Okap VEIL BK 90

Dostępność: brak w magazynie. Kliknij "Zapytaj o produkt" i potwierdź dostępność
Cena: 5 349,00 zł

Cena regularna: 6 299,00 zł

5349.00
Najniższa cena od wprowadzenia towaru: 6 299,00 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: Faber
Kod produktu: F-110.0324.954

Opis

VEIL - nowe kanony designu w Twojej kuchni

Veil to okap kuchenny, który nie tylko rewolucjonizuje przestrzeń kuchni, ale także zmienia sposób, w jaki myślimy o klasycznych okapach. To efekt współpracy między marką Faber a prestiżową Politechniką Mediolańską, pod kierunkiem projektanta Samuela Codegoni. Jego kształt przypomina delikatny welon, a wyrafinowany frontowy panel sprawia, że okap wydaje się unosić w powietrzu. Pod pozornie delikatną formą kryje się potężna wydajność, która wynosi 720 m3/h w trybie intensywnym, a możliwość montażu silnika zewnętrznego zagwarantuje minimalny hałas i maksymalny komfort. Poznaj okap Veil – prawdziwą innowację, która łączy w sobie piękno i funkcjonalność.


CECHY OKAPU VEIL

ikonka Inspiracja w klasyce i nowoczesny wyraz.

ikonka Skuteczne i energooszczędne Technologie Plus.

x Wyjątkowa jakość wykonania.

x Zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie.

x Akcesoria, które mogą się przydać.

x Warto wiedzieć!

x Poznaj firmę Faber!


CHARAKTERYSTYKA OKAPU VEIL

Klasa energetyczna

a1_big.jpg

ikonka-soundproikonka-silnik-zwnetrznyikonka-predkosc-intensywnaikonka_LEDx2


Poziom
prędkości
Wydajność
(IEC61591)
Głośność
(IEC60704-3)
l29047
II41055
III60063
INT74068


Przedstawione wyniki uzyskano przy zastosowaniu rzetelnych, dokładnych i odtwarzalnych procedur pomiarowych. Metody pomiarów i obliczeń zgodne z "ROZPORZĄDZENIEM DELEGOWANYM KOMISJI (UE) NR 65/2014".


-------- PARAMETRY-----------

• Kolor: czarny matowy (NCS S 9000 N)
• Wymiary okapu: 90 x 57 (cm)
• Sposób montażu: przyścienny
• Ilość programów: 4
• Klasa energochłonności: A+
• Roczne zużycie energii: 44 (kWh)
• Głośność: 63 (dB)
• Klasa filtracji tłuszczu: C
• Klasa oświetlenia: A
• Klasa wydajności przepływu: A
• Filtry przeciwtłuszczowe: kasetowy do mycia w zmywarce
• Wydajność MAX: 740 (m3/h)
• Oświetlenie: 2 x LED (S1001 3000K)


INSPIRACJA W KLASYCE, NOWOCZESNY WYRAZ

Okap Veil to owoc długiego procesu badań, który trwał cały rok. Jego kształt przypomina delikatny welon, a wyrafinowany frontowy panel sprawia, że okap wydaje się unosić w powietrzu. To efekt optyczny, który osiągnięto poprzez umieszczenie prostokątnego elementu w odstępie od ściany. W efekcie, okap Veil zmienia sposób, w jaki patrzymy na klasyczne okapy. Nowoczesny design tego okapu sprawia, że idealnie komponuje się z kuchniami zaprojektowanymi zgodnie z najnowszymi trendami branży. Dostępny w kolorach czarnym matowym i białym jest synonimem elegancji i czystość. Pod pozornie delikatną formą kryje się potężna wydajność - imponujące 740 m3/h.Dzięki energooszczędnemu oświetleniu LED, oświetla płytę grzewczą delikatnym światłem zużywając zaledwie 2W energii. Ponadto, nowoczesny silnik Sound Pro gwarantuje wzrost wydajności przy jednoczesnej redukcji hałasu. Veil to nie tylko urządzenie kuchenne. To dzieło sztuki, które wnosi nowy wymiar do Twojej kuchni, łącząc w sobie tradycję z nowoczesnością. Dzięki Veil wprowadzisz magię designu do Twojego domu.

Veil-BK-design


ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


TECHNOLOGIE NA PLUS DLA CIEBIE!


ikonka-soundpro

SOUND PRO - zmniejszając turbulencje i zawirowania wewnętrznego przepływu powietrza, nowa technologia dyfuzora jest w stanie zarówno ograniczyć hałas, jak i poprawić jakość dźwięku okapu.


