Okap PURE BLACK F80

Dostępność: brak w magazynie. Kliknij "Zapytaj o produkt" i potwierdź dostępność
Cena: 5 199,00 zł 5199.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: Faber
Kod produktu: F-330.0697.024

Opis

FABER PURE BLACK F80 - nowoczesny i elegancki.

Nowa gama okapów przyściennych Faber Black stanowi korzystne rozwiązanie dla tych, którzy szukają skutecznego okapu, który wygląda pięknie a jednocześnie charakteryzuje się wysoką wydajnością i trwałością. Minimalistyczne, eleganckie, solidne i funkcjonalne - nowe ukośnie okapy przyścienne Faber wpisują się w najnowsze trendy w aranżacji wnętrz dzięki wyrafinowanej, całkowitej czerni, a także zastosowaniu wysokiej jakości osprzętu (np. zawiasom i siłownikom) i wyjątkowym detalom estetycznym.

Podczas gdy oświetlenie LED zapewnia mniejsze zużycie energii i lepsze oświetlenie całej strefy gotowania, system redukcji dźwięku i jakości Sound Pro jest w stanie ograniczyć hałas i dyskomfort w kuchni, a funkcja Intensive Speed jest bardzo pomocna w przypadku specjalnych potrzeby gotowania. Specjalnie zaprojektowany filtr o dwóch płaszczyznach przyczynia się do optymalnego odsysania oparów kuchennych i lepszego oświetlenia płyty. Nowe okapy przyścienne serii Black dostępne są w trzech wersjach: True Black, True Double Black i Pure Black.

Okap przyścienny PURE BLACK produkowany jest tylko w wersji z czarnego szkła i szerokości 80 cm. Okap można go zamontować w taki sposób, aby odprowadzał opary bezpośrednio przez otwór z tyłu do duktu powietrznego w ścianie (obracany zespół silnika). Okap dostarczany jest bez komina.


CECHY OKAPU PURE BLACK F80


x Nowoczesny design w prostej formie.

x Skuteczne i energooszczędne Technologie Plus.

x Sterowanie sensorowe na szklanym panelu.

x Wyjątkowa jakość wykonania.

x Zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie.

x Łatwy i szybki montaż.

x Akcesoria, które mogą się przydać.

x Warto wiedzieć!

x Poznaj firmę Faber!


Klasa energetyczna

a1_big.jpg

ikonka-sound-pro width=ikonka-predkosc-INTikonka-opoznienie-wylaczeniaFaber-program24Faber-filtr width=ikonka-tylny-wylot


Poziom
prędkości
Wydajność
(IEC61591)
Głośność
(IEC60704-3)
l27053
II36055
III46059
INT79069


Przedstawione wyniki uzyskano przy zastosowaniu rzetelnych, dokładnych i odtwarzalnych procedur pomiarowych. Metody pomiarów i obliczeń zgodne z "ROZPORZĄDZENIEM DELEGOWANYM KOMISJI (UE) NR 65/2014".


-------- PARAMETRY-----------

• Kolor: czarny
• Wymiary okapu: 80 x 47 (cm)
• Wymiary frontu szklanego: 80 x 53 (cm)
• Sposób montażu: przyścienny
• Ilość programów: 4
• Sterowanie: sensorowe
• Klasa energochłonności: A
• Roczne zużycie energii: 43 (kWh)
• Głośność: 56 (dB)
• Klasa filtracji tłuszczu: B
• Klasa oświetlenia: A
• Klasa wydajności przepływu: A
• Filtr przeciwtłuszczowy: kasetowy do mycia w zmywarce
• Wydajność MAX: 790(m3/h)
• Średnica wylotu: 15/12 cm
• Oświetlenie: 2 x Led S2000 4000K


Czysta elegancja.

Prawdziwa esencja czerni. Ciesz się maksimum minimalizmu dzięki dotykowym elementom sterującym, które znikają na szkle oraz błyszczącej i eleganckiej powierzchni bez żadnych zakłóceń. Jednak Pure Black jest nie tylko niezwykle wyrafinowany: nachylenie korpusu pozwala na lepsze odprowadzanie oparów, łatwiejsze czyszczenie i konserwację oraz większą jasność. Co więcej, dzięki kontrolce konserwacji filtra ostrzega Cię, kiedy nadejdzie czas czyszczenia filtra przeciwtłuszczowego lub wymiany filtra przeciwzapachowego.
Zaprojektowany tak, aby zapewnić świeże i pachnące powietrze nawet w środowiskach szczególnie narażonych na opary i nieprzyjemne zapachy, okap Pure Black może pochwalić się mocnym silnikiem i układem zasysanie o wyższej wydajności niż zwykłe okapy przyścienne dostępne na rynku. Do najważniejszych innowacji należy podwójny system ssania z przodu i z dołu, gwarantowany przez pojedynczy filtr przeciwtłuszczowy, którego wymiary zapewniają maksymalną powierzchnię ssącą, a także łatwy dostęp do wnętrza okapu w celu przeprowadzenia okresowych czynności konserwacyjnych.

