania w celu usunięcia powstałych oparów i zapachów.

JAK DBAĆ O FILTRY?

Bieżąca obsługa filtrów zapewnia zachowanie odpowiedniej wydajności i skuteczności okapu. W każdym okapie kuchennym filtry mają ograniczony czas skutecznej filtracji i muszą być okresowo czyszczone, lub wymieniane na nowe. Tylko w ten sposób okap może skutecznie pracować pochłaniając wszelkie opary i zapachy, a Ty możesz oddychać czystym powietrzem w kuchni!

Modular-filtry-wymiana

Metalowe filtry przeciwtłuszczowe należy myć ręcznie lub w zmywarce co dwa miesiące, jeżeli okap jest wykorzystywany nie dłużej, niż trzy godziny dziennie.

 • Filtry metalowe wyjmuje się bez trudu lekko naciskając na przycisk blokady umieszczony w uchwycie.
 • Filtry te należy wyjmować pojedynczo i zachować ostrożność podczas mycia, aby ich nie uszkodzić. Filtry przeciwtłuszczowe można myć w zmywarce.
 • Po umyciu filtry należy wysuszyć. Przed włożeniem ich na miejsce należy upewnić się, że przyciski blokady są widoczne na zewnątrz.

Filtry węglowe pracujące w okapie w wersji pochłaniacz nie mogą być ani czyszczone, ani regenerowane. Należy je wymieniać na nowe co cztery miesiące lub częściej, jeżeli okap jest wykorzystywany intensywnie (ponad 4 godziny dziennie). Wymiana filtra pochłaniającego zapachy (z węglem aktywnym) jest bardzo prosta i zajmuje tylko kilka minut. W przypadku wymiany wykonaj poniższe kroki:

 • Zdejmij metalowy filtr przeciwtłuszczowy,
 • wyjmij i wyrzuć zużyty filtr węglowy,
 • włóż nowy filtr węglowy,
 • załóż metalowy filtr przeciwtłuszczowy. Upewnij się, że zamki filtra są widoczne od spodu okapu.

JAK CZYŚCIĆ OKAP?

Czyszczenie okapu to prosta i szybka czynność, która nie zajmuje wiele czasu, a sprawi, że Twój okap będzie lśnić jak nowy:

 • usuń zanieczyszczenia za pomocą wilgotnej gąbki oraz niewielkiej ilości neutralnych środków czyszczących,
 • wytrzyj okap wilgotną ściereczką, a następnie wytrzyj go ponownie za pomocą miękkiej szmatki,
 • wnętrze okapu należy czyścić raz do roku.
 • UWAGA! Środki czyszczące na bazie kwasów mogą uszkodzić powierzchnię okapu.

 /><span class= Wróć do początku strony


Poznaj firmę Faber ...

... wynalazcę nowoczesnego okapu kuchennego!


 /><span class= Wróć do początku strony

Dane techniczne

Wysokość [cm] 65
Szerokość [cm] 60
Głębokość od ściany [cm] 35
EAN 7612986355475
Kod producenta 335.0706.645
Sposób montażu przyścienny
Wykończenie czarne matowe
Kolor czarny (matowy)
Klasa energochłonności A
Roczne zużycie energii [kWh] 52
Głośność [dB(A)] 64
Klasa filtracji tłuszczu A
Klasa oświetlenia A
Klasa wydajności przepływu C
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Koszyk

produktów: 0

wartość: 0,00 zł

przejdź do koszyka

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Pliki do pobrania

Pobierz instrukcję obsługi:

F-obsluga

Pobierz instrukcję montażu:

F-montaz

Pobierz rysunek techniczny:

F-rysunek

Pobierz etykietę energetyczną:

F-etykieta

Pobierz kartę informacyjną UE:

F-karta

Sklep internetowy Shoper.pl