CISZA, CZAS GOTOWANIA!


Kuchnia to miejsce, w którym spotykamy się i dzielimy wyjątkowe chwile z domownikami oraz przyjaciółmi. Właśnie dlatego, okapy muszą łączyć wysoką wydajność z cichymi silnikami. Po dogłębnych badaniach i szczegółowych analizach, firma Faber opracowała rozwiązanie: Sound PRO. Dzięki innowacyjnej konstrukcji, nowy dyfuzor znacznie zmniejsza turbulencje i zawirowania wewnętrznego przepływu powietrza.
Przy maksymalnej mocy nowa technologia zmniejsza poziom hałasu okapu do 6 dB. Ale to nie koniec. Optymalizuje również wytwarzany dźwięk, zmniejszając zakłócenia spowodowane wysokimi częstotliwościami.


ikonka-silnik-zew

Opcja SILNIKA ZEWNĘTRZNEGO - możliwość montażu silnika okapu z dala od jego obudowy (konieczność dokupienia zestawu do montażu zdalnego). Takie rozwiązanie uwalnia od niektórych ograniczeń architektonicznych oraz redukuje hałas w kuchni.


ikonka-predkosc-intensywna

PRĘDKOŚĆ INTENSYWNA - przy uruchomieniu tej funkcji uzyskuje się maksymalną wydajność zasysania w ograniczonym czasie. Jej zadaniem jest dostosowanie okapu do specjalnych wymagań. Funkcja jest aktywna przez 6 min., po czym okap automatycznie przełącza się na poprzednio wybraną prędkość roboczą. Opóźnienie wyłączenia - umożliwia automatyczne wyłączenie okapu po upływie określonego czasu, co pozwala na całkowite usunięcie zapachów z kuchni.


ikonka_LEDx2sq

OŚWIETLENIE LED - nowoczesna, energooszczędna technologia LED daje przyjemne, naturalne światło, które dobrze odzwierciedla prawdziwe kolory, zapewniając doskonałą widoczność zużywając tylko ok. 2W!


ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


JAKOŚĆ POTWIERDZONA PONAD 60-LETNIM DOŚWIADCZENIEM

Na jakość okapów Faber składa się ponad 60 lat doświadczenia w zakresie oczyszczania powietrza w kuchniach. Dzięki wyjątkowemu doświadczeniu i wyjątkowym umiejętnościom jakość Faber można zobaczyć, poczuć i dotknąć w każdym szczególe. Jakość Faber to jakość życia.


Faber jakość

Rekordowe osiągnięcia Faber w zakresie jakości swoich produktów

 • Pierwszy certyfikat jakości ISO 9001 w branży okapów kuchennych.
 • Certyfikat jakości SGS nr.001 absolutnie pierwszy na świecie.
 • Zintegrowany system zarządzania jakością (ISO 9001:2015).
 • BHP (OHSAS 18001), certyfikat, system zarządzania środowiskowego (ISO 14001) certyfikowany przez SGS.
 • Produkty Faber spełniają najbardziej rygorystyczne wymagania bezpieczeństwa i normy EN 61591 i EN 60704-3.
 • Są testowane w autoryzowanym laboratorium wewnętrznym, certyfikowanym przez główne międzynarodowe jednostki certyfikujące.
 • IMQ - włoski znak jakości.
 • CE - znak bezpieczeństwa UE.
 • SEMKO - międzynarodowa certyfikacja Intertek (Etykieta jakości ETL).
 • UL - znak jakości w USA i Kanadzie.
 • CCC - znak jakości w Chinach.


BEZPIECZEŃSTWO

Wewnątrz okapu nie ma ostrych krawędzi. Elementy szklane są wykonane ze szkła hartowanego. Silniki z zabezpieczeniem termicznym oraz samo-gasnące tworzywa sztuczne pozwalają na uniknięcie ryzyka zapalenia się i pożaru. Elementy elektroniczne są odpowiednio izolowane, a wszystkie przewody tak ułożone, aby uniknąć ryzyka porażenia prądem.

