Okap ULTRA SLIM X KL 90

Dostępność: brak w magazynie. Kliknij "Zapytaj o produkt" i potwierdź dostępność
Cena: 4 739,00 zł 4739.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: Faber
Kod produktu: F-305.0655.737

Opis

Okap ULTRA SLIM do szafek mniejszych niż 30 cm!

Dyskretny, elegancki, doskonale zintegrowany z szafkami (zastępuje dolny wieniec) okap Ultra Slim wykonany jest ze stali nierdzewnej, ma 90 cm szerokości i tylko 26 cm głębokości! Jest idealnym rozwiązaniem, gdy przestrzeń pod szafką zakryta jest dodatkowym oświetleniem podszafkowym. W swoim smukłych profilu charakteryzuje się dużą mocą przy doskonałej wydajności 750 m3/h.

Ultra Slim wyposażony jest w technologię połączenia radiowego KL (K-Link), które pozwala na automatyczne sterowanie okapem bezpośrednio z indukcyjnej płyty grzewczej Faber (z tą samą technologię).

Ten wyjątkowy okap dzięki aplikacji FABER CLOUD umożliwia dostęp do wszystkich funkcji okapu poprzez zdalne sterowanie min. zarządzanie prędkością silnika, zarządzenie systemem oświetlenia, włączaniem/wyłączaniem okapu czy też pozostałymi funkcjami. Połączenie z FABER CLOUD oraz możliwość sterowania głosowego Amazon Alexa sprawiają, że produkt jest łatwy w użyciu.

To jednak nie wszystkie zalety tego modelu, gdyż Ultra Slim wyposażony jest w innowacyjny dyfuzor Sound Pro, który łączy wysoką wydajność z cichą pracą silnika. Nowa technologia Sound Pro, nie tylko zauważalnie ogranicza hałas, ale również poprawia jakość dźwięku urządzenia sprawiając, że kuchnia staje się komfortowym miejscem spotkań i wspólnym chwil w domu.


CECHY OKAPU ULTRA SLIM X KL 90

x Doskonałe dopasowanie i nowoczesny design,

x Skuteczne i energooszczędne Technologie Plus,

x Opcja sterowania pilotem,

x K-Link możliwość automatycznego sterowania okapem bezpośrednio z płyty indukcyjnej Faber (wybrane modele płyt).

x Wyjątkowa jakość wykonania,

x Zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie,

x Akcesoria, które mogą się przydać.

x Warto wiedzieć!

x Poznaj firmę Faber!


CHARAKTERYSTYKA OKAPU ULTRA SLIM X KL 90

Klasa energetyczna

ikonka-klasaB

ikonka-cloud ikonka-Klinkikonka-soundproikonka-predkosc-INT ikonka-delay ikonka-wymiana-filtra ikonka-pilot-opcja ikonka-led2sq ikonka-silnik-zewn


Poziom
prędkości
Wydajność
(IEC61591)
Głośność
(IEC60704-3)
l32048
II48057
III64064
BOOST75067


Przedstawione wyniki uzyskano przy zastosowaniu rzetelnych, dokładnych i odtwarzalnych procedur pomiarowych. Metody pomiarów i obliczeń zgodne z "ROZPORZĄDZENIEM DELEGOWANYM KOMISJI (UE) NR 65/2014".


-------- PARAMETRY-----------

• Kolor: inox
• Wymiary okapu: 90 x 26 (cm)
• Sposób montażu: do zabudowy w szafce wiszącej
• Ilość programów: 4
• Sterowanie: elektroniczne
• Klasa energochłonności: B
• Roczne zużycie energii: 68 (kWh)
• Głośność: 64 (dB)
• Klasa filtracji tłuszczu: C
• Klasa oświetlenia: A
• Klasa wydajności przepływu: B
• Filtry przeciwtłuszczowe: kasetowy do mycia w zmywarce
• Wydajność MAX: 750 (m3/h)
• Średnica wylotu: 15/12 cm
• Oświetlenie: 2 prostokątne LED S2000 4000K