Pure-Black-design


ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


TECHNOLOGIE NA PLUS DLA CIEBIE!


ikonka-soundpro

SOUND PRO - zmniejszając turbulencje i zawirowania wewnętrznego przepływu powietrza, nowa technologia dyfuzora jest w stanie zarówno ograniczyć hałas, jak i poprawić jakość dźwięku okapu.

Kuchnia to miejsce, w którym spotykamy się i dzielimy wyjątkowe chwile z domownikami oraz przyjaciółmi. Właśnie dlatego, okapy muszą łączyć wysoką wydajność z cichymi silnikami. Po dogłębnych badaniach i szczegółowych analizach, firma Faber opracowała rozwiązanie: Sound PRO. Dzięki innowacyjnej konstrukcji, nowy dyfuzor znacznie zmniejsza turbulencje i zawirowania wewnętrznego przepływu powietrza. Przy maksymalnej mocy nowa technologia zmniejsza poziom hałasu okapu do 6 dB. Ale to nie koniec. Optymalizuje również wytwarzany dźwięk, zmniejszając zakłócenia spowodowane wysokimi częstotliwościami.


 width=

Opcja założenia filtra HFH. Jest to bardzo skuteczny, opracowany przez Fabera system oparty o nowoczesny filtr z węglem aktywnym. Filtr HFH posiada dużą powierzchnię, co pozwala to na dłuższy kontakt zanieczyszczeń z cząsteczkami węgla aktywnego, a w konsekwencji na zwiększenie skuteczności ich absorpcji. Sam materiał filtrujący ma wyjątkową konstrukcję i składa się z dwóch paneli o różnej porowatości i zawartości węgla aktywnego. Pierwsza warstwa wychwytuje większe cząstki i ułatwia zadanie drugiemu panelowi, który skuteczniej eliminuje mniejsze cząstki. Warstwy zawierają mikrocząsteczki węgla aktywnego „przyklejone” do tkaniny. Nie są to luźno wrzucone kulki węgla, jak w przypadku "zwykłych" filtrów węglowych. Konserwacja jest bardzo prosta: filtr można umyć w zmywarce. Przy normalnym użytkowaniu w gospodarstwie domowym filtr należy myć w zmywarce co ok. 6 miesięcy. Każde mycie obniża skuteczność pochłaniania filtra o ok. 5%. Zatem dopiero po 3 latach użytkowania osiągniemy poziom "zwykłego" okapu z filtrami z węgla aktywnego. Okapy Faber z filtrem HFH pochłaniają ok. 93% zanieczyszczeń, co jest potwierdzone badaniami niezależnego laboratorium niemieckiej organizacji certyfikującej - TÜV. W związku z charakterem filtra HFH nie jest wymagane podłączenie do duktów powietrznych. Filtr HFH nie jest dostarczany w zestawie z okapem.


ikonka-predkosc-INT

PRĘDKOŚĆ INTENSYWNA - przy uruchomieniu tej funkcji uzyskuje się maksymalną wydajność zasysania w ograniczonym czasie. Jej zadaniem jest dostosowanie okapu do specjalnych wymagań. Funkcja jest aktywna przez ok. 6 min., po czym okap automatycznie przełącza się na poprzednio wybraną prędkość roboczą. Opóźnienie wyłączenia - umożliwia automatyczne wyłączenie okapu po upływie określonego czasu, co pozwala na całkowite usunięcie zapachów z kuchni.


ikonka-opoznienie-wylaczenia

OPÓŹNIENIE WYŁĄCZENIA - umożliwia automatyczne wyłączenie okapu po upływie określonego czasu (ok. 15 min.), co pozwala na całkowite usunięcie zapachów z kuchni.


Faber-program-24

PROGRAM 24 - funkcja pozwalająca na to, aby okap pozostawał włączony przez 24 godz. w celu ciągłej wymiany powietrza z natężeniem hałasu niesłyszalnym dla ludzkiego ucha. W kuchni powstaje strefa czystego powietrza dzięki czemu kuchnia staje się idealnym miejscem do miłego spędzania czasu bez nieprzyjemnych zapachów lub hałasu.


