Okap BELLE PLUS GOLD/W.DG MATT

Dostępność: brak w magazynie. Kliknij "Zapytaj o produkt" i potwierdź dostępność
Cena: 17 599,00 zł 17599.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: Faber
Kod produktu: F-345.0541.068

Opis

BELLE – zaawansowana technologia, unikatowy design, atrakcyjne, eleganckie linie, które wzbogacą każdą kuchnię.

Okap wyspowy o średnicy 69 cm serii F-Light w matowych kolorach złotym i ciemnoszarym z energooszczędnym zespołem silnika EVO i możliwością zastosowania wyjątkowej technologii AIRLANE. Wersja Plus - okap jest wyposażony w system podnoszenia i opuszczania Up&Down. Okap może unieść się do sufitu, gdy nie jest używany i opuścić się, ilekroć wymagana jest jego niezwykła wydajność. Sterowanie sensorowe, pilotem, lub bezpośrednio z płyty Faber! Imponująca wydajność maksymalna: 640 m3/h.


Cechy okapu Belle Plus

ikonka-przejdz-w-dol Zaawansowana technologia i nowoczesny design,

ikonka-przejdz-w-dol Skuteczne i energooszczędne Technologie Plus,

ikonka-przejdz-w-dol Wygodne sterowanie pilotem,

ikonka-przejdz-w-dol Możliwość sterowania okapem bezpośrednio z płyty indukcyjnej Faber,

ikonka-przejdz-w-dol Wyjątkowa jakość wykonania,

ikonka-przejdz-w-dol Zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie,

ikonka-przejdz-w-dol Akcesoria, które mogą się przydać,

ikonka-przejdz-w-dol Warto wiedzieć!

ikonka-przejdz-w-dol Poznaj firmę Faber...


Charakterystyka okapu Belle Plus

Klasa energetyczna

a1_big.jpg

ikonka-up-and-downikonka-airlaneikonka-dyfuzor-EVOikonka-zasysanie-obwodoweikonka-prędkosc-intensywnaikonka-opóźnienie-wyłączeniaikonka-program-24ikonka-wymiana-filtraikonka-pilot-sterowaniaikonka-LED-ringikonka-połączenie-okap-płyta


Poziom
prędkości
Wydajność
(IEC61591)
Głośność
(IEC60704-3)
l24051
II30054
III43058
INT64068


Przedstawione wyniki uzyskano przy zastosowaniu rzetelnych, dokładnych i odtwarzalnych procedur pomiarowych. Metody pomiarów i obliczeń zgodne z "ROZPORZĄDZENIEM DELEGOWANYM KOMISJI (UE) NR 65/2014".


-------- PARAMETRY-----------

• Kolor: bordowy/złoty
• Szerokość (cm): 69,3
• Sposób montażu: wyspowy
• Ilość programów: 4
• Klasa energochłonności: A
• Roczne zużycie energii (kWh): 55
• Głośność (dB): 58
• Klasa filtracji tłuszczu: F
• Klasa oświetlenia: C
• Klasa wydajności przepływu: A
• Filtry przeciwtłuszczowe: kasetowy do mycia w zmywarce
• Wydajność MAX (m3/h): 640
• Oświetlenie: pierścień LED


OKAP, KTÓRY ZACHWYCA TECHNOLOGIĄ I DESIGNEM

Tak piękny, jak jego nazwa, okap Belle wyróżnia się atrakcyjnym wyglądem i elegancją. Jego podwójny panel tworzy efekt przypominający płatki kwiatu. Belle ma dwie nałożone na siebie sekcje, które nadają mu poczucie ruchu i podkreślają kontrast między kolorami. Ta oryginalna konstrukcja oparta jest na zaokrąglonym wierzchołku i szerszym dnie, charakteryzującym się zdecydowanymi krawędziami, które podkreślają kontrast kolorów między dwiema sekcjami. Belle posiada szklany panel z unikatowym pierścieniem światła dostarczanym przez okrągłą, energooszczędną diodę LED. Takie rozwiązanie zapewnia przyjemne, efektywne oświetlenie i zapewnia dobra widoczność powierzchni roboczej. Okap dostępny jest w dwóch wyrafinowanych wykończeniach.