Faber bezpieczeństwo


ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


AKCESORIA


FILTRY Z WĘGLA AKTYWNEGO

Okap Beat pracuje w trybie pochłaniacza oparów. Zasysa powietrze z oparami znad płyty, filtruje je, a następnie wyrzuca oczyszczone z powrotem do kuchni. W zestawie dostarczany jest komplet filtrów z węgla aktywnego (2 szt.). Jako akcesoria Faber oferuje 3 rodzaje filtrów:

 • filtry zwykłe węglowe, które (w zależności od intensywności użytkowania) należy wymieniać co 4 miesiące (kod 112.0169.114),
 • filtry High Performance o wysokiej skuteczności pochłaniania oparów do wymiany co 6 miesięcy (kod 112.0158.127),
 • filtry Long Lasting wielokrotnego użytku o zwiększonej skuteczności filtracji, które można myć w zmywarce i użytkować max. do 3 lat (kod 112.0185.278).

filtry


ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


UŻYTKOWANIE, KONSERWACJA I CZYSZCZENIE OKAPU

JAK KORZYSTAĆ Z OKAPU?

 • Włącz okap przed rozpoczęciem gotowania. Dzięki temu wytworzy się ciąg powietrza, który skieruje opary do otworów zasysających okapu.
 • Niskie prędkości są wystarczające podczas gotowania potraw o słabym zapachu, takich jak makarony.
 • Wysokie prędkości są konieczne podczas smażenia i gotowania potraw o silnym zapachu oraz w przypadku gotowania kilku potraw jednocześnie.
 • Zostaw okap włączony przez kilka minut po zakończeniu gotowania w celu usunięcia powstałych oparów i zapachów.

JAK DBAĆ O FILTRY?

Bieżąca obsługa filtrów zapewnia zachowanie odpowiedniej wydajności i skuteczności okapu. W każdym okapie kuchennym filtry mają ograniczony czas skutecznej filtracji i muszą być okresowo czyszczone, lub wymieniane na nowe. Tylko w ten sposób okap może skutecznie pracować pochłaniając wszelkie opary i zapachy, a Ty możesz oddychać czystym powietrzem w kuchni!

Wymiana filtra

Metalowy filtr przeciwtłuszczowy należy myć ręcznie lub w zmywarce co dwa miesiące, jeżeli okap jest wykorzystywany nie dłużej, niż trzy godziny dziennie.

• Filtr metalowy wyjmuje się bez trudu lekko naciskając na przycisk blokady umieszczony w uchwycie.
• Należy zachować ostrożność podczas mycia, aby go nie uszkodzić. Filtr przeciwtłuszczowy można myć w zmywarce.
• Po umyciu filtr należy wysuszyć. Przed włożeniem go na miejsce należy upewnić się, że przycisk blokady jest widoczny od spodu okapu.

Faber czyszczenie filtra

Popularne filtry węglowe pracujące w okapie w wersji pochłaniacz nie mogą być ani czyszczone, ani regenerowane. Należy je wymieniać na nowe co cztery miesiące lub częściej, jeżeli okap jest wykorzystywany intensywnie (ponad 4 godziny dziennie). Faber oferuje filtry węglowe o przedłużonej żywotności, które mogą być regenerowane i używane wielokrotnie! W przypadku wymiany wykonaj poniższe kroki:

• Zdejmij metalowy filtr przeciwtłuszczowy,
• wyjmij i wyrzuć zużyty filtr węglowy,
• włóż nowy filtr węglowy,
• załóż metalowy filtr przeciwtłuszczowy. Upewnij się, że zamki filtra są widoczne od spodu okapu.


ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


Poświęć jeszcze chwilę i poznaj firmę Faber ...

... wynalazcę nowoczesnego okapu kuchennego!


ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony

Dane techniczne

Szerokość [cm] 89.80
Głębokość od ściany [cm] 36.10
EAN 7612981243470
Kod producenta 110.0324.954
Sposób montażu przyścienny
Wykończenie czarne matowe
Kolor czarny (matowy)
Klasa energochłonności A+
Roczne zużycie energii [kWh] 44
Głośność [dB(A)] 63
Klasa filtracji tłuszczu C
Klasa oświetlenia A
Klasa wydajności przepływu A
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Koszyk

produktów: 0

wartość: 0,00 zł

przejdź do koszyka

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Pliki do pobrania

Pobierz instrukcję obsługi:

F-obsluga

Pobierz rysunek techniczny:

F-rysunek

Pobierz etykietę energetyczną:

F-etykieta

Pobierz kartę informacyjną UE:

F-karta

Sklep internetowy Shoper.pl