Faber-wymiana-filtra

WYMIANA FILTRA - funkcja sygnalizuje konieczność oczyszczenia filtrów przeciwtłuszczowych.


 width=

OŚWIETLENIE LED - nowoczesna, energooszczędna technologia LED daje przyjemne, naturalne światło, które dobrze odzwierciedla prawdziwe kolory.


ikonka-tylny-wylot

Okap wyrzuca powietrze do góry, ale dzięki możliwości obrócenia korpusu silnika istnieje możliwość odprowadzenia oparów do tyłu do duktu powietrznego ukrytego za okapem, co eliminuje potrzebę prowadzenia górnego kanału i uwalnia przestrzeń powyżej okapu.


ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


STEROWANIE SENSOROWE

Sterowanie sensorowe umieszczone na szklanym froncie, pozwala na łatwy dostęp i szybkie korzystanie z okapu, a dodatkowo podświetlone funkcje podczas pracy okapu nadają mu subtelnej elegancji. Wystarczy delikatnie dotknąć wybranego przycisku, by natychmiast zmienić prędkość, włączyć oświetlenie lub sprawić, by okap automatycznie wyłączył się po określonym czasie usuwając całkowicie opary powstałe podczas gotowania.


ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


JAKOŚĆ POTWIERDZONA PONAD 60-LETNIM DOŚWIADCZENIEM

Na jakość okapów Faber składa się ponad 60 lat doświadczenia w zakresie oczyszczania powietrza w kuchniach. Dzięki wyjątkowemu doświadczeniu i wyjątkowym umiejętnościom jakość Faber można zobaczyć, poczuć i dotknąć w każdym szczególe. Jakość Faber to jakość życia.


 width=

Rekordowe osiągnięcia Faber w zakresie jakości swoich produktów

 • Pierwszy certyfikat jakości ISO 9001 w branży okapów kuchennych.
 • Certyfikat jakości SGS nr.001 absolutnie pierwszy na świecie.
 • Zintegrowany system zarządzania jakością (ISO 9001:2015).
 • BHP (OHSAS 18001), certyfikat, system zarządzania środowiskowego (ISO 14001) certyfikowany przez SGS.
 • Produkty Faber spełniają najbardziej rygorystyczne wymagania bezpieczeństwa i normy EN 61591 i EN 60704-3.
 • Są testowane w autoryzowanym laboratorium wewnętrznym, certyfikowanym przez główne międzynarodowe jednostki certyfikujące.
 • IMQ - włoski znak jakości.
 • CE - znak bezpieczeństwa UE.
 • SEMKO - międzynarodowa certyfikacja Intertek (Etykieta jakości ETL).
 • UL - znak jakości w USA i Kanadzie.
 • CCC - znak jakości w Chinach.

ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


BEZPIECZEŃSTWO

Wewnątrz okapu nie ma ostrych krawędzi. Elementy szklane są wykonane ze szkła hartowanego. Silniki z zabezpieczeniem termicznym oraz samo-gasnące tworzywa sztuczne pozwalają na uniknięcie ryzyka zapalenia się i pożaru. Elementy elektroniczne są odpowiednio izolowane, a wszystkie przewody tak ułożone, aby uniknąć ryzyka porażenia prądem.

SZYBKI I PROSTY SPOSÓB MONTAŻU

Okapy Faber są łatwe do zainstalowania, gdyż posiadają rozwiązania, które pozwalają zaoszczędzić czas i ułatwiają montaż:


ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


AKCESORIA


FILTRY Z WĘGLA AKTYWNEGO

W przypadku braku możliwości podłączenia do duktów powietrznych w budynku istnieje możliwość instalacji okapu w wersji filtrującej zaciągane opary.
Okap pracuje wtedy tak, jak pochłaniacz zapachów. Oczyszczone dzięki filtrom z węglem aktywnym powietrze wyrzucane jest z powrotem do kuchni.
W takim przypadku należy dokupić i założyć filtry z węgla aktywnego (2 szt.). Faber oferuje do zakupu swoim Użytkownikom kilka rodzajów filtrów (do wyboru):

 • filtry zwykłe węglowe (nie mogą być ani czyszczone, ani regenerowane), które należy wymieniać co 4 miesiące (kod 112.0169.114, 2 szt. w komplecie),
 • filtry High Performance o wysokiej skuteczności pochłaniania oparów do wymiany co 6 miesięcy (kod 112.0158.127, 2 szt. w komplecie),
 • filtry Long Lasting wielokrotnego użytku o zwiększonej skuteczności filtracji, które można myć w zmywarce i użytkować max. do 3 lat (kod 112.0185.278, 2 szt. w komplecie),
 • filtr wysokiej wydajności HFH (1 szt.), wielokrotnego użytku, który można myć w zmywarce i użytkować max. do 3 lat!