Faber-Belle-design


ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


POZNAJ TECHNOLOGIE NA PLUS DLA CIEBIE!


ikonka-UP-AND-DOWN

UP AND DOWN

Model Belle Plus wyposażony jest w technologię UP&DOWN, która pozwala na odsunięcie się od sufitu, aby zapewnić światło potrzebne do doskonałej widoczności. DOWN: przesuwając się w dół okap oświetla płytę i zapewnia maksymalną wydajność zasysania. UP: wracając do góry tworzy elegancką oprawę oświetleniową z unikatowym pierścieniem światła.

technologia-up-and-down


ikonka-airlane

AIRLANE

Okap Belle może być wyposażony w ekskluzywną technologię AIRLANE firmy Faber, która wykorzystuje "niewidzialny dukt powietrzny", aby dostarczyć powietrze przechwycone przez wbudowany silnik ssący okapu do drugiego wentylatora ukrytego w suficie podwieszanym. Okap może więc działać jako wyciąg, ale bez widocznego duktu! Tradycyjna rura która musiałby łączyć okap z otworem w suficie może całkowicie zniknąć dzięki technologii AIRLANE, która gwarantuje skuteczność i czyste powietrze w klasie A.

TECHNOLOGIA AIRLANE (opcja) - możliwość zastosowania innowacyjnej technologii AIRLANE firmy Faber, eliminuje potrzebę fizycznego duktu powietrznego między okapem a sufitem tworząc "wirtualny" kanał, który kieruje powietrze do drugiego modułu wentylatora ukrytego pod sufitem. AIRLANE gwarantuje skuteczność i czyste powietrze w kuchni w klasie energetycznej A. Technologia AIRLANE ukrywa drugi silnik wentylatora w przestrzeni zaledwie 30 cm nad sufitem podwieszanym. W czasie instalacji można go podłączyć do zewnętrznego wylotu powietrza w dowolnej z ośmiu różnych pozycji. Kanał pomiędzy nimi pozostaje całkowicie niewidoczny w domu.


Faber-Belle-Airlane


ikonka-dyfuzor-EVO

DYFUZOR EVO- innowacyjny zespół wentylatora, który gwarantuje wyjątkową wydajność pod względem efektywności energetycznej, niższego zużycia energii, ciszę i skuteczność, nawet w przypadku zastosowania długich duktów powietrznych.


ikonka-zasysanie-obwodowe

ZASYSANIE OBWODOWE - zmniejsza odczuwalny hałas o ok. 25%. Ten rodzaj zasysania oparów gwarantuje optymalną efektywność dzięki wykorzystaniu efektu Venturiego: powietrze przyspiesza przechodząc przez szczelinę między panelami i natychmiast zwalnia wewnątrz okapu. Następnie jest z łatwością wyrzucane z okapu bez konieczności stosowania wysokiego ciśnienia. Redukcji o 3 dB (A) zgodnie z normą EN 60704-3.


ikonka-prędkosc-intensywna

PRĘDKOŚĆ INTENSYWNA - przy uruchomieniu tej funkcji uzyskuje się maksymalną wydajność zasysania w ograniczonym czasie. Jej zadaniem jest dostosowanie okapu do specjalnych wymagań. Funkcja jest aktywna przez 6 min., po czym okap automatycznie przełącza się na poprzednio wybraną prędkość roboczą. Opóźnienie wyłączenia - umożliwia automatyczne wyłączenie okapu po upływie określonego czasu, co pozwala na całkowite usunięcie zapachów z kuchni.


 width=

OPÓŹNIENIE WYŁĄCZENIA 30 - umożliwia automatyczne wyłączenie okapu po upływie określonego czasu, co pozwala na całkowite usunięcie zapachów z kuchni.


ikonka-program-24

PROGRAM 24 - funkcja pozwalająca na to, aby okap pozostawał włączony przez 24 godz. w celu ciągłej wymiany powietrza z natężeniem hałasu niesłyszalnym dla ludzkiego ucha. W kuchni powstaje strefa czystego powietrza dzięki czemu kuchnia staje się idealnym miejscem do miłego spędzania czasu bez nieprzyjemnych zapachów lub hałasu.


ikonka-wymiana-filtra

WYMIANA FILTRA - funkcja sygnalizuje konieczność oczyszczenia filtrów przeciwtłuszczowych lub wymiany filtrów pochłaniających zapachy.