ULTRA SLIM - ELEGANCJA I NOWOCZESNOŚĆ

Elegancki i nowoczesny okap Ultra Slim wyróżnia smukły profil o głębokości 26 cm, który pozwala na montaż okapu w szafce mniejszej niż 30 cm zastępując wieniec dolny, lub w szafce 30 cm w przypadku, gdy przesztrzeń pod szafką zakryta jest listwą oświetleniową. Ultra Slim jest doskonałym rozwiązaniem doskonale komponującym się z dolną linią szafek, bez wystających elementów, gdyż są one umiejscowione wyżej niż ramka obdudwy. Okap posiada prostokątne źródła światła LED, łatwo dostępne sterowanie przyciskami z podświetloną diodą led, sygnalizującą pracę okapu na danym biegu lub funkcjonowanie programu 24h, opóźnienie wyłączenia czy też konieczność wymiany filtrów. Kasetowe filtry aluminiowe można bardzo łatwo wyjąć i umyć w zmywarce. Oprócz nowoczesnego designu i doskonałej estetyki, Ultra Slim charakteryzuje funkcjonalność i zaawansowana technologia, opisana poniżej.

Ultra-Slim-90-design


 /><span class= Wróć do początku strony


POZNAJ TECHNOLOGIE NA PLUS DLA CIEBIE!


ikonka-cloud

FABER CLOUD - Użytkownik za pomocą aplikacji FABER CLOUD może w dowolnej chwili zdalnie sterować okapem i jego pracą w kuchni w prosty i intuicyjny sposób.


ikonka-soundpro

SOUND PRO - zmniejszając turbulencje i zawirowania wewnętrznego przepływu powietrza, nowa technologia dyfuzora jest w stanie zarówno ograniczyć hałas, jak i poprawić jakość dźwięku okapu.


CISZA, CZAS GOTOWANIA!


Kuchnia to miejsce, w którym spotykamy się i dzielimy wyjątkowe chwile z domownikami oraz przyjaciółmi. Właśnie dlatego, okapy muszą łączyć wysoką wydajność z cichymi silnikami. Po dogłębnych badaniach i szczegółowych analizach, firma Faber opracowała rozwiązanie: Sound PRO . Dzięki innowacyjnej konstrukcji, nowy dyfuzor znacznie zmniejsza turbulencje i zawirowania wewnętrznego przepływu powietrza. Przy maksymalnej mocy nowa technologia zmniejsza poziom hałasu okapu do 6 dB. Ale to nie koniec. Optymalizuje również wytwarzany dźwięk, zmniejszając zakłócenia spowodowane wysokimi częstotliwościami.

Sound-Pro


ikonka-predkoscINT

PRĘDKOŚĆ INTENSYWNA - przy uruchomieniu tej funkcji uzyskuje się maksymalną wydajność zasysania w ograniczonym czasie. Funkcja jest aktywna przez 6 min., po czym okap automatycznie przełącza się na poprzednio wybraną prędkość roboczą.


ikonka-delay

OPÓŹNIENIE WYŁĄCZENIA 30 - umożliwia automatyczne wyłączenie okapu po upływie określonego czasu, co pozwala na całkowite usunięcie zapachów z kuchni.


ikonka-program24

PROGRAM 24 - funkcja pozwalająca na to, aby okap pozostawał włączony przez 24 godz. w celu ciągłej wymiany powietrza z natężeniem hałasu niesłyszalnym dla ludzkiego ucha. W kuchni powstaje strefa czystego powietrza dzięki czemu kuchnia staje się idealnym miejscem do miłego spędzania czasu bez nieprzyjemnych zapachów lub hałasu.


Faber-wymiana-filtra

WYMIANA FILTRA - funkcja sygnalizuje konieczność oczyszczenia filtrów przeciwtłuszczowych.


ikonka-pilot-opcja

Opcja sterowania PILOTEM. Okap Ultra Slim został wyposażony w opcję sterowania pilotem. Kompaktowy i lekki pilot FABER (kod F-112.0615.733) wyróżnia się subtelnym i eleganckim kształtem. Teraz łatwo i wygodnie można sterować okapem na odległość! Wystarczy jedno dotknięcie przycisku, aby eleganckie oświetlenie dodało kuchni uroku, czy też jedno dotknięcie by ustawić odpowiednią prędkość lub automatycznie wyłączyć okap po określonym czasie. Zdalne sterowanie wszystkimi funkcjami okapu, co zapewnia wygodę i komfort podczas codziennego użytkowania.