Faber-filtry


ZESPÓŁ MASKUJĄCY RURĘ WYLOTOWĄ Z OKAPU (KOMIN)

Okap można go zamontować w taki sposób, aby odprowadzał opary bezpośrednio przez otwór z tyłu do duktu powietrznego w ścianie (obracany zespół silnika). Okap dostarczany jest bez komina.
Jeśli Użytkownik będzie chciał wyprowadzić rurę wylotową z okapu pionowo do góry - należy dokupić zestaw maskujący (komin - kod 112.0696.899). Komin można wydłużyć dokupując kolejny moduł (nadstawkę komina - kod 112.0696.584)


ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


UŻYTKOWANIE, KONSERWACJA I CZYSZCZENIE OKAPU


JAK KORZYSTAĆ Z OKAPU?

 • Włącz okap przed rozpoczęciem gotowania. Dzięki temu wytworzy się ciąg powietrza, który skieruje opary do otworów zasysających okapu.
 • Niskie prędkości są wystarczające podczas gotowania potraw o słabym zapachu, takich jak makarony.
 • Wysokie prędkości są konieczne podczas smażenia i gotowania potraw o silnym zapachu oraz w przypadku gotowania kilku potraw jednocześnie.
 • Zostaw okap włączony przez kilka minut po zakończeniu gotowania w celu usunięcia powstałych oparów i zapachów.

JAK DBAĆ O FILTRY?

Bieżąca obsługa filtrów zapewnia zachowanie odpowiedniej wydajności i skuteczności okapu. W każdym okapie kuchennym filtry mają ograniczony czas skutecznej filtracji i muszą być okresowo czyszczone, lub wymieniane na nowe. Tylko w ten sposób okap może skutecznie pracować pochłaniając wszelkie opary i zapachy, a Ty możesz oddychać czystym powietrzem w kuchni!

Metalowy filtr przeciwtłuszczowy należy myć ręcznie lub w zmywarce co dwa miesiące, jeżeli okap jest wykorzystywany nie dłużej, niż trzy godziny dziennie.

 • Filtry metalowy wyjmuje się bez trudu lekko naciskając na przycisk blokady umieszczony w uchwycie.
 • Należy zachować ostrożność podczas mycia, aby go nie uszkodzić. Filtr przeciwtłuszczowy można myć w zmywarce.
 • Po umyciu filtr należy wysuszyć. Przed włożeniem go na miejsce należy upewnić się, że przycisk blokady prawidłowo zabezpieczył filtr przed wypadnięciem.

Popularne filtry węglowe pracujące w okapie w wersji pochłaniacz nie mogą być ani czyszczone, ani regenerowane. Należy je wymieniać na nowe co cztery miesiące lub częściej, jeżeli okap jest wykorzystywany intensywnie (ponad 4 godziny dziennie). W przypadku wymiany wykonaj poniższe kroki:

 • Zdejmij metalowy filtr przeciwtłuszczowy,
 • wyjmij i wyrzuć zużyty filtr węglowy,
 • włóż nowy filtr węglowy,
 • załóż metalowy filtr przeciwtłuszczowy. Upewnij się, że przycisk blokady prawidłowo zabezpieczył filtr przed wypadnięciem.

ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


Poświęć jeszcze chwilę i poznaj firmę Faber ...

... wynalazcę nowoczesnego okapu kuchennego!


ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony

Dane techniczne

Szerokość [cm] 79.80
Głębokość od ściany [cm] 36.90
EAN 7612986313567
Kod producenta 330.0697.024
Sposób montażu przyścienny
Wykończenie czarne szkło
Kolor czarny
Klasa energochłonności A
Roczne zużycie energii [kWh] 56
Głośność [dB(A)] 59
Klasa filtracji tłuszczu B
Klasa oświetlenia A
Klasa wydajności przepływu A
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Koszyk

produktów: 0

wartość: 0,00 zł

przejdź do koszyka

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Pliki do pobrania

Pobierz instrukcję obsługi:

F-obsluga

Pobierz instrukcję montażu:

F-obsluga

Pobierz rysunek techniczny:

F-rysunek

Pobierz etykietę energetyczną:

F-etykieta

Pobierz kartę informacyjną UE:

F-karta

Sklep internetowy Shoper.pl