ikonka-pilot-sterowania

Okapy linii F-Light zostały wyposażone w nowoczesny pilot zdalnego sterowania. Kompaktowy i lekki pilot FABER wyróżnia się subtelnym i eleganckim kształtem. Nowoczesny wygląd i nadruk ze stali polerowanej w postaci poziomej linii nadają mu wyjątkowy charakter. Teraz łatwo i wygodnie można sterować okapem na odległość! Wystarczy jedno dotknięcie przycisku, aby eleganckie oświetlenie dodało kuchni uroku, czy też jedno dotknięcie by ustawić odpowiednią prędkość lub automatycznie wyłączyć okap po określonym czasie. Technologia podczerwieni umożliwia zdalne sterowanie wszystkimi funkcjami okapu, co zapewnia wygodę i komfort podczas codziennego użytkowania.

nowy-pilot


ikonka-LED-ring

OŚWIETLENIE LED - nowoczesna, energooszczędna technologia LED w formie pierścienia daje przyjemne, naturalne światło, które dobrze odzwierciedla prawdziwe kolory, zapewniając doskonałą widoczność i zużywając niewiele energii elektrycznej!


ikonka-połączenie-okap-płyta

DIALOG POMIĘDZY OKAPEM I PŁYTĄ INDUKCYJNĄ
Połączenie okap-płyta zapewnia możliwość sterowania okapem bezpośrednio z płyty grzewczej, dzięki wyjątkowej technologii wbudowanej w wybranych modelach płyt indukcyjnych Faber. Jeszcze jeden sposób, aby praca w kuchni stała się przyjemniejsza!

połączenie-okap-płyta


ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


JAKOŚĆ POTWIERDZONA PONAD 60-LETNIM DOŚWIADCZENIEM

Na jakość okapów Faber składa się ponad 60 lat doświadczenia w zakresie oczyszczania powietrza w kuchniach. Dzięki wyjątkowemu doświadczeniu i wyjątkowym umiejętnościom jakość Faber można zobaczyć, poczuć i dotknąć w każdym szczególe. Jakość Faber to jakość życia.


Faber-jakosc

Rekordowe osiągnięcia Faber w zakresie jakości swoich produktów

• Pierwszy certyfikat jakości ISO 9001 w branży okapów kuchennych.
• Certyfikat jakości SGS nr.001 absolutnie pierwszy na świecie.
• Zintegrowany system zarządzania jakością (ISO 9001:2015).
BHP (OHSAS 18001), certyfikat, system zarządzania środowiskowego (ISO 14001) certyfikowany przez SGS.
• Produkty Faber spełniają najbardziej rygorystyczne wymagania bezpieczeństwa i normy EN 61591 i EN 60704-3.
• Są testowane w autoryzowanym laboratorium wewnętrznym, certyfikowanym przez główne międzynarodowe jednostki certyfikujące.
IMQ - włoski znak jakości.
CE - znak bezpieczeństwa UE.
SEMKO - międzynarodowa certyfikacja Intertek (Etykieta jakości ETL).
UL - znak jakości w USA i Kanadzie.
CCC - znak jakości w Chinach.


BEZPIECZEŃSTWO

Wewnątrz okapu nie ma ostrych krawędzi. Elementy szklane są wykonane ze szkła hartowanego. Silniki z zabezpieczeniem termicznym oraz samo-gasnące tworzywa sztuczne pozwalają na uniknięcie ryzyka zapalenia się i pożaru. Elementy elektroniczne są odpowiednio izolowane, a wszystkie przewody tak ułożone, aby uniknąć ryzyka porażenia prądem.

Faber-bezpieczenstwo


ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


AKCESORIA


FILTRY Z WĘGLA AKTYWNEGO

Okap Belle zaprojektowany jest do pracy jako pochłaniacz zapachów*. Oczyszczone dzięki filtrom z węglem aktywnym powietrze wyrzucane jest z powrotem do kuchni. W takim przypadku należy dokupić i założyć filtry z węgla aktywnego (2 szt.). Faber oferuje do zakupu swoim Użytkownikom 3 rodzaje filtrów (do wyboru):

  • filtry zwykłe węglowe (nie mogą być ani czyszczone, ani regenerowane), które należy wymieniać co 4 miesiące (kod 112.0169.114, 2 szt. w komplecie),
  • filtry High Performance o wysokiej skuteczności pochłaniania oparów do wymiany co 6 miesięcy (kod 112.0158.127, 2 szt. w komplecie),
  • filtry Long Lasting wielokrotnego użytku o zwiększonej skuteczności filtracji, które można myć w zmywarce i użytkować max. do 3 lat (kod 112.0185.278, 2 szt. w komplecie).