Faber-pilot733


ikonka-led2sq

OŚWIETLENIE LED - nowoczesna, energooszczędna technologia LED daje przyjemne, naturalne światło, które dobrze odzwierciedla prawdziwe kolory i zapewnia doskonałą widoczność naczyń na płycie grzewczej.


ikonka-silnik-zewn

Opcja SILNIKA ZEWNĘTRZNEGO - możliwość montażu silnika okapu z dala od jego obudowy (konieczność dokupienia zestawu do montażu zdalnego kod 112.0327.007). Takie rozwiązanie uwalnia od niektórych ograniczeń architektonicznych oraz redukuje hałas w kuchni.


ikonka-KLink

K-Link, czyli połączenie okap - płyta. Oprócz okapów, firma Faber produkuje także szeroką gamę indukcyjnych płyt grzewczych, które zapewniają możliwość sterowania okapem bezpośrednio z płyty. Dialog okap-płyta sprawia, że czynności gotowania stają się o wiele łatwiejsze, a praca w kuchni przyjemniejsza!

 /><span class= Wróć do początku strony


JAKOŚĆ POTWIERDZONA PONAD 60-LETNIM DOŚWIADCZENIEM

Na jakość okapów Faber składa się ponad 60 lat doświadczenia w zakresie oczyszczania powietrza w kuchniach. Dzięki wyjątkowemu doświadczeniu i wyjątkowym umiejętnościom jakość Faber można zobaczyć, poczuć i dotknąć w każdym szczególe. Jakość Faber to jakość życia.


Faber-jakosc

Rekordowe osiągnięcia Faber w zakresie jakości swoich produktów

 • Pierwszy certyfikat jakości ISO 9001 w branży okapów kuchennych.
 • Certyfikat jakości SGS nr.001 absolutnie pierwszy na świecie.
 • Zintegrowany system zarządzania jakością (ISO 9001:2015).
 • BHP (OHSAS 18001), certyfikat, system zarządzania środowiskowego (ISO 14001) certyfikowany przez SGS.
 • Produkty Faber spełniają najbardziej rygorystyczne wymagania bezpieczeństwa i normy EN 61591 i EN 60704-3.
 • Są testowane w autoryzowanym laboratorium wewnętrznym, certyfikowanym przez główne międzynarodowe jednostki certyfikujące.
 • IMQ - włoski znak jakości.
 • CE - znak bezpieczeństwa UE.
 • SEMKO - międzynarodowa certyfikacja Intertek (Etykieta jakości ETL).
 • UL - znak jakości w USA i Kanadzie.
 • CCC - znak jakości w Chinach.


 /><span class= Wróć do początku strony


BEZPIECZEŃSTWO

Wewnątrz okapu nie ma ostrych krawędzi. Silniki z zabezpieczeniem termicznym oraz samo-gasnące tworzywa sztuczne pozwalają na uniknięcie ryzyka zapalenia się i pożaru. Elementy elektroniczne są odpowiednio izolowane, a wszystkie przewody tak ułożone, aby uniknąć ryzyka porażenia prądem.

Faber-bezpieczenstwo


AKCESORIA


FILTRY Z WĘGLA AKTYWNEGO

W przypadku braku możliwości podłączenia okapu do duktów powietrznych w budynku istnieje możliwość instalacji okapu w wersji filtrującej zaciągane opary. Okap pracuje tak, jak pochłaniacz zapachów, a oczyszczone powietrze wyrzuca z powrotem do kuchni. W takim przypadku należy dokupić i założyć filtry z węgla aktywnego (2 szt.). Faber oferuje Użytkownikom 3 rodzaje filtrów do wyboru:

 • filtry zwykłe węglowe (nie mogą być ani czyszczone, ani regenerowane), które należy wymieniać co 4 miesiące (kod 112.0169.114, 2 szt. w komplecie),
 • filtry High Performance o wysokiej skuteczności pochłaniania oparów do wymiany co 6 miesięcy (kod 112.0158.127, 2 szt. w komplecie),
 • filtry Long Lasting wielokrotnego użytku o zwiększonej skuteczności filtracji, które można myć w zmywarce i użytkować max. do 3 lat (kod 112.0185.278, 2 szt. w komplecie).

Faber-filtry


 /><span class= Wróć do początku strony


UŻYTKOWANIE, KONSERWACJA I CZYSZCZENIE OKAPU


JAK KORZYSTAĆ Z OKAPU?