Faber-filtry

AIRLANE

Zestaw AIRLANE eliminuje konieczność instalacji rury, gdy okap pracuje jako wyciąg. Okap korzystający z technologii AIRLANE automatycznie włącza drugi wentylator ukryty w suficie podwieszanym. Wymagana minimalna wysokość pod sufitem to zaledwie 30 cm. Do wyboru są 4 kierunki podłączenia duktu powietrznego.
*Przy podłączeniu do zestawu Airlane filtry z węgla aktywnego nie są potrzebne!

Faber-Airlane


ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


UŻYTKOWANIE, KONSERWACJA I CZYSZCZENIE OKAPU


JAK KORZYSTAĆ Z OKAPU?

W dowolnym czasie okap można włączyć i wyłączyć za pomocą dotyku na panelu sterowania, pilota lub bezpośrednio z płyty grzewczej (wyposażonej w technologię K-Link).

Faber-Tips


• Włącz okap przed rozpoczęciem gotowania. Dzięki temu wytworzy się ciąg powietrza, który skieruje opary do otworów zasysających okapu.
• Niskie prędkości są wystarczające podczas gotowania potraw o słabym zapachu, takich jak makarony.
• Wysokie prędkości są konieczne podczas smażenia i gotowania potraw o silnym zapachu oraz w przypadku gotowania kilku potraw jednocześnie.
• Zostaw okap włączony przez kilka minut po zakończeniu gotowania w celu usunięcia powstałych oparów i zapachów.


JAK DBAĆ O FILTRY?

Bieżąca obsługa filtrów zapewnia zachowanie odpowiedniej wydajności i skuteczności okapu. W każdym okapie kuchennym filtry mają ograniczony czas skutecznej filtracji i muszą być okresowo czyszczone, lub wymieniane na nowe. Tylko w ten sposób okap może skutecznie pracować pochłaniając wszelkie opary i zapachy, a Ty możesz oddychać czystym powietrzem w kuchni!

Faber-wymiana-filtra

• Filtry metalowe ukryte są pod otwieranym panelem dekoracyjnym. Wyjmuje się je bez trudu lekko naciskając na przycisk blokady umieszczony w uchwycie.
• Filtry te należy wyjmować pojedynczo i zachować ostrożność podczas mycia, aby ich nie uszkodzić. Filtry przeciwtłuszczowe można myć w zmywarce.
• Po umyciu filtry należy wysuszyć. Przed włożeniem ich na miejsce należy upewnić się, że przyciski blokady są widoczne na zewnątrz.

Faber-czyszczenie-okapu

Popularne filtry węglowe pracujące w okapie w wersji pochłaniacz nie mogą być ani czyszczone, ani regenerowane. Należy je wymieniać na nowe co cztery miesiące lub częściej, jeżeli okap jest wykorzystywany intensywnie (ponad 4 godziny dziennie). Faber oferuje filtry węglowe o przedłużonej żywotności, które mogą być regenerowane i używane wielokrotnie! W przypadku wymiany wykonaj poniższe kroki:

• Zdejmij metalowy filtr przeciwtłuszczowy,
• wyjmij i wyrzuć zużyty filtr węglowy,
• włóż nowy filtr węglowy,
• załóż metalowy filtr przeciwtłuszczowy. Upewnij się, że zamki filtra są widoczne od spodu okapu.


ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


Poświęć jeszcze chwilę i poznaj firmę Faber ...

... wynalazcę nowoczesnego okapu kuchennego!

ikonka-powrot-do-gory Wróć do początku strony


Pliki do pobrania

 width= Pobierz instrukcję obsługi
 width= Pobierz instrukcję montażu
 width= Pobierz rysunek techniczny

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Koszyk

produktów: 0

wartość: 0,00 zł

przejdź do koszyka

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Pliki do pobrania

Pobierz instrukcję obsługi:

F-obsluga

Pobierz instrukcję montażu:

F-montaz

Pobierz rysunek techniczny:

F-rysunek

Pobierz etykietę energetyczną:

F-etykieta

Pobierz kartę informacyjną UE:

F-karta

Sklep internetowy Shoper.pl