Ultra-Slim-60-tips

 • Włącz okap przed rozpoczęciem gotowania. Dzięki temu wytworzy się ciąg powietrza, który skieruje opary do otworów zasysających okapu.
 • Niskie prędkości są wystarczające podczas gotowania potraw o słabym zapachu, takich jak makarony.
 • Wysokie prędkości są konieczne podczas smażenia i gotowania potraw o silnym zapachu oraz w przypadku gotowania kilku potraw jednocześnie.
 • Zostaw okap włączony przez kilka minut po zakończeniu gotowania w celu usunięcia powstałych oparów i zapachów.

JAK DBAĆ O FILTRY?

Bieżąca obsługa filtrów zapewnia zachowanie odpowiedniej wydajności i skuteczności okapu. W każdym okapie kuchennym filtry mają ograniczony czas skutecznej filtracji i muszą być okresowo czyszczone, lub wymieniane na nowe. Tylko w ten sposób okap może skutecznie pracować pochłaniając wszelkie opary i zapachy, a Ty możesz oddychać czystym powietrzem w kuchni!


Faber-wymiana-filtra

Metalowe filtry przeciwtłuszczowe należy myć ręcznie lub w zmywarce co dwa miesiące, jeżeli okap jest wykorzystywany nie dłużej, niż trzy godziny dziennie.

 • Filtry metalowe wyjmuje się bez trudu lekko naciskając na przycisk blokady umieszczony w uchwycie.
 • Filtry te należy wyjmować pojedynczo i zachować ostrożność podczas mycia, aby ich nie uszkodzić. Filtry przeciwtłuszczowe można myć w zmywarce.
 • Po umyciu filtry należy wysuszyć. Przed włożeniem ich na miejsce należy upewnić się, że przyciski blokady są widoczne na zewnątrz.

Filtry węglowe pracujące w okapie w wersji pochłaniacz nie mogą być ani czyszczone, ani regenerowane. Należy je wymieniać na nowe co cztery miesiące lub częściej, jeżeli okap jest wykorzystywany intensywnie (ponad 4 godziny dziennie). Wymiana filtra pochłaniającego zapachy (z węglem aktywnym) jest bardzo prosta i zajmuje tylko kilka minut. W przypadku wymiany wykonaj poniższe kroki:

 • Zdejmij metalowy filtr przeciwtłuszczowy,
 • wyjmij i wyrzuć zużyty filtr węglowy,
 • włóż nowy filtr węglowy,
 • załóż metalowy filtr przeciwtłuszczowy. Upewnij się, że zamki filtra są widoczne od spodu okapu.

JAK CZYŚCIĆ OKAP?

Czyszczenie okapu to prosta i szybka czynność, która nie zajmuje wiele czasu, a sprawi, że Twój okap będzie lśnić jak nowy:

 • usuń zanieczyszczenia za pomocą wilgotnej gąbki oraz niewielkiej ilości neutralnych środków czyszczących,
 • wytrzyj okap wilgotną ściereczką, a następnie wytrzyj go ponownie za pomocą miękkiej szmatki,
 • wnętrze okapu należy czyścić raz do roku.
 • UWAGA! Środki czyszczące na bazie kwasów mogą uszkodzić powierzchnię okapu.

Faber-Clin


 /><span class= Wróć do początku strony


Poznaj firmę Faber ...... wynalazcę nowoczesnego okapu kuchennego!


 /><span class= Wróć do początku strony

Dane techniczne

Wysokość [cm] 40.90
Szerokość [cm] 59.80
Głębokość od ściany [cm] 26.00
EAN 7612986085082
Kod producenta 305.0655.735
Sposób montażu do zabudowy w szafce wiszącej
Wykończenie stal nierdzewna
Kolor inox
Klasa energochłonności B
Roczne zużycie energii [kWh] 68
Głośność [dB(A)] 64
Klasa filtracji tłuszczu C
Klasa oświetlenia A
Klasa wydajności przepływu B
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Koszyk

produktów: 0

wartość: 0,00 zł

przejdź do koszyka

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Pliki do pobrania

Pobierz instrukcję obsługi:

H-obsluga

Pobierz instrukcję obsługi:

H-obsluga

Pobierz rysunek techniczny:

H-rysunek

Pobierz etykietę energetyczną:

H-etykieta

Pobierz kartę informacyjną UE:

H-karta

Sklep internetowy Shoper.pl